Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a terményemből (pl.10 kiló...

Ha a terményemből (pl.10 kiló krumpli) adok 10 százalékot akkor azt elfogadja a Hitgyüli? Vagy csak a pénz számít?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
miért adnál? ezeknél csak pénzért lehet hinni???
2010. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
igen csak pénzért lehet!Add el előbb a krumplit,vagy kérjél kölcsön valakitől és akkor szeretni fognak...
2010. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
szerintem add oda nekik az egész házadat ha hűséges hívő akarsz lenni! ne nyamvadt 10 kg.krumplival próbáld őket támogatni! ezek az emberek mindent megtesznek érted, őszintén szeretnek,elfogadnak,és te ennyit akarsz nekik adni? LOL :-)
2010. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Tiszteld az Urat a Te jövedelmed zsengéjéből.

Több helyen is írja a biblia ezt.

Ezen igék alapján a Hitesek fizetnek tizedet.Persze csak akik áldottak akarnak lenni.Nem kötelező.

A tized egy vetés amelynek az Úr a többszörösét adja meg a hívőknek.Ki mint vet úgy arat.Innen származik a közmondás is.Aki bőven vet az bőven fog aratni is aki szűken vet az szűken arat,aki semmit nem vet az a semmit fogja learatni.Mint én. 3 éven keresztül nem vetettem semmit,mert nem értettem a lényegét.Mikor elkezdtem tizedet fizetni szinte azonnal megduplázódott a havi jövedelmem,s azóta még több lett.Most már bőven vetek s az Úr soha nem felejtkezik el rólam.

Egyébként a Hit gyüli önfenntartó.Csak a hívők adományaiból tartja fenn magát.

Igen jól gondolod hogy az jó sok pénz.Ebből is látszik hogy a vetés-aratás törvénye működik.

Visszatérve a krumplira.Ha nem vagy tagja a gyülinek akkor tizedet ne fizess,adományként pedig bármit adhatsz elfogadják.

2010. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
74%

verd adóságba magadat.

különben is, vajon Isten tényleg csak a vidám adakozókat szereti?

áááááááá neeeeem! lényeg az hogy adjad oda mindenedet, ne csak a tíz százalékot, hanem az egész vagyonodat. de akkor lehet nem te leszel az aki vidám és boldog lesz:D

sok egyház szereti azt a verset malakiás könyvében ami erre utal, de Jézus rámutatott az özvegy asszony két fillérje esetében hogy az Isten szemében sokkal többet ért minden addiginál. akkor az egyház miért akar "kötelezni"?

naponta olvasd a BIBLIÁT!!!

2010. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kérdés! Az egyház miért kötelez? De ha most itt a Hit Gyüliről beszéltek, akkor azt tudni kell, hogy ők semmire sem köteleznek!
2010. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Ebből a dalból kiderül a lényeg:


http://www.youtube.com/watch?v=8ueQ6LgIBj8

2010. jún. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeintem ez csak egy gúnyos paródia, és pont nem a lényeg. Az a baj, hogy mindig oylan emberek nyilatkoznak, akiknek nincsenek szmélyes tapasztalataik.
2010. jún. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy mindig oylan emberek nyilatkoznak, akiknek nincsenek szmélyes tapasztalataik."


Neki vannak:


[link]

2010. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek válaszul ... Természetesen elfogja fogadni. Épp tegnap néztem a közveítétést és az árvízkárosultakna tettek felajánlásokat. Volt olyan cég, aki Pl. nagyon nagy összegért ivóvizet ajánlott fel. Miért is ne lenne nagyon jó ötlet a burgonya?!
2010. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!