Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Adventisták, és a Jehova...

Az Adventisták, és a Jehova Tanúi miért számolgatják a világ végét?

Figyelt kérdés

A Biblia szerint nem tudja senki sem az órát, sem az idő, amikor eljön a vég, és Jézus határozottan megfedte a tanítványait amikor erről kérdezték, akkor miért nem veszik ezt a figyelmeztetést komolyan a fentebb említett két gyülekezet?


Előre mondom, hogy a két gyülekezet magyarázata erre nem érdekel, mert az természetesen elfogult, hiszen a Sátán sem mondja azt, hogy ő rossz, arról nem is beszélve, hogy a jóslás az jóslás, engem az érdekel, miért veszik semmibe a Biblia figyelmeztetését?


2016. máj. 10. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

A Bocsánatodat szeretném kérni, csakannyit, hogy Mi nem számolgatjuk a világ végét, mert ahogy írtad. senki nem tudja.

Ezért a kérdésed mi ránk vonatkozólag, alaptalan.

2016. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

@20:01-as:


Ma már nem számolgatjátok, de korábban több dátumot is meghatároztatok bizonyos eseményekre vonatkozóan, ezt te sem tagadhatod, mert bizonyíték van rá a korábbi kiadványaitokból.


@Kérdező:


Jelenleg nem számolgat egyik felekezet sem, csak közelre várják a világvégét/történelem lezárását.


Dante

2016. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"A Bocsánatodat szeretném kérni, csakannyit, hogy Mi nem számolgatjuk a világ végét, mert ahogy írtad. senki nem tudja.

Ezért a kérdésed mi ránk vonatkozólag, alaptalan."


Mondtam, hogy nem érdekel a hazugság, tudod amikor valakit provokálsz abban, hogy bűnt kövessen el, akkor te magad is bűnössé válasz, ez történik a tanúk esetében is, rendszeresen provokálják az embert, és a bizonyítékok ellenére is hazudoznak, felfoghatatlan számomra, hogy azok után, hogy Russell többszörös pénzért árulta a búzát ami szintén bizonyított, és piramisból számolgatta az okkult tudományával a világvége dátumokat, te még mindig nem látod mibe keveredtél.

2016. máj. 10. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

"Mondtam, hogy nem érdekel a hazugság, tudod amikor valakit provokálsz abban, hogy bűnt kövessen el, akkor te magad is bűnössé válasz, ez történik a tanúk esetében is, rendszeresen provokálják az embert, és a bizonyítékok ellenére is hazudoznak, felfoghatatlan számomra, hogy azok után, hogy Russell többszörös pénzért árulta a búzát ami szintén bizonyított, és piramisból számolgatta az okkult tudományával a világvége dátumokat, te még mindig nem látod mibe keveredtél."


Nos akkor kérdező tisztázzunk egy-két dolgot! Jehova Tanúi NEM JÓSOLNAK sőt, lehet hogy meglep téged, de ezt sohasem tették! Ha nem hiszed, akkor nézz utána annak, hogy mit jelent a "jóslás", mi kell hozzá, stb. De addig, míg fogalmad sincs miről beszélsz, addig szerintem nem bölcs vagdalózni. :-)

A tisztánlátás végett: a "jóslás" egy spiritiszta eljárás, mely mögött olyan kijelentések vannak, melyek a vallásos világban általában valamely természetfeletti forrásra hivatkoznak, melytől - állításuk szerint - ihletett kijelentést kaptak azok, akik jósolnak, vagy jövendőt mondanak. Jehova Tanúi sohasem hivatkoztak arra, hogy ők csalhatatlanok és tévedhetetlenek lennének, sőt! MÁR A LEGELEJÉN IS világosan kijelentették, hogy NEM TÉVEDHETETLENEK. Voltak tévedéseik, és tudod még valószínűleg lesznek is. De ők ezt mindig kiigazítják, szemben a saját "igazságát" bebetonozott egyházakkal.


A Tanúk valójában éppen azt a Biblia igazságától messze elszakadt ún. "kereszténység" hitehagyott tanaitól kell, hogy elszakadjanak, és velük nem vállalnak semmiféle szellemi közösséget. Ebben a folyamatban vannak tévedések, de ők ezt mindig is felvállalták és változtattak a téves elgondolásokon.


Ismerem a másik oldal személyeskedő hazugságait, melyeket te is itt pedzegettél, mint "hiteles" marhaságokat. Ezekkel csak magadat csapod be, meg az olyan hiszékeny (vagy szándékosan rosszindulatú, döntsd el magad, melyik vagy??) embereket, akik hozzád hasonlóan terjesztik a szemetet.

Csak még annyit, hogy vennéd a fáradtságot és utánanéznél, hogy a piramis elmélet mire is támaszkodott valójában, és miben volt a tévedés, akkor magad is elcsodálkoznál - már persze akkor, ha tényleg érdekel az igazság a köpködés helyett...

2016. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves Jehova Tanú, végtelenül sértőnek, és megalázónak vélem a hozzászólásodat kérném privát üzenetbe, a gyülekezetednek a címét, és és a gyülekezet felvigyázónak az elérhetőségét, amennyiben ez nem történik meg, akkor sajnos Budapesten fogok intézkedéseket tenni ismeretlen személy ellen az esetedbe, nem haragszom rád, sőt megbocsájtok, de semmiképp sem folytathatod az általad tanúsított stílust továbbiakban az embertársaid felé.
2016. máj. 12. 22:58
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Nos, még mielőtt nagyon belemelegednél, közlöm veled, hogy nem vagyok Tanú! Ha esetleg csalódást okoztam, sajnálom. :-)

A stílusomat meg vállalom! Szándékosan volt olyan, amilyen, neked szántam drága kérdező, mivel nekem sem nagyon nem tetszett a te stílusod. De hát ilyenek vagyunk.


Viszont a lényeg az nem egymás stílusának személyeskedő megvitatása azt hiszem, sokkal inkább a tartalmi részre kéne figyelned, mielőtt másokat kritizálsz. Bocsi!

2016. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

" Nos, még mielőtt nagyon belemelegednél, közlöm veled, hogy nem vagyok Tanú! Ha esetleg csalódást okoztam, sajnálom. :-)

A stílusomat meg vállalom! Szándékosan volt olyan, amilyen, neked szántam drága kérdező, mivel nekem sem nagyon nem tetszett a te stílusod. De hát ilyenek vagyunk.


Viszont a lényeg az nem egymás stílusának személyeskedő megvitatása azt hiszem, sokkal inkább a tartalmi részre kéne figyelned, mielőtt másokat kritizálsz. Bocsi!"


Te kereszténynek nevezed magad? Nyilván tisztában vagy vele, hogy nagyon távol állsz attól is, hogy egy átlagos ateista ember alap viselkedési normáit elérd, én felvázoltam egy bizonyítottan alátámasztott információs halmazt, amit felesleges is szépíteni belső vezetés által is bizonyított, te meg szépen idejöttél és undorító stílusban, alpári módon elkezdtél velem beszélni, érdekesnek tartom, hogy nem vagy tanú, mivel iszonyatosan próbálod védeni a szervezetet, mindazonáltal javasolnám, hogy szépen beszélj az emberekkel, mert nem mindenki tolerálja azt, ha szemétnek titulálod a másiknak a beszédét, és véletlen még idő előtt olyan problémákat okozol magadnak, amit elkerülhettél volna.

2016. máj. 13. 13:16
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

T. kérdező, egyben azért biztos vagyok, nem te fogod meghatározni, hogy mihez állok közel és mihez nem.

Az ilyesfajta "bizonyítékaidat" pedig nyugodtan kidobhatod a kukába, mert oda valók. Persze hiheted amit akarsz, mocskolhatsz alaptalanul is akit akarsz, ha ez neked jól esik, előbb-utóbb úgyis kiderül, hogy mi az igazság.

Azt azért még hozzátenném, hogy az "undorító" és az "alpári" kifejezésekkel sem találtál be igazán - ezekkel a fogalmakkal nagy gondjaid vannak.

Ja és, nem a beszédedet titulálom szemétnek, hanem azt írtam, hogy szemetet terjesztesz. Mindezt azért tettem, mert engem is érzékenyen érint, ha ilyen dolgokat olvasok olyanokról, akik NEM OLYANOK. Mindegy hogy kikről van szó. Ez teljesen mindegy.

2016. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Soha életemben nem nevettem akkorát, mint az előző kommenteden, szóval nem én leszek az aki eldönti, hogy te pontosan mit is követsz, hova is tartozol? Sajnos a viselkedéseddel bebizonyítottad, hogy nem Istent szolgálod, és máris elárulom neked honnan tudom, hogy te pontosan azt szolgálod akit nem akarsz, hát onnan, hogy én pontosan ugyanazt szolgálom, a sötétséget, a fájdalmat, a gonoszt, ahogyan éppen tetszik, és nem is ez volt az első beszélgetésünk, ugye emlékszel már rám? Tudod nekem hatalmam van arra, hogy felismerjem a szentéletű és Istent követő embert, és azonnal felismerem, ha valaki ugyanazt az energiát használja amit én, minden egyes szavaddal, megerősítettél engem, képtelen vagy legyőzni, mert belőled táplálkozok, abból ami ellen görcsösen védekezel, sajnos el kell, hogy keserítselek, de már rég a sötétség uralkodik a szíveden. Amikor olyan emberrel találkozok, aki Isten szolgálja, valóban, és tévedhetetlenül elgyengülök, viszont a te esetedben, azonnal társ energiát véltem felfedezni. Szóval, javaslom folytasd a velem való beszélgetést, és táplálj engem, adj erőt, és légy mérges, haragudj, sérts meg, és táplálj. :)
2016. máj. 13. 21:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, a te szellemiséged tényleg az, aminek mondod magad, azért támadsz olyanokat, akik Istent szolgálják! Rólam viszont nem te ítélkezel és nem is tartozom abba a táborba, amelybe te. Hogy te melyikbe tartozol, annak ugye világos bizonyítékát adtad fent. Nem kívánok ilyen szellemben élni.
2016. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!