Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz az, hogy az adventisták,...

Igaz az, hogy az adventisták, ha a családban valaki nem hívő, azokat megverik, vagy más módon sokkolják?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 00:43
1 2
 1/11 gnoomage ***** válasza:
68%
Az b*aszna még be, hogy még ma is itt verdessék a gondolkodó ésszel ellátott embert...
2016. febr. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező, sorba veszi a "vallásokat" ezzel a kérdéssel.... szörnyű, velünk Tanúkkal kezdte
2016. febr. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Először nevettem. Aztán eszembe jutott, hogy mi módon juttatják mai napig tudomásomra, hogy a sátáné vagyok, csak mert nem tartok szombatot... Én idegileg kikészültem már tőlük, és csak mondják, csak mondják... tehát van némi ráció a kérdésben, bár a fizikai erőszakkal még nem találkoztam részükről. De a lelki gyötréssel igen.
2016. febr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen. Teljesen igaz.
2016. febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

#2


Meg is érdemlitek a többi szektással együtt.

Legalább valaki felnyitja a szemeket a viselt dolgaitokról.

2016. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Úgysem veszik észre, képtelenek rá. Makacsul és elborultan ragaszkodnak az őrtorony-tanításokhoz, az szent és sérthetetlen, minden más a sátán műve. Más témákról akár még el is lehet velük beszélgetni, de ha a vallás kerül szóba, vagy más téma érintőlegesen a vallással, akkor az agyukban mintha átkapcsolnák őket valami másféle üzemmódra, és teljesen megváltoznak. Még a szemük fénye is másként csillog olyankor. Abszolút az a vén, volt SS-tiszt jut eszembe, amikor felöltötte a régi SS-egyenruháját Stephen King Eminens c. kisregényében. Az én olvasatomban ez kimeríti a fanatizmus fogalmát.
2016. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan hallottatok ilyet, de én soha nem találkoztam ilyennel. Én is adventista vagyok, és vannak nem hívő rokonaim, de a legtöbb ami történt, hogy beszélgettem velük.


Kedves harmadik, sajnálom, hogy ilyen tapasztalatod volt. A megfélemlítés soha nem jó módszer, a Biblia sem tanít ilyet, és az adventistákra sem jellemző.

2016. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Igen, megverik. Addig verik, míg adventista nem lesz. Gyakorlatilag adventistává verik a nem adventista családtagokat. Minden reggel mikor felkelnek, megkérdezik a nem adventista családtagokat, hogy: "Na, adventisták vagytok már?" És ha még mindig nem a válasz, akkor jön a verés. Egy-egy népesebb családban emiatt igazi tömegbunyó szokott lenni reggelire, és ez az igazán nagy családoknál eltarthat akár délig is. Aztán leülnek és együtt ebédelnek. De hallottam egy olyan népes családról, akik olyan sokan voltak, hogy a nap nem is volt elegendő a verekedés befejezéséhez, így éjszaka is verték egymást, gyakorlatilag ebből állt az egész életük sok éven keresztül. Mikor valamelyikük elfáradt, akkor lefeküdt aludni, aztán mikor felébredt, akkor verekedett tovább.


Ennél idiótább kérdést is rég olvastam már a gyakorin...

2016. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Clark Kent.. ***** válasza:
Nem. De az megérdemelne egy verést, aki ilyen hazugságot terjeszt.
2016. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Könyvben olvastam. Richard Wright- Feketék és fehérek.
2016. febr. 12. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!