Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudnátok megfelelő könyvet...

Tudnátok megfelelő könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés

Olyan könyvet keresek, ami arról szól, hogy Isten nem létezik.


Előre is köszönöm! :)


2017. szept. 5. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
XD
2017. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 PekingiKacsa válasza:
Mi a....
2017. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 PekingiKacsa válasza:
61%

Én csak olyat tudok ami arról szól, hogy Isten létezik.

Biblia.

2017. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én viszont pont az ellenkezőjét keresem! :)

Nem hiszem, hogy senki nem írt, senki nem bizonygatta egy könyvben, hogy Isten márpedig nem létezik!

2017. szept. 5. 17:56
 5/12 Kapitány_úr ***** válasza:
90%

Olyat nem ismerek, mert Isten léte nem bizonyítható, így ennek ellentéte sem. Ezt minden józan gondolkodó tudja. Így mindkét eshetőség csak hiten alapul.


Viszont, ami szerintem egy egész jó valláskritikai írás az Bernart Russel: "miért nem vagyok keresztény" c. munkája. Hívő emberként mondom ezt. Sok kérdést tett fel bennem is.

2017. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Rákeresel gugliban, hogy "ateista könyvek", kidob egy csomót. Dawkinstól olvastam az "Isteni téveszme" könyvet, az esetleg elolvashatod, illetve vannak más könyvei is szerintem forgalomban magyarul. Bennem nem hagyott mély nyomot, de nem is könyvek olvasásától vagyok ateista. :)
2017. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Blaster123 ***** válasza:
93%

Én is csak Richard Dawkins : Isteni téveszme könyvét ajánlom.

De youtubeon sok videója van Dawkinsnak, akárcsak Lawrence Krauss-nak ebben a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=YUe0_4rdj0U

ezt a videót legalább 3x végighallgattam

2017. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Isten elküldte Fiát,hogy az emberiség hamis istenképét helyreállítsa.


Mivel Fia nem egyezett hamis diktátor messiás képükkel,megölették.


Sokáig megpróbálták kiirtani követőit,de az nem sikerült.

Megpróbálták Istent átformálni saját képükre,és hasonlatosságukra.

Ez sem sikerült.

Ígyhát megölték Istent,s kitalálták az Isten nélküli világ eszméjét.Ez az ateizmus,az istentelenség eszméje.

Az Isten nélküli emberek rögeszméje,hogy az Istenben hívő embereket istentelenné kell tenni.

2017. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Blaster123 ***** válasza:
73%

# 8/8


"Isten elküldte Fiát,hogy az emberiség hamis istenképét helyreállítsa. "

A Mindenható Istennek szükségessége, hogy tudják ő az igazi, nem éri be ha csak ismeretlen háttérszereplő, mindenkinek őt kell imádnia. Ószöv-ben ez a jellemvonás elég erős amúgy. Inkább leküldi fiát szenvedni, hogy az eredendő bűnt eltörölje.


"Mivel Fia nem egyezett hamis diktátor messiás képükkel,megölették."

Jézus egyre több követőre tett szert, rómaiak politikai robbanástól, lázadástól féltek ezért a ius gladie jog alapján, mint helyi lakosság elleni konfliktus okozása miatt elítélték, melynek módjául a hagyományos perzsa keresztrefeszítést alkalmazták. (Ha Jézust 30éve ítélték volna halálra, most a katolikus diákok nyakában egy villamosszék lenne)


"Sokáig megpróbálták kiirtani követőit,de az nem sikerült."

Ez igaz. Egészen Konstantinus milánói ediktumáig nem gyakorolhatták szabadon vallásukat a keresztények. Előtte a császárok mindenféle indokot kitaláltak az üldözés okaként (Trayanus: keresztények nem áldoznak ezért bünösök, Diocletianus: keresztvetés a jóslást megakadályozza), inkább politikai stabilitás okok voltak a háttérben. De ő oldalukat nézve is megérthető az aggodalom: 2-3. században 10-12 %keresztény volt, akik zárt közösségben működtek, idegeneket elvetették, veszély jelentettek a helyi irányításra.

Más vallás követőit talán nem próbálták meg megölni? Mennyi háborút ráhúztak arra az okra, hogy más az ellenség vallási nézete?


"Megpróbálták Istent átformálni saját képükre,és hasonlatosságukra."

Ahányféle hívő ember, annyiféle istenkép.


"Ígyhát megölték Istent,s kitalálták az Isten nélküli világ eszméjét.Ez az ateizmus,az istentelenség eszméje."

Megölték? Te nem megölted másik 699 vallás istenképét? Mi csak eggyel többet. Én tudományos bizonyítékoknak, kisérleteknek hiszek, ami egyenlőre a nincs isten felé húz.


"Az Isten nélküli emberek rögeszméje,hogy az Istenben hívő embereket istentelenné kell tenni."

Nemhinném, hogy ez a rögeszméjük. Inkább az, hogy a Biblián kivül olvassanak, tanulmányozzanak mást is, legyen az másik vallás szentkönyvei, de inkább a minket körülvevő világot és ne érjék be a kérdésekre azzal a válasszal, hogy Isten, járjanak utána a kérdésnek, keressenek bizonyítékokat.

2017. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nietzsche:

" 'Isten meghalt, mert megöltétek magatokban ti, emberek' ... "

2017. szept. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!