Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Magyarországon a...

Szerintetek Magyarországon a kisegyházak követőit (jehovisták, adventisták, hitgyülisek stb) vagy a melegeket ítélik el/kerülik/utálják többen?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció!


Csupán tényleg érdekel, mert ezek a kisegyházak nem állnak túl pozitívan a homoszexualitáshoz.


2017. nov. 9. 23:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a melegeket ítélik el többen. A kisegyházakat meg nem elítélik, hanem inkább kerülik, mert többnyire fanatikusok.


De hogy a kialakult vitához is hozzászóljak: Isten első parancsa a szeretet, minden más ebből következik. A szeretet nem ítél el valakit azért, mert más. Akár melegről, akár kisegyház követőjéről van szó. Az ítélkezés Isten dolga, és az ő ítélete igazságos, mert mindent tud az adott emberről, érti a szándékait stb. Mi emberek erre nem vagyunk képesek, hiszen teljesen nem élhetjük át egy másik ember életét, akármilyen jó kéézelőerővel és ismeretekkel rendelkezünk is. Ezért nem helyes ítélkeznünk.

2017. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy a melegeket sokkal többen és határozottabban elítélik, mint a kisegyházak tagjait. Engem már sokan néztek furának és el is ítéltek magukban ismerősök, családtagok vagy kollégák azért mert egy kisegyház tagja vagyok, de amikor elmondom valakinek, hogy meleg vagyok, akkor kinyílik a bicska az emberek zsebében. Mindegy hogy vallásos, vagy ateista, kedves vagy nyersmodorú, nő vagy férfi, az emberek egy selejtes szörnyszülöttként kezelnek és felhatalmazva érzik magukat arra, hogy ítélkezzenek felettem és kiközösítsenek.
2017. nov. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam (budapesti, egyetemi környezetben, ahol élek, működöm), hogy jellemzően vagy többségi véleményként egyiket sem ítélik el/kerülik vagy utálják.


A homoszexualitás és a vallás is magánügy.


Határozottan elítélik viszont ha valaki akár szexuális orientáció, akár vallási vagy etnikai kisebbséghez tartozás miatt másokat elítél, látványosan kerül vagy utál.


Talán éppen ezért lehet, hogy a kisegyházak követői az egyetemi közösségen belül nem viselkednek ilyen módon. Soha nem észleltem olyat, hogy egy kisebb vallásos csoport közismert tagja más csoportok ellen kirekesztő jellegűen fellépett volna egyetemi körökben.

2018. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!