Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten akkor hermafrodita?

Isten akkor hermafrodita?

Figyelt kérdés
2017. szept. 26. 07:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek Transzcendens lenne Isten ?
2017. szept. 26. 07:33
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Istennek nincs neme, tehát semmilyen nemi szerve nincsen.
2017. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Javaslom ,nézz utána mit jelent a"Transzcendens"kifejezés!


Az az érzésem,te másra gondoltál.

2017. szept. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

"Isten akkor hermafrodita?"

Akkor? Miből következtettél eme briliáns marhaságra, bogaram?


Csak nem az Isten-képmásból? Megsúgom, hogy az szellemi képmást jelent, mivel Isten nem fizikai személy. Na? Ezt egy hatéves magától kikövetkeztette ...

Tudod mit jelent a szellemi képmás? Teljes értékű, mindent felfogó, szabad akaratú, felelősséggel bíró élőlényt. Ezért kell ítéletkor is vállalni a döntésért a felelősséget. Nincs kibúvó. Persze használhatjuk az értelmünket marhaságokra is, de ezzel öngólt lövünk ...

2017. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Darkmoon80 ***** válasza:
19%

Nyilvánvalóan az!


A következtetés, kedves 42%-os válaszoló, a Bibliát szó szerint elfogadóktól sajnos nem elfogadható magyarázat.


Ha valaki kételkedés nélkül elfogadja, hogy Isten hat nap alatt (6*24 óra) teremtette a világot, mert ez van leírva a Bibliában, akkor nem jogos eltérni a Bibliai szöveg más helyén sem ettől a gyakorlattól!


Tessék ennek figyelembe vételével szó szerint a leírtakat tudomásul venni:


"Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket."


azaz Isten saját képe egyrészről férfiú, másrészről asszony! A szöveg egyértelműen a teremtett embereket nemük szerint különbözteti meg, szellemi képmásról szó sincs!

2017. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

#5, jelen esetben a 42%-os kreacionistának igaza van. Attól, hogy az esetek 90%-ában butaságokat írkál, még ha igazat ír, nem kell csak azért elutasítani, mert ő írta.


Isten szellemi lény, tehát nincs teste, ezáltal nincs neme, és nincs semmilyen nemi szerve, tehát nem hermafrodita. Amikor meg testet öltött, akkor férfiként testesült meg. De a határozottság és az apai szigor mellett az a finomság is megvan benne, ami a nőkre jellemző. Amikor a Biblia azt írja, hogy a saját képmására teremtette az embert férfinak és nőnek nem a külsőre, hanem a belsö tulajdonságokra kell gondolni.

2017. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pietrosol ***** válasza:
7%

Szia!


Nem. Androgűn.

2017. szept. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%

A maga képére teremtette az embert.

Amikor ezt megfogalmazták akkor a nő még nem volt emberszámba véve és az első ember Ádám volt.

Szóval a főnök is férfi.

2017. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

"azaz Isten saját képe egyrészről férfiú, másrészről asszony! A szöveg egyértelműen a teremtett embereket nemük szerint különbözteti meg, szellemi képmásról szó sincs!"


Tudom, hogy szereted bemutatni, hogy sosem gondolkozol, ez most is sikerült.

De segítek: saját szellemi képmására teremtett egy férfit és egy nőt. Tényleg marha nehéz megérteni... Persze neked az az értelmes, hogy Isten hermafrodita. Okos ...

2017. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Darkmoon80 ***** válasza:
4%

Kedves #6-os! Nagyon jól tudom! :-)


Sajnos 42%-os, TŐLED ezt az érvelést nem tudom elfogadni, vagy pontosabban, most az egyszer örömmel adok igazat neked!


Természetesen igazad van, én is így gondolom! De mint írtam, TE ezt ezzel az érveléssel nem támaszthatod alá, mivel így hamissá válik NAGYON SOK hozzászólásod, amikor kijelentetted, hogy a Biblia SZÓ SZERINT értendő, és értelmezésnek, a szöveg átvitt értelmű magyarázatának nincs helye.


Erre próbáltam utalni az előző válaszomban, és köszönöm, hogy ilyen nyilvánvalóan, mindenki számára világosan második válaszoddal kinyilvánítottad, és megerősítetted, hogy egy szó sem igaz abból, hogy te a Bibliát szó szerint elfogadod.



Jól láthatóvá vált, hogy ízlésed és érdeked szerint használod a Biblia szavait, azokhoz akkor ragaszkodsz szó szerint amikor neked jólesik, és akkor ÉRTELMEZED, amikor éppen érdeked úgy hozza!



Erre a későbbi viták alkalmával hivatkozni fogok minden olyan alkalommal, amikor a szó szerinti értelmezést erölteted!

megj.: Elmentettem a hozzászólásokat, kár töröltetned utólag.

Lehet, hogy mégis gondolkodok, sőt sokszor néhány lépéssel előre !

2017. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!