Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egyik napról a másikra már...

Ha egyik napról a másikra már senki sem hinne Istenben, akkor mi történne vele?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 17:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem mindenki hisz istenben, mégis élnek...
2010. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

mi pusztítanánk el saját magunkat inkább, kedves kérdező.


üdv

25/F

2010. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
26%
:) Nincs Isten. Hülyeség...
2010. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Józan paraszti ésszel tudja mindenki, hogy Isten áll minden mögött? XD Bocs, de én sem mondom, hogy mindenki ateista, akinek van minimum egy csöpp kis esze. Ne erőltessük rá egymásra a saját hülyeségünket. Oké, itt véleményezni kell, meg válaszolgatni a kérdésekre. De azért ne hülyézz le, mert nem hiszek ilyesmiben. Mennyi-mennyi halál kötődik a vallásokhoz... Igazából a legtöbb ember a mai napig a hit miatt veszti életét (már azok közül, akik erőszakos halált halnak). Nem értem, miért lenne több ez az Isten a többi istennél, akiben eddig hittek. A többi sem ölt meg minden ex-hívőt. A most tárgyalt isten meg aztán elvileg még feleannyira sem véres, mint az elfeledettek. Akkor miért ölne meg bárkit is?

Mindezt csak elméleti síkon mondom. Ha megszűnnek a hívei, feledésbe merül egy idő után annyira, mint a görög és római istenek, s csupán a történelem része lenne. Az isteneknek szerintem a hívők adnak "hatalmat"... Ezt persze lehet, hogy azért gondolom így, mert nem vagyok hívő, sőt nagyon elutasítom, mert egy ennyire civilizált világban már nem kéne, hogy ilyenre szükség legyen. Félő, hogy pont a vallás(ok) és az abbéli különbségek vagy meggyőződések miatt ritkul meg az emberiség. Ha ez történne, elengedhetetlen lenne a vallás az újra-civilizálódáshoz. Azután újra el kéne felejteni... Szerintem.

Ha mégis elfordulnátok tőle, és gebasz lenne (bizonyíthatóan amiatt), akkor már esélyes, hogy meginogna a hitetlenségem be vetett hitem :D

2010. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ha egyik napról a másikra mindenki azt hinné, hogy halott vagy, mi történne veled egy lakatlan szigeten? Semmi különös. Ádám előtt sem hitt egy ember sem Istenben, mégis jól megvolt.
2010. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Az ateizmus szégyenlős monista panteizmus.
2010. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
66%

szerintem az emberek nagy töbsége már nem nagyon hissz semibe csak abba hogy megéljen és boldoguljon!!!

Ha sikerül valmi akkor mormolnak egy anyit hogy köszönöm Istenem vagy ha épp nem akkor meg miért verzs engem!!!

De sztem ezek mögött csak üres szavak álnak a nagytöbségben!!!

Én nem momndom azt hogy Isten létezik vagy nem ezért van a hitt mert ügye senki se láta még de higyél benne ha akrasz ha nem!!!

Az én véleményem szerint vaklminek vagy valkinek kell lenie ami ennek az egésznek a mozgató rugoja de nem a bibliai dolgokrol beszélek!!!

Nézük már meg a bibliát : volt Ádám és Éva annak 2 fia Káin és Ábel!!! Na itt az egyik testvér megölte a másikat!!!

Következő be kzdés az hogy benépesedett a föld!!!

Na akkor most ez hogy is volt????

Biztos vnnak dolgok amik történtek és történek amire nam lehet választ adni de sztem a nem a bibliábol foglyuk meg tudni!!!Van ithon feszület meg rozsafüzér is de én nema valásba hisszek !!!

Sztem mindenki abban higyen amit gondol eröl az egészröl és egy trörvényt tarcsunk be a a 10 parancsolatbol :Csak azt ted embertásadal amit magadal is tennél!!!!

Az ember teremtete a vallást és nem forditva !!!

Az elött nem számitot valkiröl hogy kersztény vagy zsidó vagy budhista vagy az iszlámnak hodol csak egyzserű emberek voltak és sztem ha ez igy mardt volna menyivel kevesebb ember halt volna meg!!!

2010. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:

Jézus ezt mondta: 47 És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot.

48 A ki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, a ki őt kárhoztassa: a beszéd, a melyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon.

49 Mert én nem magamtól szóltam; hanem az Atya, a ki küldött engem, ő parancsolta nékem, hogy mit mondjak és mit beszéljek.

50 És tudom, hogy az ő parancsolata örök élet. A miket azért én beszélek, úgy beszélem, a mint az Atya mondotta vala nékem. 8 Ő pedig monda: Meglássátok, hogy el ne hitessenek benneteket: mert sokan jőnek el az én nevemben, kik ezt mondják: Én vagyok; és: Az idő elközelgett; ne menjetek azért utánok.

9 És mikor hallotok háborúkról és zendülésekről, meg ne félemljetek; mert ezeknek meg kell lenni előbb, de nem jő mindjárt a vég.

10 Akkor monda nékik: Nemzet nemzet ellen támad, és ország ország ellen;

11 És minden felé nagy földindulások lesznek, és éhségek és döghalálok; és rettegtetések és nagy jelek lesznek az égből.

12 De mind ezeknek előtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.

13 De ebből néktek lesz tanúbizonyságotok.

14 Tökéljétek el azért a ti szívetekben, hogy nem gondoskodtok előre, hogy mit feleljetek védelmetekre:

15 Mert én adok néktek szájat és bölcseséget, melynek ellene nem szólhatnak, sem ellene nem állhatnak mind azok, a kik magokat ellenetekbe vetik.

16 Elárulnak pedig titeket szülők és testvérek is, rokonok és barátok is; és megölnek némelyeket ti közületek.

17 És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.

18 De fejeteknek egy hajszála sem vész el.

19 A ti béketűréstek által nyeritek meg lelketeket. 22 Mert azok a bosszúállásnak napjai, hogy beteljesedjenek mind azok, a mik megírattak. 28 Mikor pedig ezek kezdenek meglenni, nézzetek fel és emeljétek fel a ti fejeteket; mert elközelget a ti váltságtok. 33 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak.

34 De vigyázzatok magatokra, hogy valamikor meg ne nehezedjék a ti szívetek dobzódásnak, részegségnek és ez élet gondjainak miatta, és váratlanul reátok ne jőjjön az a nap:

35 Mert mintegy tőr, úgy lep meg mindeneket, a kik az egész föld színén lakoznak.

36 Vigyázzatok azért minden időben, kérvén, hogy méltókká tétessetek arra, hogy elkerüljétek mindezeket, a mik bekövetkeznek, és megállhassatok az embernek Fia előtt!

2010. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Hű, akkor megszűnne az egyházak manipulációja, a sok csákós, aranyasúlytásos pedofil pedig lemondhatna a bársonyszőnyegről, és mehetne kapálni, a politika meg elvesztené a legnagyobb bázisát...
2010. jún. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

most sem az a fontos,hogy ki hisz benne(kivétel a katólikusoknál) hanem,hogy hogy viselkedsz!Isten nem köztünk él,de lát!Azt is látja,ha jót teszel,és ennek tud örülni..ha rosszat teszel,meg várja,hogy kijavítsd..

semmi nem történik vele így se,úgy se..ő nem ember,hogy megharagudjon,stb..

2010. jún. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!