Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem komédia az egész Biblia?

Nem komédia az egész Biblia?

Figyelt kérdés
Ha Ádám által nem váltunk volna mind bűnössé (nem tudom, mi közöm van hozzá), Jézusnak nem kellett volna eljátszania az egész színjátékát.

2016. okt. 5. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%

Nem.


"mi közöm hozzá"

csak annyi, hogy a génjeidben tovább örökölted a rosszra, bűnre való hajlamot.


Mellesleg, az ember nem lenne ennyire gonosz saját magától.

Az emberi tökéletlenség nincs egyenes arányban az elkövetett bűnnel. Mert más is van mögötte....

2016. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem. De ez a kérdés közel jár hozzá.
2016. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 sanyinak ***** válasza:
92%

#1-esnek:

A bunre valo hajlam oroklodik? Akkor a bunozok gxetekeit eleve bortonbe kene zarni?!

Ugyan mar! Az ember sajat maga felelos a tetteiert

2016. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

"csak annyi, hogy a génjeidben tovább örökölted a rosszra, bűnre való hajlamot. "


Bocsánat, én nem tudom te milyen hajlamokat örököltél, de én nem osztozok sem veled, sem a kereszténység azon gondolatával, hogy bűnös és rossz emberek lennénk.


Egyébként meg, nagyon érdekfeszítő dolog ez, hiszen én amikor vezető voltam, nem büntettem meg az alattam lévő nő fiát azért, mert az édesanyja olyan hibát követett el, amit nem kellett volna, akkor én, most igazságosabb vagyok Istennél. Mert akárhogy is nézem, ha a tiszta logikát veszem alapul akkor nyilvánvalóan igen. Például érdekes, hogy a szeretet "Istene" az ószövetségben tömegmészárlásokat engedélyezett a híveinek, és ő maga is természeti formában elpusztított ember tömegeket, pusztán azért, hogy a "tervében" a "próféciákban" ne essen csorba. Egészen érdekes, én a saját egóm bizonyítása miatt, és a saját elképzelt terveim miatt sem pusztítanék el másokat, még akkor sem ha ezzel a saját játékszabályaimat kellene felrúgnom, hiszen mindenhatóként szabad akarattól függetlenül képes lehetnék mindent helyrehozni, anélkül, hogy bárkinek is a pusztulásba kelljen esni.


Nem tartod érdekesnek, hogy én "bűnös, és esendő" emberként mindent félretéve helyrehoznék mindent, még az állítólag nálam sokkal nagyobb "szeretet forrása" vár, vár, és vár, hogy majd minden szépen a kellő időben történjen?


És mi van a bűn feltételével? Ha minden Istentől van, akkor sajnos ebbe bele tartozik a bűn feltételének megléte is, vagy nem? Dehogy nem, Isten megteremtette a bűn, a kín, a fájdalom feltételeit is. Aztán lehet ezeket magyarázni, dobálgatni a szavakat, hogy nem az Ő hibája, hogy az ember a Sátán szavára hallgatott, dehogy nem, mégis kié volna? Ugye? Hiszen Isten teremtette meg a feltételét annak, hogy az ember elbukhasson, úgy ahogyan a fájdalomnak feltételét is.


Jöhet a lepontozás, hiszen a szeretet hirdető keresztények, már ma másik két kérdésnél is bebizonyították, hogy a tudásuk, és igazságra való törekvésük elenyésző, de az ítélkezés jogával, ha lehet azonnal élnek.

2016. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

Nem komédia. A Bibliában több irodalmi műfajjal találkozunk (mítosz, krónika, episztola, zsoltár, parabola, stb.) de komédia éppen nincs közte.


Azt meg kérdezd meg a suliban a hittantanártól, hogy mi közöd van Ádámhoz, akkor talán legközelebb majd meg tudsz fogalmazni egy épkézláb valláskritikai kérdést.


Lehet kritizálni a vallásokat, de sajnos ahhoz is kell egy kis előzetes tudás, meg egy kis ész. ;)

2016. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%

# 4


Nézd, elolvasod az alsó tagozatos hittankönyveket, abban minden kérdésedre megkapod a választ.


(Bár valószínűleg úgyis csak kekeckedni akartál.)

2016. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Ozmium42 ***** válasza:
86%

"csak annyi, hogy a génjeidben tovább örökölted a rosszra, bűnre való hajlamot."


Ez a bűnre való hajlamosító gén melyik kromoszómá(ko)n van? Hol lehet a működéséről olvasni?

2016. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ákos13 ***** válasza:
58%
Nem komédia. Inkább tragédiának nevezném.
2016. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
#6 Tényleg? Hittankönyv? Remek, ha ezekre tudsz választ adni akkor jöhet, de nem félre beszélést akarok, hanem válaszokat, egyenes válaszokat.
2016. okt. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

@Ozmium42:


Erre nem fog tudni válaszolni, mivel a fundamentalisták nem értenek a genetikához. Ha értenének hozzá, az evolúciót sem tagadnák, mivel a genetika alátámasztja azt.


Dante

2016. okt. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!