Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet istennek fájdalma...

Hogyan lehet istennek fájdalmat okozni úgy, hogy közben nem kell magában kárt tegyen az ember, s törvényt/jogszabályt sem szeg meg?

Figyelt kérdés
2017. okt. 12. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát így elég nehezen lehet. Vagy én nem értem mire célzol ?
2017. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Vagy én nem értem mire célzol?"


Hát, ha mondjuk fájdalmat akarok okozni neki, de magamat nem akarom elásni... mert ha magamat elásom, akkor ez csak olyan tessék-lássék bosszú volt.

Olyan, mintha az ellenségemen úgy állnék bosszút, hogy közben én is meghalok... hát úgy meg nem igazán az én részemre fog állni a dolog.


És igen, nehéz kérdés, de pont ezért kérdeztem. :) Pont ezért vagyok kíváncsi, hátha valakinek van ötlete.

2017. okt. 12. 18:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Erre itt nem fogsz konkrét javaslatot találni. Hanem nézd meg, hogy mi a legfontosabb kérdés az ember életében.
2017. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Röviden : Sehogy!


kicsit kibontva:


Hívő oldal: Isten hatalmas, végtelen és jó! Te kicsi vagy, erőtlen, ha ellene teszel, csak magadnak ártasz.


Nem hívő oldal: Értelmetlen a kérdés, lévén nincs tárgya. Kiindulva abból, hogy isten nem létezik, nem is tudsz neki fájdalmat okozni.

2017. okt. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Inkább beszélj vele: Nagyon nagy fájdalmat, szenvedést élek át, ezért haragszom rád, de tudom, hogy ha téged bántalak, akkor azt én is elszenvedem.

2017. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Melyik istennek?

A kereszténynek sehogy, mivel a legeslegfontosabb parancsa az, hogy feltétlenül tiszteld és szeresd őt.

Ha ezt megszeged - akár csak gondolatban is - azért kapod a legsúlyosabb büntetést. Nagyjából mindegy is, hogyan szeged meg.

2017. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Akkor ez megint a "Melyik ateista tud nagyobb marhaságot mondani a kereszténység nevében" topik 2. része.


Idézek egy hazugságot:

"A kereszténynek sehogy, mivel a legeslegfontosabb parancsa az, hogy feltétlenül tiszteld és szeresd őt. Ha ezt megszeged - akár csak gondolatban is - azért kapod a legsúlyosabb büntetést. Nagyjából mindegy is, hogyan szeged meg."


És egy elmebeteg is megjelent:

"Rávered egy szentképre." -->ehhez külön gratulálni tudok, jó úton haladsz a teljes szellemi lenullázódáshoz!


Ügyesek vagytok "ateisták", jól képviselitek a többieket:)

2017. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elképzelhető olyan helyzet, 43%-os, hogy a kérdésre válaszolsz? Olyat, ami segít is a kérdezőnek?


Esetleg még úgy is, hogy közben nem sértegetsz folyamatosan másokat?

2017. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 43 százalékos! Ahogy a százalékod mutatja, a te értelmed már rég elsüllyedt a kakatenger mélyére.
2017. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi értelme volna?


Más valakinek pusztán a fájdalomért fájdalmat okozni, ez valamiféle belső disszonanciát jelez. Ezt nagyon sokszor azért teszik az emberek, mert a saját szenvedésüket képtelenek belső vagy külső okból kommunikálni, és ezért másoknak okozott szenvedéssel próbálják megértetni, hogy ők mit éreznek.


De pont a kínhalált halt Istennek akarod megmutatni a fájdalmat? Gondolod, te jobban szenvedsz, mint amit ő élt át?

2017. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!