Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Főleg adventistáktól kérdezném...

Yesyesyes kérdése:

Főleg adventistáktól kérdezném: miért csak és kizárólag Jézus Krisztus válthatta meg a világot? Miért nem a Szent Lélek, vagy egy bűntelen kerub, esetleg valaki más?

Figyelt kérdés
A hosszú körbemagyarázások és ködösítések elkerülése végett egyetlen 5-7 szavas mondat legyen a válasz! Azért adventistáktól kérdezném mert Péter erre a kérdésre soha nem tudott válaszolni, pedig párszor privátban kértem tőle.
2017. aug. 13. 22:53
1 2 3
 1/30 követ62 ***** válasza:
56%

Kedves yesyesyes.

Ez nem ennyire egyszerű, hogy 5-7 szóban lehessen válaszolni.


Miért nem angyal, vagy valaki más? Kezdjük ezzel.

Egyszerűen azért, mert nem az angyalokat érte a vád az akkor még Lucifer (későb Sátán) részéről.

Ha téged vádolnak a bíróságon nem mehet más csak te.

Védekezned és bizonyítanod is neked kell az ártatlanságod. Most az mindegy, hogy van e ügyvéded vagy nincs. Mindneképpen rólad van szó.



A vádat, hogy Isten törvénye tarthatatlan és Isten kényúr neki magának kellett az ellenkezőjét bizonyítani.


Miért Jézus?

Nemtudom, hiszel-e a Szentháromságban, mert én igen?!

Egy Isten benne három Személy. Mindhárman egyenrangúak az egy Istenség tagjai.

Tudták, hogy Sátán az embert is el fogja buktatni. Kellett egy terv. Ez a megváltás terve.

Hogy vihetnék közelebb az emberhez ennek megértését?

A Szentháromság egyik tagja azt mondta ÉN VÁLLALOM, HOGY MEGHALOK AZ EMBERÉRT! Soha nem vitáztak, majd inkáb ÉN, de nem majd ÉN. Ők MINDIG MINDENBEN egyetértettek, értenek.

Ezzel együtt, mivel mindentudóak stb. mind átérezte az a hatalmas fájdalmat, hogy bármelyik is meghaljon és elszakadjanak egymástól. A szeretet az önzetlenség elemi részük egymás iránt és a termetményei iránt is.

Miután megegyeztek "leosztották a szerepeket". Az egyki az Atya, a másik a Fiu, a harmadik a Szentlélek.


De amikor végtér ez a sok borzalom. Isten helyre állítja a rendet a világegyetemben. Ott lesznek az üdvözültek Isten mellett a Földön lesz Isten trónja. Meszünnek a "leosztott szerepek" és Isten lesz minden mindnenben. I.Kor.15:28.


Nem lesz SEHOL olyan pont ami ne lenne tökéletes (így nem lesz örökké égő pokol sem), mert a gondoszok végleg megsemmisülnek.


Remélem tudtam segíteni.

Szerintem Péter is tud válaszolni, talán nem ért rá.

2017. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

ej, ez a Péter, ejnye-bejnye... Na, akkor nézzük:


Mi a megváltás?



Hamvas mondata mit jelent? "Az egyetlen mű, a megváltás"


és ez?

Róm 5,18


Amint tehát büntetés szállt minden emberre egynek a bűnbeesése miatt, úgy az életet adó megigazulásban is minden ember részesül egynek az igaz volta miatt.


Ahogyan ugyanis a sok ember bűnössé vált egy ember engedetlensége által, éppúgy a sok ember megigazulttá is válik egynek az engedelmessége által.

2017. aug. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Igazából más választ nem is lehet adni, mint hogy Isten ezt a tervet látta a legjobbnak megvalósítani.
2017. aug. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Köszönöm a válaszokat de megkérnék mindenkit hogy igékkel támassza alá véleményét ne feltételezzünk olyan dolgokat amelyek nincsenek benne a Bibliában...


Kedves #követ62 : legrövidebben öt szóval meglehet válaszolni a feltett kérdést!!!


Kedves #3-as: Igen, igazad van de nem erre gondoltam. Világosabban, megérthetőbben meglehet fogalmazni 5-7 szóban a választ

2017. aug. 14. 09:33
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

"Világosabban, meg érthetőbben meglehet fogalmazni 5-7 szóban a választ"


Szabad a gazda! Mondd meg a megoldást yesyesyes!

Mert nem találgatunk tovább.

udv, nonono

2017. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös!


Nem szeretném még megmondani, mert az adventista Péter válaszára lennék kíváncsi, hisz ő ha jól értem vagy lelkész (a Sola Scriptura Teológiai Főiskolán végzett) vagy biblia oktató...

Így neki illő lenne a választ tudni!!!

Azt várom hogy mivel privátban nem értem el nála eredményt, talán a nyilvánosság előtt megadja a választ...

2017. aug. 14. 10:35
 7/30 anonim ***** válasza:

Hahó! Péter, hol vagy ! Keresnek!

(az én válaszom meg kukázva, na szép:)

2017. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%

"Főleg adventistáktól kérdezném: miért csak és kizárólag Jézus Krisztus válthatta meg a világot? Miért nem a Szent Lélek, vagy egy bűntelen kerub, esetleg valaki más?"

Az ember fizikai+szellemi lény. Megváltását, ahogyan a bűnbeesését is kizárólag ember okozhatja. A bűn Ádám miatt jött be, a megváltást Jézus végezte el. Azonban a megváltáshoz szükséges áldozatnak tökéletesnek kellett lennie, és tökéletes nincsen senki, csak maga az Isten. Isten Jézusban megtestesült és így teljesült az áldozatra vonatkozó mindkét kritérium: ember és Isten egyben, aki így a tulajdon vérét tudta adni azért, aki meg akar térni.

Szentléleknek nincs vére, nem tud fizikai halált halni. Kerub dettó

2017. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
37%

A Szentlélek eljöhetett volna emberként ugyanúgy, mint a Fiú, de ezt a Fiú vállalta.

A keruboknak van hatalmuk embertestet felvenni, tehát nem ez lett volna a gond. A Sátán nem biztos, hogy megfelelőnek tartotta volna, mert Isten nem önmagát áldozta volna fel, hanem egy vele egyenlő angyalt.

2017. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Angyalt???? Jaj, a te istened másokat áldoz fel, de a keresztények Atyja önmagát. Remélem egyszer te is megismered.
2017. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!