Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudják az emberek,...

Miért nem tudják az emberek, hogy ha meghalnak nincs tovább? Nem lesz semmien mennyország pokol semmi, csak az örök sötétség?

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 07:30
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
57%
Hát a kóma,az nem halál.
2017. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
70%
Az intelligencia a struktúrából és kémiai reakciókból adódik. Ha nem így lenne, az AI se működhetne..
2017. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
Egyébként a kómás eset csak arra világít rá,hogy a tudomány még nem tud minden jól mérni vagy csak a magyar orvosoknak nem volt rá jó műszerük..
2017. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 Dongaben ***** válasza:
A kérdésre borzasztó egyszerű a válasz: Azért nem tudják az emberek, mert még élnek! Majd, ha meghaltam, írok...:)
2017. aug. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
91%
#24:) egyébként igaz,aki visszajött,az nem halt meg igazán..
2017. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
47%

Kösz, Dongaben, leveled NEM várjuk. Maradj csak itt szépen szenvedni a gyakorin:D. És gondold át: azt tapasztaljuk,hogy van halál. Azt az egyet nem tapasztaljuk: mit jelent az ÉN halála? Mindig MÁS hal meg. A különbségről nincs tapasztalatunk.

Vannak leírások: mit jelent például annak a halála, aki úgy tudta kimondani ÉN VAGYOK - hogy még a legközelebbi tanítványai is hátraestek az erejétől. Ő ugyanis valóban azt mondta: én. Meg azt is : Én és az Atya EGY vagyunk. (meg azt is "kövessetek engem" - hogy ti is ki tudjátok ezt mondani)

Amikor szólítanak a hivatalban: Ki a 23-as? és azt mondom: én vagyok - az nem az az én, az ÉN.

2017. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 Dongaben ***** válasza:
Már bocs...De, én csak az eredeti kérdésre válaszoltam! Mi köze, ennek a "maszlagnak" hozzá?
2017. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
már bocs, de szabad átgondolni, amit írtam...
2017. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 Dongaben ***** válasza:
Igaz! Az én apám csak egy vasutas volt, és nem Isten... A szeszélyei+alkoholizmusa így is nehéz döntések elé állított anno... Hazudnék, ha azt mondanám: "Nem érdekel, mi lesz a halálom után.". De inkább úgy érdekel, mint Fülig Jimmy-t, mikor halottnak hitték...
2017. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
70%

"Megkérdezhetem, hogy ki vagy mi programozta fel ebben a számítógépben az intelligenciát?"


A magzat kifejlődésekor a DNS alakít ki egy alapvető, nagyrészt reflexen működő intelligenciát, ami aztán tanulás és születés utáni agyfejlődés során továbbfejlődik.


Senkinek sem kellett ezt felprogramozni, mert magától alakult ki.


Az első állatok, a szivacsok semmilyen idegrendszerrel rendelkeznek kb. mint a növények, olyan szinten tudnak reagálni a környezetükre.


A csalánozók pl. medúzák már rendelkeztek egy egyszerű, hálózatos idegrendszerrel, ami alapvető dolgokat képes ellátni pl. a ritmikus mozgást ami az úszáshoz kell, és az ellenkező irányba úszást, ha valami az állathoz ér. Először idegrendszer nélküli ősmedúzák voltak, afféle "lebegő szivacsok", és mivel minden szaporodáskor a DNS mutálódik valamennyire, egy csomó féle torz élőlény jött létre. Ezekből valamelyik nem tudott továbbélni és szaporodni (pl. előnytelen mutációja miatt nem tudott táplálkozni) másoknál viszont megjelentek ezek a primitív idegsejtek, az is lehet, hogy először más funkciót láttak el, mint az ingerületek közlését, de aztán a környezetre való gyors reagálás olyan hasznosnak bizonyult, hogy fennmaradt ez a mutáció.


Aztán lettek az első kétoldali szimmetriájú állatok pl. a laposférgek. Nálunk már egy összevissza ideghálózat helyett szervezett, létraszerű az idegrendszer felépítése, a fejükben pedig megnagyobbodott agydúc van. A fej van ugyanis az élőlény elején, ott vannak a látásra a szemek, ott táplálkozik, tehát oda kellett több számítási kapacitás, azok a laposférgek értek el nagyobb sikereket, amiknél egy fejközpontú, agydúcokból szervezett idegrendszert alakítottak ki a mutációk.


Ezek után jöttek a halak, kétéltűk stb. amiknél egyre nagyobb és jobban szervezett lett ez az agyközpontú idegrendszer. A nagyobb és bonyolultabb felépítésű agy nagyobb számítási kapacitást és nagyobb tárhelyet biztosított az információnak ezáltal egyre fejlettebb intelligenciára tettek szert.


A legtöbb hal pl. el van "mint hal a vízben" nem véletlenül alakult ki ez a mondás, a béka már képes lesből támadni, és így tovább.

2017. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!