Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudományos magyarázat mindenre?!

Tudományos magyarázat mindenre?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bizonytalan voltam a kategória választásánál, mert féltem és félek attól, hogy akik itt válaszolnak mind nagyon elfogultak, de olvasgattam más kérdéseket is és úgy gondolom talán itt mégis jobban meg tudnám az egészet érteni, mint a tudomány témakörben.


Mindig vallásos embernek neveltek a szüleim, de megmondom őszintén, legbelül nem nagyon hittem soha Istenben, maximum gyerekként, de akkor szerintem bármiben képes hinni az ember. Sokat gondolkozom Istenről, próbálom elképzelni, de logikusan meg tudom magamnak magyarázni, hogy ilyen nincs. Viszont lenne egy kérdésem.. Hogyan kerültünk ide? A földből lettünk? Vagy a dinoszauruszokból? Vagy tojásokból amiket dinoszauruszok raktak le és azoknak dns-sei megváltoztak mielőtt kikeltek, a különleges éghajlati hatásoktól? Vagy a majmokból? És azok honnan? És mitől lettek hosszú évek alatt, csupaszok és ilyen baromi okosak a majmok, hogy most ide tudom ezt a kérdést kiírni az érintőképernyős mobiltelefonomon? Csupán a véletlenből? Egy robbanásból? A várandós kismamák magzatjai honnan tudják, hogy ők nem kismalacok akarnak lenni, mikor csak egyetlen dns választja még el őket egymástól? És hogyan épülhetett fel mindez magától? Olyan csodálatos dolgok, hogy ha beütöm magam és eltűnik a bőrőm a vörösvérsejtjeim odaszállnak, hogy beforasszák azt. Van valami tudományos magyarázat minderre? A világra? Arra, hogy ez csak lett a semmiből és valóban felszívódik mindennel együtt, nyomtalanul? Hogy az emberi élet egyszer csak véget ér ahogy a dinoszauruszé, vagy egy méhé, vagy pipacsé? Porból lettél, porrá leszel, nem igaz? De valóban porból lennénk? Nem tudom ezt elhinni.. Valakinek pontosan meg kellett terveznie ezt. Lehet kísérleti alanyok vagyunk, vagy egy számítógépes játék? Lehet, ha meghalunk, majd felébredünk egy dobozban és állnak majd fölöttünk, hogy na milyen volt ez a pálya?! Vagy klónok vagyunk csupán, valaki bábúji, mint a Hold című filmben. Vagy mégis csak Isten csinált mindent? Segítsetek!


2017. aug. 18. 15:48
1 2
 11/15 Mansour ***** válasza:
Hát, a döntés érzelmi alapú, ezt teljes mértékben aláírom. Az "ésszerű" érvekkel már csak az érzelmi alapon álló döntésünket próbáljuk igazolni. :)
2017. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hm!


Mojjo, mérges lettem rád a trollkérdés és az Istenke kifejezések miatt is. De hamar megbocsátottam többi hozzászólasod után. Jó volt ezt olvasni tőletek! Nagyon elgondolkoztam! Viszont nem vagyok troll és légyszíves ne gúnyold Istent, mert egyenlőre valóban nem jöttem rá, hogy létezik e. Azt hiszem erre nem a tankönyvekben kell keresnem a választ. Engem is pontosan az érdekelne, amiről vitatkoztatok, csak én nem tudom ilyen tudományosan leírni. Minden egy óriási robbanásból lett, véletlenül? Ez nem varázslat? Ezt kérdeztem. Erre milyen tudományos magyarázat létezik? Semmilyen! Ahogy Istenre sincs semmilyen tudományos magyarázat? Akkor mindkettő csak hit kérdése nem igaz? Akkor pedig nem mindegy, hogy Istennek vagy Nagy Bummnak nevezzük? Lehet, hogy egyre gondolunk!

2017. aug. 21. 19:15
 13/15 A kérdező kommentje:

Szeretnék hinni Istenben! De nem tudok! Akárhogy akarok!

És szeretném elfogadni, hogy a világ a semmiből alakult ki és amikor meghalok semmivé leszek az örök semmiben, nyomtalanul. És egyszer majd valamikor az egész világ semmivé lesz és a körülötte lévő dolog (?!) semmi lesz teljesen. Számomra felfoghatatlan, nem tudom ezt elhinni és úgy hiszem, hogy csak túl lusta, buta és tudatlan vagyok mindkét témában és meg kell erősítsem a hitemet, mindegy, hogy melyik irányba! De akármerre fordulok úgy érzem mégis csak van valaki...

2017. aug. 21. 19:21
 14/15 Mansour ***** válasza:

Gondolom a neveltetésed miatti megfelelési kényszerből szeretnél hinni (ezt saját tapasztalat alapján gondolom így). De amit a világból megismertél, annak alapján nem tudsz. Ne aggódj, sokan vannak így!

Azt mindenesetre jól érzed, hogy tudományos alapon nem fogod tudni eldönteni a kérdést. Az ilyen döntés egzisztenciális-érzelmi alapú. Akit nem vonz a túlvilági élet lehetősége, az nyilván hajlamos lesz nem hinni. De akkor is önámítás lenne, ha nem hagynánk nyitva a kaput a lehetőségeknek.

Az Isten-kérdésben szerintem az egyetlen hasznos viszonyulási mód a bizalom és az elfogadás. Bízni kell abban, hogy ha mégis létezik, akkor szeretettel gondoskodik rólunk. Vagy ha csak egy személytelen erő, a világot mozgató rend, akkor el kell fogadnunk, hogy úgy járunk a legjobban, ha alávetjük magunkat a törvényeinek (keleti vallások - a taoizmus, részben a buddhizmus ezt tanítják).

2017. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Alex Fly ***** válasza:

@Mojjo: természettudományosan csak Isten nélkül lehet bármilyen rendszert felépíteni. Nem engedhető meg, hogy bármire is Isten legyen a magyarázat -ilyenkor ugyanis általában kimarad az egyenletből egy fontos paraméter, amit éppen az "isten-magyarázat" miatt nem fog keresni és megtalálni az ember, de anélkül összeomlik az egész.

Ez természetesen nem zárja ki Isten létét, csak azt mondja ki, hogy nem a természettudományok érvényességi területén fogjuk megtalálni. Ha igen, akkor ott a tudományunk nem teljes. És a "rések istene"-teóriának is ez a legnagyobb bűne...

2017. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!