Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik azért nem hisznek Istenbe...

Akik azért nem hisznek Istenben, mert nem lássák, kérdem tőlük, mégis hogy akartok olyat látni ami nem az anyagi világ része?

Figyelt kérdés
Isten a szellemi világban létezik,ami már a nagy bumm előtt is létezett,akkor mi értelme keresni az anyagi világban?
2017. okt. 29. 17:09
1 2 3
 1/21 Ozmium42 ***** válasza:
63%

Senki nem azért nem hisz Istenben, mert nem lássa, hanem azért, mert átlátszóan kitalált, és semmi bizonyíték nincs rá.


- Nem része az anyagi világnak? A Bibliában még az volt. A beszélő, égő csipkebokor például, az elég anyaginak tűnik nekem, és még sorolhatnánk hosszan Isten anyagi megnyilvánulásait.


- Nagy Bumm előtt is létezett? Hát persze, tudjuk. De mégis mire alapozva jelented ezt ki ennyire magabiztosan? Nem a Bibliából olvastad ki, igaz-e?


- Szellemi világ: az micsoda? Hogyan viszonyul az anyagi világhoz? Mennyivel valóságosabb hely, mint Meseország?

2017. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

Előző, én egyikőtökkel se értek egyet, azonban szeretném felhívni figyelmed a logikai bakidra, ezt írta:


"[isten] átlátszóan kitalált",


majd ezt:


"mégis mire alapozva jelented ezt ki ennyire magabiztosan?"


Ennyi erővel tehát tőled is meg lehet kérdezni, hogy mire fel állítasz valamit magabiztosan, amit nem tudsz bizonyítani? :)

2017. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Captain Logic válasza:
83%
Szerintem semmilyen logikai baki nincsen. Isten nem létezésére rengeteg bizonyíték van, létezésére viszont csak annyi, hogy túl bonyolult az univerzum ahhoz, hogy mi létezhessünk, ezért valaminek/valakinek ki kellett azt találnia. Itt viszont van logikai baki, hiszen ha az univerzum túl bonyolult, akkor ami azt megalkotta, még bonyolultabb kell, hogy legyen. ;)
2017. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Ozmium42 ***** válasza:
72%
#2 Nem tettem állítást. Én ahhoz tartom magam, hogy senki nem tudja, mi volt az Ősrobbanás előtt. Lehet, hogy Isten volt, de az is lehet például, hogy még egy csomó más dolog helyezkedik el Isten és az Ősrobbanás között. Meg az is lehet, hogy Isten nem úgy tényező az Univerzum keletkezésében, hogy robbantgat. Én úgy képzelném el azt, hogy nem része az anyagi világnak, hogy tényleg nem tetten érhető sehol, tehát nincs égő csipkebokor, nincsenek csodák, és nincs teremtés. De akkor információ sincs róla, csak spekuláció. Ezzel szemben a Biblia pedig eléggé vizsgálható állításokat tesz, a vizsgálatokon elég gyakran megbuknak ezek az állítások, és állandóan magyarázni kell a bizonyítványt az átvitt értelemről, a nem 24 órás napokról, stb. Ezért merem kijelenteni, hogy szerintem ez az Isten kamu, míg az Ősrobbanás mögé odahelyezni teljesen megalapozatlan. Ennyi erővel a szekrényben is bujkálhatna, de csak addig, amíg ki nem nyitod, mert addigra elbújik máshová.
2017. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%

Tamás 20,29

Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.


nincs bizonyíték? de, van, csak oda kell rá figyelni.

Pont ez a hit.

Bizonyíték?

A Föld, az Élet!

Szerintetek, képes lenne az ősrobbanás az életet létrehozni?

Mennyi állat és növény létezik, és azokon belül is mennyi faj.

A Nap tökéletes távolságra van tőlünk.

Van oxigén, víz, ami nélkül nem lenne élet.

Ott a Biblia, több dolgot is bizonyítottak a tudósok.

Az evolúció csak egy elmélet, és nem bizonyított.

2017. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Ozmium42 ***** válasza:
77%

"Bizonyíték?

A Föld, az Élet!"


Nem bizonyíték, Isten nélkül is létrejöhetett.


"Szerintetek, képes lenne az ősrobbanás az életet létrehozni?"


Nem.


"Mennyi állat és növény létezik, és azokon belül is mennyi faj."


Ebből hogy következik Isten létezése?


"A Nap tökéletes távolságra van tőlünk."


Nincs tökéletes távolság. Felfoghatatlan sok csillag és még több bolygó van, változatos távolságokra a csillaguktól.


"Van oxigén, víz, ami nélkül nem lenne élet."


Amikor az élet létrejött, még mérgező volt számára az oxigén. A légkör mostani oxigén tartalmát a fotoszintetizáló baktériumok juttatták oda, és egy későbbi evolúciós lépcsőfokon vált csak az oxigén felhasználhatóvá és az energiatermelés fontos részévé. Ja, amúgy nem következik ebből sehogy sem Isten. Ott van élet, ahol tud lenni.


"Ott a Biblia, több dolgot is bizonyítottak a tudósok."


Olyan dolgokat, hogy egy említett uralkodó tényleg létezett a valóságban. Az égő csipkebokrot, az egyiptomi kivonulást, Jézus csodáit melyik tudós bizonyította?


"Az evolúció csak egy elmélet, és nem bizonyított."


Az evolúció 100%-ban bizonyított, ne erőlködj.

2017. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Captain Logic válasza:
70%

Pont ezt mondtam... Semmi logika, csak "Isten nélkül lehetetlen lenne...".


Ez meg a másik... "Pont tökéletes távolságra van tőlünk a Nap"

Hát igen, ez igaz. Pont ott vagyunk, ahol (leegyszerűsítve) lehetünk. De pl. a Szaturnusz már nem. Akkor vele mi van? A Szaturnuszt minek alkotta meg, ha úgysincs rajta élet? El kell fogadni: Isten nem létezik...

2017. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Mojjo ***** válasza:
70%

Egyre gyakrabban hallom ezt a "a Föld pont megfelelő távolságra van a Naptól érvelést", ami nagyon elszomorító. Elképesztően tájékozatlan, tanulatlan embernek kell lenni, hogy valaki ezt bevegye (na meg hangoztassa), és mégis mindenhol ez jön szembe... Szomorú dolog ez, de tényleg.

(És azért itt jól látszik: a tájékozatlan embereket kb. mindennel át lehet verni a világon...)

2017. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

"Akik azért nem hisznek Istenben, mert nem lássák, kérdem tőlük, mégis hogy akartok olyat látni ami nem az anyagi világ része?"


Aki hisz valamilyen entitásban amit "isteni" hatalommal ruház fel az emberek által kitalált történetükben hogy lehet hatással az anyagi világra mikor egy anyagtalan entitásként írod le kedves kérdező?

2017. okt. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%

Nem tettél kijelentést? Többet is. Pl amit elsőre jeleztem: "[isten] átlátszóan kitalált". Na meg eleve ki mit ért "isten" alatt, az neked mindegy, te definíció nélkül egy szót nem létezővé tettél.


Valamint... "ősrobbanás": ennek létét már sokan megcáfolták a tudományos kutatók közül. Akik meg állítják, mesevilágban élnek, mivel hipotézis az egész.


Én továbbra se beszélek istenről. Csak logikai bakikra hívtam fel a figyelmet.

2017. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!