Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi alapján meritek azt kijelen...

Mi alapján meritek azt kijelenteni jehova tanúi hogy ti nem egy szekta tagjai vagytok?

Figyelt kérdés

Két dologra lennék kíváncsi. Az egyik az, ha valaki megkeresztelkedik jehovásként, akár fiatal felnőtt fejjel, (persze lehet azt mondani, hogy meghagyják a felekezetválasztás jogát minden egyénnek, nem úgy mint a bigott keresztények (ezt a szektát szándékosan nem nevezem kereszténynek, amit nem is értek: szerintetek Jézus Krisztust oszlopra feszítették, akkor miért is vagytok ti keresztények??), de lehet, hogy egy 17 éves, aki még a szüleivel él, talán nem is tud teljesen önálló döntést hozni.., viszont utána kell viselni annak a következményét, hogy úgy dönt, nem folytatja a vallása gyakorlását a saját szülei! kitagadják még éretlen gyermeküket, és magukra hagyják. Aki amúgy egy jó tanuló, kedves, szorgalmas és szeretetteljes kis felnőtt. Szülei jó módúak, mégis a mindennapi betevőért kell küzdeni, egy kis albérleti lyukban. Kérdem én tőletek, hol van itt a szeretet? Igen, azért tudok ilyen konkrétan nyilatkozni, mert sajnos ez az eset nagyon közeli ismerőssel történik..

Másik: minden írásotokban azt hangsúlyozzátok, hogy azért rossz a katolikus egyház- többet között - mert a papok pedofilok. Igen, ez tény, hogy vannak köztük olyan is. De mint tudjuk, minden ember gyenge és hibázik. /Egy pillanatig sem tartom elfogadhatónak, ha egy pap ilyet csinál, sőt elitélendő, és szigorú következményekkel kell ,hogy járjon!/ DE ajánlom a csatolt cikket, ahol a szent és imádott, hibái felől megkérdőjelezhetetlen Őrtorony társulat egy pedofil vént védelmez. Kitagadják, majd úgy, hogy tudják, hogy több gyereket is molesztált, visszafogadják, mert idézem: "A bibliai törvények alapján egy embert csak két vagy több tanú vallomása alapján ítélhetnek el.” - Jim McCabe

Kedves tanúk, hogy is van ez? Aki szabad akarata miatt nem szeretné folytatni a vallásgyakorlását, de emellett egy tisztességes ember, az nem érdemel szeretet, csak ha visszatér a szektához, viszont aki gyereket molesztál, az élhet is virulhat a törvényeitek szerint?

Világos, hogy számotokra semmi mást nem szabad olvasni ami nem Őrtorony vagy Ébredjetek, vagy a súlyoson félre fordított Bibliátok, de ajánlom nektek az alábbi cikket, melyben le van írva, hogy, hogy is áll ki e szekta egy pedofil mellett. Ja és igen, a cikkben konkrét bizonyítékok vannak, nem egy "gonosz, démoni erőkkel felruházott lázadó" beteges agyszüleményei!


[link]



2015. jan. 11. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A Tanúk elkötelezték magukat az Őrtoronynak, hogy engedelmeskednek neki. Innentől fogva őket nem érdekli semmi.
2015. jan. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Kérdezö, sajnos nagyon tévesen vagy informálva. :(


Azt hiszen nincs értelme a kérdésedre válaszolni, ez a téma itt már sokszor át volt véve.

Bulvár, blog, pletyka.... valakik élvezik, valakik mosolyognak rajta, valakik elhiszik.


Az elsö válaszoló szövegén is látszik, hogy nem lát, nem hall, nem vesz észre semmit sem, csak mondja a betanult szöveget. Az ö dolga.

Bocsáss meg de nagyon félrevezettek a "barátaid", mert nem látod, hogy sokszor a Károli Bibliából esetleg a katólikus vagy a Csia fordítású Bibliából idézzük a ti kedvetek miatt a verseket.


Figyeld meg, hogy mi a tanúk tiszteletben tartjuk a Bibliát mint az Isten szavát. Nem gyalázzuk a többi Biblia fordításokat, mint azt te és barátaid teszitek.


Azt sem értitek meg, hogy mi magyarok mielött megjelent az Újvilág fordítás a Károliból ismertük meg az igazságot.


Mi a Károliból ismertük fel, hogy Jehova az Isten neve, hogy nincs háromságtan, hogy nincs lélek halhatatlansága stb. Ehhez mit szólsz?


Jézus Krisztus megjövendölte, hogy a követöit gyalázni fogják, és midenféle hazugságokat terjeszteni róluk.


Rajtad múlik, hol szeded az információkat, megelégedsz-e azzal ami a net-en olvasol, elhiszel-e mindent amit a dühös kis mérges emberkék mondanak, vagy ki tudsz a meggyözödésed a kutatásaid alapján alakítani saját nézetet.

2015. jan. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
A törvény jogán, kérdező, ugyanis a világ majd minden országában, így magyarországon is bejegyzett egyház a tanúké. ezenkívűl a szektázás nem célravezető, mivel az apostolokat is szektásoknak bélyegeztek, azaz ezzel nem megsérted a tanúkat, hanem épphogy buzdítod őket. nézd csak: Azokat sem tudják bizonyítani neked, amikkel most vádolnak. 14 Azt azonban megvallom neked, hogy a szerint az út szerint, amelyet ők »szektának« neveznek, így végzek én szent szolgálatot ősatyáim Istenének, mivel hiszem mindazt, ami ismertetve van a Törvényben, és meg van írva a Prófétákban; 15 és reménykedem az Istenben — e reménységet ezek az emberek is táplálják magukban —, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak.
2015. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
bizony mondom neked, bármit olvashatunk, nem csak az őrtornyot, és ébredjeteket. sok testvérünk hatalmas könyvtárral rendelkezik. sok esetben kritukusan állunk az örtoronyhoz is, mivel TUDJUK, HOGY NEM IHLETETTEK. nem embereket követünk, amennyiben ellentmond a tanítás a bibliának, azt nem alkalmazzuk. nem uralkodhat senki senki hitén a biblia szerint, mert mindenki a saját hite miatt áll. természetesnek tartom, hogy azok, akiket valamilyen oknál fogva kiközösítettek, sértve érzik magukat, és valamilyen szinten igazuk is van, mert a kiközösítettekkel való érintkezés TELJES TÍLTÁSA nem bibliai tanács. kérlek, emlékezz Michael Jacsonra: életében pedofilnak kiáltották ki, halála után több gyerek, aki akkorra már felnőtt, bevallotta, hogy a szülei kényszerítették hazugságra, a pénz miatt. itt is ez a helyzet: a pedofíliát kiáltók ki vannak közösítve, rágalmaznak csak. hol és hány évet kell letöltenie a "pedofíl véneknek"? ja, hogy még nincs jogerős ítélet? értem.
2015. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

Csatlakozom a Testvéreim hozzá szólásához.


ezek a támadások elindulnak egy szájról és mire a város végére érnek már olyan is van benne ami eredetileg el sem hangzott első kézből.


Mi nem itélünk el senkit, mindössze a Biblia Tanitása alapján nem értünk egyet,

S ha egy szülő ilyet tesz és rossz fényt vet a Teremtőjére és a testvéreire, akkor ezt teremtő megfosztja az áldásától.


Azután ne felejtsd el kedves kérdező, hogy ha egy családban történik valami, akkor nem biztos hogy minden részletet ismersz, csak annyit amit elmondott neked valaki, de a Perben két fél van azokat is meg kell hallgatni


Az Én lányom 13 évesen döntött úgy hogy nem akar Isten önátadott szolgája lenni, Én tiszteletben tartottam és nem zavartam el, és mai napig is tartom vele a kapcsolatot tiszteletben tartjuk egymást.


más részt a pedofil emberről szóló dolgok nem rendszeres bűnként fordulnak elő egy ilyen eset történt sok sok évvel ezelőtt, azóta sem

ellenben a rendszeresen médiában hallható egyházakban történtekkel.

Ennél fogva túlon tulzás az állitásod és nem védünk senkit, még a világi törvény is kimondja hogy az ember addig nem itélhető el amig nem bizonyitható konkrétan.


Az általad emlitett hitehagyottakból és a Tanúk ellen gyülőletet szitókból álló Isten nevét tartalmazó internet oldalra pedig nem vagyunk kiváncsiak,

Ezek az emberek elfelejtik hogy a Teremtő Isten megfogja büntetni az ellenszegülőket ennél fogva az Ővé az itélkezés és a büntetés joga nem a mienk


De persze tegyél belátásod szerint, magam részéről maradok tiszteletteljes felebarátod

2015. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Az első válaszolót megkérem ne nyilatkozzon más nevében


Ugyan is itt kezdődik el a hamis vádak szétszórása, és terjed tovább mint a fekély


Ugyan is Én személy szerint és biztos vagyok benne, hogy minden őszinte szivű testvérem, magának a Teremtőnek, Jehovának KÖTELEZTEM EL MAGAM,

S nem egy tanulmányozásra szánt folyóiratnak.

2015. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

A szekta szó jelentése :

egy egyházból kiszakadt felekezet, és krisztus tanitásától eltért csoport


Jehova Tanúi semmilyen egyházból nem szakadtak ki és nem is tértek el a krisztusi tanitástól, sőt ezen magas mérce miatt sokan ezért sem akarnak ilyen módón élni, mert szeretnek paráználkodni lopni csalni.

plusz ahogy valaki emlitette is hogy elismertek alkotmány szerint mint Magyarországi Jehova Tanúi,


S ne felejtsd el Jézus első tanitványait is a világi nem Jézus követői kezdték el szektának nevezni,

2015. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

először is: sokáig úgy volt, hogy minden vallás minden követőjét megbélyegeztem, de mára ez már enyhült(kicsit).

ja és miért is hisztek ebben az egészben? De tényleg, van valami oka? Mert eddig akármelyik vallásost kérdeztem (keresztényt de ez mindegy) nem tudott értelmes választ adni...

ja és történelmi tény: Jézust egy nagy T betűre feszítették fel, mint mindenki mást a Római Birodalomban.

sokkal egyszerűbb összerakni.

Érdemes megfigyelni, hogy a keresztény ünnepek(jehováéknál ugyebár minden nap ünnep) mindig valamely pogány ünnepre esnek. Véletlen? Nem! Csak Konstantin(?) császár így tudta elfogadtatni az új vallást.

Régen rájöttem: vallásos embert ne próbálj meggyőzni, úgysem fogja föl mit mondasz...

2015. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!