Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudhatjuk, hogy valaki...

Honnan tudhatjuk, hogy valaki igaz, vagy hamis próféta?

Figyelt kérdés

Van valami egzakt módszer körülhatárolni akár az igaz,akár a hamis próféta jellemzőit,vagy csupán szubjektív vélemény elegendő,a meghatározásra?

Esetleg,valami nagy tekintélyű személy,szervezet véleménye a mérvadó?



2017. szept. 13. 18:37
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
24%
Sima liba, mind hamis.
2017. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
29%
Onnan hogy az ókorban lejárt a próféták kora . Aki benyalja ezek után Jim Sanders akár Németh Sándor vagy akármelyik tróger prédikációját meg is érdemli . A kulcsszavakhoz kiírhattad volna a teszkós busz ingyenes járat , vaginális orgazmus és szerelmi kötés rontás levétel jeligéket .
2017. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
28%

Én meg feltennék egy másik kérdést. Lehet vitaindító, de idevág:

Miről ismerjük meg, hogy valaki igaz próféta? :).

2017. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
81%

Például Russel kiszámolt különböző világvége dátumokat, amik nem jöttek be neki. Láthatóan hamispróféta, gondolom nem kell magyarázni.

E. White asszonyt néhányan prófétának tekintik, magát isteni hírnöknek tartotta, de a kinyilatkoztatás Krisztussal lezárult, tehát nem lehet más, mint hamispróféta. Egyébként az utolsó időkről szóló írásai alapján itt is könnyen belátható.


Azért ezt a két példát hoztam, mert néhány korábbi hozzászólásban én emlegettem őket, lehet abból jött a kérdés.


Az Újszövetség használja a próféta szót az Evangélium hirdetőire is, azonban a szónak e két jelentését meg kell különböztetni. Mind a két említett személy az Örömhír hirdetésénél sokkal tovább ment.

2017. szept. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
1%

"Miről ismerjük meg, hogy valaki igaz próféta? :)."


Ugy hogy az evolucíót előbb benyalja!

2017. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

4.Hsz!


Te tagadod a Biblia világos tanítását,tehát hamis próféta vagy.


"És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak."(Acs 2:17)

2017. szept. 13. 20:14
 7/48 anonim ***** válasza:
89%

Hiába pontozol le, mert bálványozott vallásalapítódra azt írtam, hogy hamis próféta.


Meg fogalomzavarban is küzködsz. Az idézett igéd alapján is csak Bibliát tagadó, hitetlen, stb.., esetleg eretnek lehetnék. Ez utóbbi is csak azért, mert nyíltan hirdetem a véleményemet.

Mint hogy az sem hamis próféta, aki egyszerűen hülyeségnek tartja az egész vallást.


Én hiszem azt, hogy amit Isten kinyilatkoztat, az igaz. A két említett emberke a végső időkről (és még sok másról) prófétált olyat, ami egyszerűen nem jött be.

Így két eshetőség van. Vagy Isten küldött nekik hamis látomásokat, vagy a látomásaik nem Istentől származtak (már ha nem maguk találták ki az egészet).


Mint írtam, hiszem, hogy Isten maga az Igazság, ezért csak a második eshetőség lehetséges. Ha nem Isten szavát prófétálja, akkor hamis próféta.

2017. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

7.Hsz!


Ezért a hamis tanért pontoztalak le,melyet nyilvánosan hirdettél,mint kinyilatkoztatást:


" de a kinyilatkoztatás Krisztussal lezárult, tehát nem lehet más, mint hamispróféta. "


Ismét le foglak pontozni,ha nem hozol fel EG White által hirdetett, be nem teljesedett próféciát.

2017. szept. 14. 03:10
 9/48 anonim ***** válasza:
88%

""És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak."(Acs 2:17)"


Ezt nem szabad White és a mi időnkre vonatkoztatni. Olvasd csak el az előbbi verseket:


Apcsel

2,14 Péter azonban előállván a tizenegygyel, felemelé szavát, és szóla nékik: Zsidó férfiak és mindnyájan, kik lakoztok Jeruzsálemben, legyen ez néktek tudtotokra, és vegyétek füleitekbe az én beszédimet!

2,15 Mert nem részegek ezek, a mint ti állítjátok; hiszen a napnak harmadik órája van;

2,16 Hanem ez az, a mi megmondatott Jóel [Jóel. 2,28-32.] prófétától:

2,17 És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből [Ésa. 44,3.] minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.


Ráadásul ha ez mostanra lenne igaz, nem csak White "prófétálna", hanem mindenki. És a zsidóknak írta, hogy a fiaik és a lányaik prófétálnak, szóval ezeket figyelembe kell venni.


A végidő, az utolsó idők pedig Jézussal kezdődtek:

Zsidó 1,1 Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,


1 Péter 1,20 A ki (Jézus) eleve el volt ugyan rendelve, a világ megalapítása előtt, megjelent pedig az idők végén ti érettetek,

2017. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%

"Ismét le foglak pontozni,ha nem hozol fel EG White által hirdetett, be nem teljesedett próféciát."

Mondok egyet: "Nem fog üdvözülni, aki nem lesz vegán"

2017. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!