Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet ezerszer kérdezték már,...

Lehet ezerszer kérdezték már, de Isten miért hagyja hogy annyi borzasztó szörnyűség történjen a földön?

Figyelt kérdés
2017. szept. 1. 18:09
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim válasza:
A válaszolók nagyon leragadtak az ember által okozott szörnyűségeknél, pedig a kérdés nem csak ezekre vonatkozik. Miért hagyja Isten, hogy földrengések, szökőárak, hurrikánok, tájfunok, árvizek, földcsuszamlások, egyéb természeti csapások okozzanak szörnyűségeke? Nem csak embereknek, de oktalan, ártatlan állatoknak is?
2017. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
Az óceánt vajon zavarja, ha egy hullám megjelenik benne, majd kis idő múlva eltűnik és más formában "éled" újjá? Nem, ahogyan az "Istennek" nevezett végtelen energiát sem "zavarja", mivel az nem egy emberi tulajdonságokkal (részvét, harag, stb.) rendelkező valami, hanem olyasmi, amit fogalmak által korlátozott emberi értelemmel nemigen lehet felfogni.
2017. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim válasza:
19%

Csak az tudja értékelni a jót, aki megismeri a rosszat.

Ha megtalálod az isteni szikrát magadban, ki tudsz kecmeregni a földi "szabadulószobából" A tiszta arany is az olvasztótégelyből kerül ki.

2017. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

Mennyi betanult ostobaság, tudományos alapok nélkül!....Ilyenkor azt szokták mondani az értelmes válaszra képtelen tanult emberek, hogy ..." az Úr lépései kifürkészhetetlenek..."

;)

2017. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

Ha magyarul (nagy betűvel írott) Istenről beszélünk, akkor általában a keresztények (esetleg az izraeliták) által hitt Istenre gondolunk. Ez az Isten lényegében definíció szerint jóságos, szinte nincs is értelme felvetni, hogy ne lenne az.


Sokakban mégis felmerül, hogy akkor miért van az a sok rossz. Az emberi gonoszsággal összefüggő "rossz" valóban azért van, mert az embernek szabad akarata van. A természeti katasztrófák meg szintén ezzel függenek össze, valószínűleg igaza van, aki azt mondja, hogy létezett a Paradicsom, ami tökéletes "hely" volt, de az ember ellenszegült Istennek, ezért Isten büntetésből szenvedésekkel teli világot adott az embernek. Ha belegondolunk nem is lenne értelme annak, hogy egy "kipárnázott", genetikai hibáktól, természeti katasztrófáktól mentes világban éljünk,ha az embereknek továbbra is meglenne a hatalma a gonoszságra.

El tudjuk képzelni azt, hogy egy gonosz szabad akaratából létrehozhatna egy halálos vírust, de ha csak véletlenül kiszabadulna, Isten megállítaná a terjedését? Vagy hogy lehetősége legyen egyes embereknek hatalmas mennyiségű erdőt kiirtani, de utána az esetlegesen megváltozó időjárási körülményeknek áldozatul esőket meg minden esetben megmentené Isten? Szerintem az ember nem lenne képes értelmes életet élni olyan világban.

A tökéletes világhoz már egy másik létállapot kell. Az a Mennyország. Senki nem tudja milyen lehet az, de az biztos, hogy egészen más, mint a világunk. Ott már nincs helye sem a gonoszságnak, sem a rossznak.


Természetesen van aki elintézi annyival, hogy "mert nem létezik isten", de úgy magának a kérdésnek sincs sok értelme. Kérem őket, hogy ne pontozzanak le, én a keresztény szemléletet próbáltam bemutatni, kiindulva abból, hogy a kérdés már feltételezi Isten létezését.

2017. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:

34-esnek üzenem, hogy ilyen kérdésre elég nehéz tudományos választ adni, hacsak nem teológia tudományit.

A kérdés feltevője abból indul ki, hogy van Isten, még ha érződik is rajta, hogy valószínűleg vallásellenes. Tehát a válaszadók nem követnek el hibát, ha hitkérdésként kezelik és nem próbálnak "tudományoskodni".

2017. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:

Egy hasonlat:


Amikor első gyermekünk született,"hordozható"csempekályhával fűtöttem.Abban az évben, csak feketeszenet,és iszapot kaptam,amitől néha pirosra izzott az öntvény része.

Kislányunk,9 hónaposan kimászott hajnalonként ketrec ágyából,és ment a csempekályhához,hogy megfogja azt.(Tőlem látta,miként ellenőrzöm a hőfokát.)Ilyenkor,kipattantunk az ágyból,és felkaptuk,meg ne süsse magát.Ezt rendkívül élvezte,s mi rettegtünk,hogy megégeti magát.

Egy éjjel felkeltem,s megtapintottam a kályhát.Még meleg volt,de állta a kezem a hőt.Visszaaludtam,s kislányom hüppenésére ébredtem ismét.Jött a szokásos játék:Kiugrasztani apuékat az ágyból.Nejem indult is,de én visszatartottam.A kis huncut nyút a kályhához,s én mögé léptem,s ott tartottam kacsóját a meleg kályhán,néhány pillanatig.Jól megpirosodott a kacsója,de néhány perc múlva elmúlt.

Örökre megtanulta,mit jelent az,hogy "süt".


Isten így engedi meg nekünk a bűn következményei megtapasztalását.

2017. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
96%
Ja értem, azért engedte Hirosimát hogy annyira rettegjünk az atomháborútól, hogy ne robbantsuk ki.
2017. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
27%

38.Hsz!


Részben igazad van.


Azért engedte meg Isten a Japánban történt atom katasztrófát,hogy megismerjük milyen "hasznos" a"jó,és gonosz tudása".

2017. szept. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
Nem Hirosimát engedte, hanem azt, hogy azok is szabad akarattal rendelkező emberek legyenek/maradjanak, akik Hirosimát okozták. Mert nem robotokat akar. Mert nem azt akarja, hogy kényszerből legyünk jók, hanem azt, hogy szabadon válasszuk a jót.
2017. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!