Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Ádám és Éva története...

Ha Ádám és Éva története metaforikus, akkor Jézus feltámadása miért nem?

Figyelt kérdés

Mára már nem csak az ateisták, de a hívők józanabbik fele is elfogadja az evolúciót, mint az élővilág kialakulásának igaz leírását.


1) Ádám és Éva története nem történt meg a valóságban, hiszen Ádám és Éva az evolúció szerint nem létezhet, nem létezhetett, nem volt első emberpár.


2) Ha Ádám és Éva nem létezett, nem történt meg az eredeti bűnbeesés.


3) Ha nem létezett a eredeti bűnbeesés, nincs eredendő bűn.


4) Jézus eljövetelének állítólag az oka a bűnbeeséstől való megváltás volt, viszont ez a bűnbeesés nem történt meg.


2017. szept. 14. 11:00
 71/126 anonim ***** válasza:
70%

Te nem elmentél-e már? Ejnye-bejjnye! Na, HESS! :D


Ha meg nem tudsz olvasni, vagy értelmezned nehézkes, esetleg az angollal vannak gondjaid: azt ne ránk vetítsd ki, Tortácska Drága! :P Na puszika!

2017. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/126 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 42%-os! Kérlek hadd prezentáljam néhány mondatod csokorba szedve, olvasd vissza őket kérlek, utána gondolkodj el egy kicsit, ki tűnik itt álkereszténynek!


"De ha szereted beégetni magad, hajrá. Csak ne az én seggemre fájjon a fogad, kérlek!"

"De ennyit tudtok ti. Kifejtés és indoklás nélkül buzulni"

"Ha nem értesz valamihez az inkább a te nyomorodat jelenti"

"Amatőr, béna, gyáva, tudománytalan, szánalmas alakok vagytok:)"


Te nem egyszerűen a kreacionizmussal égeted a kereszténységet hanem minden egyes megszólalásoddal. Komolyan, én szégyellem magam hogy ilyen emberek, mint te, járatják le az őszinte hitet...

2017. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/126 anonim ***** válasza:
68%

"Az előbb még azt írtad, hogy nevettél rajta, most meg nem létezik?"

Ja, hogy csak a szövegértelmezés nem megy? Na jó, lásd kivel van dolgod, akkor segítek egy kicsit :)

Amin az értelmesebb emberek röhögőgörcsöt kapnak, azok Werner papa minden tudományos alapot nélkülöző hülyeségei.

A tanulmányain nem tudunk röhögni, mivel olyasmit sosem írt, a könyveiben sorolt állításai főképp ettől olyan röhejesek, ahogy csak úgy lógnak a levegőben bármiféle alap vagy bizonyítás nélkül.

2017. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/126 Darkmoon80 ***** válasza:
69%
Hmm, látok hozzászólásokat, de az hiányzik, amire reagáltok. Ezek szerint moderálva lett? Kínos. Így nem tudok rá érdemben reagálni, pedig valószínűleg nekem címezték. Na sebaj, ezek szerint modorában sem volt elfogadható.
2017. szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/126 anonim ***** válasza:
69%

"Hmm, látok hozzászólásokat, de az hiányzik, amire reagáltok. Ezek szerint moderálva lett? Kínos. Így nem tudok rá érdemben reagálni, pedig valószínűleg nekem címezték. Na sebaj, ezek szerint modorában sem volt elfogadható"

Részben tényleg neked. Írt egy elég hosszú hozzászólást, amiben egyrészt téged, másrészt valami Gabriel Taylort pocskondiázott, önmagát meg próbálta isteníteni. Szóval lényegében csak a szokásos, érveket nem tud, tehát marad az önimádó személyeskedés

2017. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/126 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy látom, van egy csodás gépünk és hozzá egy használati utasítás."

Én úgy látom itt helyénvalóbb, ha a géphez nem használati utasítást kapunk, hanem 'összeszerelési útmutatót'. Itt nem a gép működéséről van szó, hanem az összerakásáról, amit nem lehet letesztelni. A gép megépítése és működése nem ugyanaz. A működésből nem következtethetünk a megépítés lépéseire.


"Ez alapján azt hiszem, igen."

Akkor ezen a ponton visszakérdezek: Amíg nincs senki, aki képes lenne felfogni Isten létezését, addig Isten nem is létezik?


"Olvass ókori irodalmat, mitológiai regéket. Általánosságban beszéltem."

Olvastam párat. De hoznál valami konkrét példát? Azt mondtad, valamelyikben szerepel a lőn este és lőn reggel, vagy valami hasonló időérzékeltetés.


"Azt is írja a Biblia hogy ezer év egy nap, egy nap pedig ezer év Istennek"

Ne már, azt mondod hívő ember vagy. Ne ragadjunk már ki és csűrjük csavarintsuk a dolgokat.

"Az Úr nem késik ígéretét teljesíteni, ahogy némelyek késedelmeskedésnek tartják, hanem türelemmel viseltetik irántatok, mert nem akarja, hogy valaki is elvesszen, hanem hogy mindenki bűnbánatot tartson."

Így folytatódik a rész, ez szerintem megmagyaráz mindent.

2017. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/126 anonim ***** válasza:
53%

"Én úgy látom itt helyénvalóbb, ha a géphez nem használati utasítást kapunk, hanem 'összeszerelési útmutatót'. Itt nem a gép működéséről van szó, hanem az összerakásáról, amit nem lehet letesztelni. A gép megépítése és működése nem ugyanaz. A működésből nem következtethetünk a megépítés lépéseire. "

Miért ne következtethetnénk?

Teszem azt a gép úgy lett megtervezve, hogy az alkatrészek kora specifikus módszerekkel mérhető, akkor most vagy kijelenthető hogy a gép annyi idős amennyit a mérések mutatnak, vagy a gép teremtője alkotta meg hazug módon a gépet, hogy átverje vele az embereket.

Ez a két lehetőség van.


"Akkor ezen a ponton visszakérdezek: Amíg nincs senki, aki képes lenne felfogni Isten létezését, addig Isten nem is létezik?"

A bűn egy elvont fogalom, Isten egy a világon felül és azon kívül álló entitás, a Teremtő. Nem igazán értem, mi alapján vonható párhuzam a kettő között.

Esetleg olyan párhuzamban látnék logikát, hogy amíg nincs aki higgyen, addig nem létezik hit.


"Olvastam párat. De hoznál valami konkrét példát? Azt mondtad, valamelyikben szerepel a lőn este és lőn reggel, vagy valami hasonló időérzékeltetés. "

Öhm... ez a Bibliából van...


"Ne már, azt mondod hívő ember vagy. Ne ragadjunk már ki és csűrjük csavarintsuk a dolgokat. "

Ezt inkább visszadobnám neked. Nekem az tűnik csűrés csavarásnak hogy a Biblia világosan definiálja hogy Isten szempontjából a nap nem egzakt mértékegység, és ezt egyesek a Biblia egyik részén még elfogadják, a Biblia más részeit olvasva pedig tagadják.

2017. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/126 anonim ***** válasza:
75%

"Itt nem a gép működéséről van szó, hanem az összerakásáról, amit nem lehet letesztelni. A gép megépítése és működése nem ugyanaz. A működésből nem következtethetünk a megépítés lépéseire. "

Na, bocs már hogy beleszólok, de ez így nagyon nem igaz.

Ha jól értem, a gép az a világunk szinonimája, márpedig a probléma pont ott kezdődik, hogy pont azért tudjuk visszavezetni a világunkat korábbi állapotokra, mert úgy működik, ahogy, mert a fizikai törvények azok, amik.


Most őszintén, a Biblia totálisan mást ír a világról, mint amilyen a világ valójában.

A teremtési sztorit még ki lehet magyarázni, lehet átvitten értelmezni, és akkor végül nem egy hazug istent kapunk hanem egy olyat aki jelképekben mesél.

Viszont azon hogy az evolúció létezik, hogy a Nap előbb volt mint a Föld, stb, ezeken nincs mit félremagyarázni. Ha szó szerint úgy történt a teremtés ahogy az írva vagyon, viszont direkt olyanra teremtette istenke a világot hogy még véletlenül se úgy működjön benne semmi ahogy a teremtési leírásból következik, hát, akkor ez egy hazug Isten. Mert ezek szerint direkt úgy teremtett meg mindent, hogy átverje vele az embert.


Miért jobb neked ez utóbbiban hinni?

2017. szept. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/126 anonim ***** válasza:
66%

"Miért ne következtethetnénk?"

Ezt ne kezdjük el megint pls, már egyszer lejátszottuk, és nem értünk egyet.


"Nem igazán értem, mi alapján vonható párhuzam a kettő között."

Követve a logikád. Ha valaki valamit nem képes felfogni, akkor nem is létezik az a valami?


"Öhm... ez a Bibliából van..."

Komolyan? XD


"Aztán keress mitológiai írásokat az ókorból, mondjuk a görögöktől, azok elég ismertek! Itt már feltűnhet a hasonló megfogalmazás, hasonló motívumok, egyszerű, de látványos szerkezetek például az idő múlásának érzékeltetésére. Mondjuk a lőn este és reggel."

Ebből az jön le, hogy valamelyik mitológiai írásban szintén szerepel ez a kifejezés. Vagy legalább mutass valami hasonló motívumot, nem zárkózom el. :)


"Nekem az tűnik csűrés csavarásnak hogy a Biblia világosan definiálja hogy Isten szempontjából a nap nem egzakt mértékegység, és ezt egyesek a Biblia egyik részén még elfogadják, a Biblia más részeit olvasva pedig tagadják."

Jajh..., ez egy hasonlat, hogy Isten időn kívül létezik.

Na de a teremtésnél már meg van teremtve az idő, le van írva, mennyi időt vett igénybe a teremtés, hogy ezáltal példa legyen adva az embereknek a mindennapok és a 7. napra vonatkozóan. Le van írva kerek perec. A Biblia más könyvei is megerősítik, maga Jézus is idéz az Édenben történtekről. Nincs olyan ige, ami az ellenkezőjét tanúsítaná.

Kiragadod a szövegkörnyezetből és más kontextusba helyezed, ami nem oda való. :(

2017. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/126 anonim ***** válasza:

"a Nap előbb volt mint a Föld, stb, ezeken nincs mit félremagyarázni."

Akkor miért van fordítva a teremtésben a sorrend? Mi célból? Mi a jelentése? Miért volt ez jó?

2017. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!