Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most tényleg olyan f*ntos...

Most tényleg olyan f*ntos lenne, hogy bérmálkozzak? Semmi közöm se nekem, se a családomnak a valláshoz, a képmutatás meg nem igazán foglalkoztat.

Figyelt kérdés
Szerintem már igenis van jogom ahhoz,hogy eldöntsem akarom e vagy sem.Hogyan mondjam ezt el a szüleimnek,akiknek berögzödése,hogy nekem bérmálkoznom kell?Nem fogom egész évben a templomokat járni,gyónni mindenféle vénembernek,csak azért,mert ha nem,akkor mit mondanak mások.Nem hiszek kimondottan istenben,az Egyházat pedig kifejezetten undorítónak tartom.Nem katolikus iskolába fogok továbbmenni,valószínűleg a lábamat nem teszem be ezután egyik templomba sem.

2017. aug. 29. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A bérmálkozás önkéntes. Ha valami önkéntes, akkor az igazán az. Csak és kizárólag a te döntéseden múlik.
2017. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Menj bérmálni, bolond! Bérmálásra a rokonok hagyámyosan arany láncot szoktak adni. Azt majd eladhatod és bulizni mehetsz belőle az ördögimádó barátaiddal.
2017. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem már igenis van jogom ahhoz,hogy eldöntsem akarom e vagy sem."

Igen, és a bérmálás pont erről szól. Vagyis erről kéne szólnia, hogy a fiatal már önként dönt hite mellett. Fölösleges, ha nem hiszel. Mondd meg a szüleidnek.

Egyébként zárójeles tapasztalatom, hogy pont azok a szülők szokták erőltetni, akik amúgy nem hívők.

2017. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem éri meg azt a pénzt,hogy egész évben misére járjak miatta.Elég lesz tanulnom,edzenem,a valódi céljanaimnak élnem,nem ennek az álszent felhajtásnak.
2017. aug. 29. 10:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se bérmálkozz, ha nem hiszel.


Én ugyan hittem Istenben és kereszténynek tartottam magam, amikor bérmálkoztam, de igazából nem éreztem át az egészet. Később, amikor igazán megtértem, megértettem a Szentlélek fontosságát, rájöttem, hogy baromira nem kellett volna akkor bérmálkoznom, mert nem voltam elég érett hozzá.

Ne bérmálkozz most, mert csak egy felesleges felhajtásnak éreznéd. Ha később esetleg megtérsz, majd akkor.

2017. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudják rólad a szüleid, hogy nem vagy hívő?
2017. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6, írja kérdésben, hogy se neki, sem a családjának nincs köze a valláshoz.
2017. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs köze a valláshoz a családodnak, akkor miért ragaszkodik a bérmáláshoz? Mondd el nekik, hogy ehhez élő hit kell, ami neked nincs. Ha hitetlenül bérmálkozol, akkor nemcsak az egyházközségnek hazudsz, hanem Istennek is, hogy a családodnak tetsszél, ami csak akar neked egy szép templomi ünnepet rendezni. Mondd meg nekik, hogy ez sokkal komolyabb annál, mint hogy van egy nagy ünnep számodra. Ez elkötelezést jelent Jézus és a kereszténység mellett.
2017. aug. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, tényleg... De akkor hogyan bérmálkozhatnál? Ahhoz is gondolom több éves felkészülés kell (mint a konfirmációhoz, erősítsetek meg?), meg hogy eljárj előtte a gyülekezetbe...
2017. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy van, ahogy a #9 mondja. Fel kell rá készülni, be kell magolni egy csomó kérdést a válaszokkal együtt, és van bérmavizsga is előtte. Meg persze templomba is el kell járni. A bérmálás a keresztény felnőtté avatás, és ekkor kapod meg a Szentlelket elvileg (hát én nem kaptam meg akkor, éretlen voltam még erre).

Kényszerből ne menj, mert ezzel mindenkinek ártasz. Hazudsz az egyházközségnek, ráadásul szentségtörés is, ha méltatlanul bérmálkozol. Csak akkor bérmálkozz, ha komolyan gondolod. Szülők vagy hitoktató nyomására nem érdemes. Majd pár év múlva, ha esegleg megtérnél.

2017. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!