Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az univerzumot Isten...

Ha az univerzumot Isten teremtette, mi értelme volt szinte mindent feleslegesen megalkotnia?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy az egész Naprendszerünk annyi sincs az univerzumhoz képest, mint egy porszem a Földhöz képest.

A csillagok, bolygók több mint 99,9%-át nem is látja az átlagember, és semmi értelme nincs a létüknek az ember szempontjából.

Mikor azt mondjátok milyen logikusan negtervezett az univerzum, kellett hogy legyen egy teremtő, belegondoltatok már ebbe?


2017. szept. 16. 10:31
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
0%

"Kvantumfizikában pedig a semmiből lesz valami."


A kvantumfizika is a mi világegyetemünk törvényszerűsége! A tökéletes vákuumban megjelennek és eltűnnek részecskék! A tökéletes, tér nélküli, nemlétező semmiben nem tud megjelenni valami! Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a két egymástól 10 méterre álló autó közötti nemlétező 10 kilométeren keletkezik egy világegyetem. Nincs tér, és nincs idő sem! Ahhoz, hogy valami keletkezzen, kell idő! És kell tér is, ahol keletkezik! A kvantumfizika a mi világegyetemünk törvényszerűsége, amelyet Isten teremtett meg, hogy a gravitációs erőt, a gyenge- és erős kölcsönhatásokat az atommagban, az fény sebességét, stb stb rögzítse bizonyos értékeknek!

2017. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
37%
A mi világegyetemünk előtt nem hogy nem voltak csillagok, meg nem egy tökéletesen üres tér volt a világegyetem, hanem egyáltalán nem is volt tér! Egyszerűen nem létezett, ahogy idő sem létezett (legalábbi abban a vonatkozásban, mint a miénk).
2017. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
4%

"A világegyetem fizikai törvényszerűségeinek ismeretében"


A világegyetem fizikai törvényszerűségeit hogy hogy ismered?


Avagy tudsz életet létrehozni az élettelenböl?

Láttál e már bolygót kialakulni?

Láttál e már galaxist létrejönni?

Vagy te netalán működésbe hoztál egy naprendszert?

2017. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 Blaster123 ***** válasza:
75%

#21

Most pont kiadtad a legnagyobb problémát, ami szerintem gond ezzel.

Attól, hogy az ismeretlen területtel állunk szembe, nem szabad rámondani, hogy Isten!

Abszolút lustaság, egyszerűség ez a kijelentés.

Mint írtam a kvantumfizika gyerekcipőben jár, és ahhoz, hogy megértsük mi van pontosan a szingularitásban, meg kell értenünk a kvantumfizikát, ami nem lesz egyszerű, hiszen az emberi agy evolúciója során nem arra fejlődött, hogy kvarkokat nézegesse. Itt abszolút csak matematikára és fejlett műszerekre hagyakozhatunk.


De ne mondjuk rá, hogy Isten, csak azért mert nem ismerjük az adott dolgot!

2017. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
66%

"A világegyetem fizikai törvényszerűségeit hogy hogy ismered?"


Nem, de hála a tudománynak, most már ismerünk a gravitációtól kezdve a radioaktivitáson keresztül sokmindent! Vannak a világegyetemben törvényszerűségek, állandó értékkel (fénysebesség, gravitáció, stb). Attól, hogy nem tudok úgy atomokat egymáshoz rendezni, hogy az abból álló struktúra beszélni, gondolkodni, és érezni tudjon, még ismerhetem a fizika törvényeit!

2017. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 imakommandós ***** válasza:
8%

" Gondolok itt arra hogy az egész Naprendszerünk annyi sincs az univerzumhoz képest, mint egy porszem a Földhöz képest.

A csillagok, bolygók több mint 99,9%-át nem is látja az átlagember, és semmi értelme nincs a létüknek az ember szempontjából...."


Csak annyit ír erről Pál apostol, hogy ami Istenből láthatatlan, az látszik a teremtésből, tudni illik az Ő örökké tartó ereje és "Istensége".

Isten a teremtett világon keresztül tette nyilvánvalóvá az Ő ismeretét ezzel, hogy ne legyen mentsége egyetlen bűnösnek sem aki felcseréli Isten dicsőségét hiábavaló okoskodásokra vagy bármilyen teremtett lény vagy tárgy tiszteletére.

2017. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, vagyis egyáltalán nem baj, hogy a kereszténység, illetve bármely vallás a te lelked megnyugtatására szolgál, ad egy keretet, melyben értelmesen tudsz élni. Mindenkiben felmerülnek a "honnan jöttem, miért vagyok itt" kérdések, és felnőtt korra azért ezen túl kell lenni, mert ha nem akarsz földönfutó filozófus lenni, meg kell találni a saját magad által elfogadható válaszokat, hogy aztán kialakíts egy egzisztenciát. Ezt hívják világnézetnek. Persze vannak pálfordulások, meg krízisek, amikor az ember mindent megkérdőjelez, de azért az emberek túlnyomó többségében kialakul valami nézet és megmarad.


A vallások sokszor ilyen válaszokat adnak, közösséget kovácsolnak stb. De meddő próbálkozásnak tartom ilyen keretek között alkalmazni. Vagy köpd rá, hogy biztos megmagyarázható, vagy jöjj rá hogy a kereszténységet kétezer évvel ezelőtt találták ki, és maximum foltozgatni tudjuk ilyen szempontból, de igazán nevetséges komoly hitvitát folytatni arról, hogy ha találkozunk földönkívüliekkel akkor azt hogyan fogjuk keresztény módon körbemagyarázni, majd akkor kiderül. :)


Ui.: Nem, nem vagyok ateista. Meg a keresztényekkel sincs bajom.

2017. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 Palau Andrei válasza:
Lehet hogy nem csak ezen a bolygón van élet,lehet hogy egy masik bolygón is van,és nem csak egy bolygón van még hanem több tízezerbe van. Mert a Bibliába azt írja hogy amikor Isten ledobta a földre Lucifert akkor azt írja hogy ´´ és ők nézték mindezt ´´ és biztos hogy nem a mi bolygónkra hivatkozott az biztos.
2017. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Mansour ***** válasza:

"Kvantumfizikában pedig a semmiből lesz valami.

Ez a mondat nem fog meggyőzni sok hívőt, nem tűnik erős kijelentésnek, de ha utánaolvasnak szakirodalomban, meggyőzőbb lesz, mint pár ezer éves iratok."

Az megvan, hogy a keleti vallások a nemlétet potencialitásnak tartják? A nemlétben rejlik a lét potenciája, és viszont. Nem elvetendők azok a több ezer éves iratok...

2017. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
0%

"semmi értelme nincs a létüknek az ember szempontjából"


Mert az ember csupán egy jelentéktelen porszem a teremtett univerzumban, nem pedig a teremtés csúcsa, ahogy sokan azt hiszik...

2017. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!