Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen szabad akarat az, ami...

Milyen szabad akarat az, ami már az ember születése előtt milliárd évekkel eldőlt? Hiszen Isten már a teremtés pillanatában tudott minden egyes jövőbeli döntésünkről.

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
62%
Lehet hogy ő tudott, de te nem.
2017. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 Dongaben ***** válasza:
65%
Tudni valamit, vagy beleavatkozni...szerintem nem ugyanaz. A hétköznapi életben is rengeteg példa van erre.
2017. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
76%
Ez? Semmilyen...bár én inkább azt kérdezném: milyen szabad akartat az,amikor vagy imádod istent,vagy mész a pokolba?
2017. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 A kérdező kommentje:

"Tudni valamit, vagy beleavatkozni...szerintem nem ugyanaz. A hétköznapi életben is rengeteg példa van erre."


Isten olyanra teremtette meg a világot, amilyenben az ember szabad akarata olyan, amilyen. Teremthette volna olyanra is a világot, amelyben az ember szabad akarata másmilyen. Tehát már a teremtéskor beavatkozott a szabd akaratba.

2017. jún. 30. 22:22
 5/112 Dongaben ***** válasza:
77%
Pasquale Festa Campanile: A lator című szatírájában a "Jobb lator" megjegyzi, hogy amikor Jézus "megszaporította" a halat, és kenyeret, akkor "Lehetett volna jobb ízű is...mert, ha csodát tesz, akkor nem mindegy?" Na, ez is olyasmi.:)
2017. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
100%

" már a teremtéskor beavatkozott a szabad akaratba."

ezzel ne értek egyet. Tapasztalom, hogy van szabad akarat. azt is, hogy van olyan, amiben nincs -


Epiktétosszal értek egyet:


"Bizonyos dolgok hatalmunkban vannak, más dolgok nincsenek. Tőlünk függ a véleményünk, az ösztönös vágyunk, a törekvésünk és ellenszenvünk, egyszóval mindaz, amit egyedül alkotunk meg. Nem tőlünk függ a testünk, a vagyonunk, a hírnevünk és a tisztségeink, tehát mindaz, amit nem egyedül hoztunk létre.


Azok a dolgok, amelyek hatalmunkban vannak, természetüknél fogva szabadok, semmi sem akadályozza, semmi sem köti őket. Azoknak a dolgoknak azonban, amelyek nincsenek a hatalmunkban, nincs erejük önmagukban, másoktól függenek, egy kívülálló megakadályozhatja vagy elsajátíthatja őket."


[link]

2017. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 anonim ***** válasza:
71%
#1-s rosszul látod mivel ha már tudja mi lesz akkor te azt nem tudod alakítani, nincs befolyásad mert már el van dőlve, hogy ki fog történni még ha te nem is tudsz róla.
2017. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
100%

"Isten olyanra teremtette meg a világot, amilyenben az ember szabad akarata olyan, amilyen"

A szabad akaratnak nincsenek típusai, az most vagy van, vagy nincs.

2017. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:

Szabad akaratodból akarnod kell, amit akarnod szabad.


Az akarat szabadsága a szabadság akarása

de

a szabadság akarása az akarat szabadsága.


Szabad akarás akar akarni?


Akarsz akarni szabadon szabad akarást?



Tudom, hogy semmi értelmük, de ugyanolyan jól hangzanak, mint a szimpla szabad akarat.

:)

2017. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 anonim ***** válasza:
66%

#7

Ha elmegyünk autót venni, én pontosan ismerem az ízlésed, ezért tudom hogy melyik modellre fogsz rábökni, akkor talán én befolyásoltalak a döntésedben? Vagy szabad akaratodból választottál, attól függetlenül hogy tudtam, mit választasz majd?

2017. jún. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!