Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az evolució Istentöl ered...

Az evolució Istentöl ered vagy a sátántol? Indokold válaszodat!

Figyelt kérdés

2017. nov. 10. 03:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/136 Pombe ***** válasza:
85%

#17: "A materializmus is azt tanítja, hogy az ember kiemelkedett az állatvilágból az evolúció során."


Nem tudom, hogy a materializmus mit tanít ez ügyben (leszarom őket), de ezt konkrétan ti tanítjátok, és leszögezitek. Nem is akárhogy! Az ember isteni, minden más trutty, és minden más lény felett mi "gazdákodhatunk", és úgy szaprodhatunk, ahogy csak akarunk.


Az evolúció mindössze annyit állít, hogy az ember egy ugyanolyan változás eredménye, mint ami bármilyen másik lényféle kialakulása esetén is történt.


"Ráadásul az adventisták nagyon is tisztelik a teremtett világot."


Ez így csak üres duma és szimpla demagógia. Jane Goodall bizonyított, és nem hordóról szónokolt.

2017. nov. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/136 anonim ***** válasza:
19%

"Csakhogy egyáltalán nem erről volt szó, majomlenéző barátom! "

Mi nem vagyunk majomlekezelők, csak te akarod úgy beállítani. Majd én eldöntöm, hogy az vagyok-e vagy sem. Kérdezz rá! Az vagyok? Nem. Na látod:) Szóval valami hazugságot állítasz rólam, majd azért a hazugságért vonsz kérdőre:) Nem túl korrekt


"Vilgos kérdéseket tettem fel, és ha ezekre nem tudsz válaszolni"

Látod, megint mellémentél. Nem akarok válaszolni. A kettő nem ugyanaz


"Ha ennyire hasonlítanak mindenben az emberre, és az ember Isten képmására lett megteremtve, akkor a csimpánz és a gorilla miért is nem legalább egy kicsit Isten képmására lett megteremtve??? Ám az ember sem Isten, tehát az ember is valójában csak egy kicsit lett megteremtve Istenhez hasonlatosra..:"

Ugye tudjuk (persze te nem), hogy itt szellemi képmásról beszél a Biblia. Ezt még sok ateista is tudja, itt a GYAK-on is


"minimálisan képes elsajátítani az emberi kommunikációt"

Betanítás nem egyenlő a kommunikációval. Ez pusztán egy reflexes dolog. Kérdezz meg egy állatidomárt...


"vagyis nagyon hasonlít az emberre, de legalábbis az összes alsórendű közül a legjobban hasonlít"

Tényleg. Autót vezetnek, házakat terveznek, számítógépeznek, stb. Szerintem nem igazán hasonlítanak, de ha magad hozzájuk méred - mind írtam - te dolgod.


"Nem tudom, hogy a materializmus mit tanít ez ügyben (leszarom őket)"

Tehát akkor magad definiálod kényed-kedved szerint a dologkat


"de ezt konkrétan ti tanítjátok, és leszögezitek"

Nem ezt tanítjuk, de mind1:)))


"Ez így csak üres duma és szimpla demagógia. Jane Goodall bizonyított, és nem hordóról szónokolt."

Én megcáfolom a demagógiád:)

2017. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/136 Pombe ***** válasza:
61%

Ja... még erre...


#18: "Amúgy pedig, ha valaki állatnak, gorillának tartja magát, szíve joga, de ezért mást ne kárhoztasson."


Pedig ha ebben a mondatban a gorilla megnevezést lecserélnénk néger szóra, és visszamennénk az időben, akkor az így átírt kijelentéssel sokszor találkozhattunk volna a rabszolgatartó korokban, ahol pl. a Bibliára is hivatkozva jelentették ki, hogy a rabszolgatartás miért helyes, és bizony a fehér fajnak miért kell uralkodnia a fekete bőrűeken.


Íme:

[link]


Ugye nem tartod elképzelhetőnek, hogy majd eljön egy távoli idő, amikor minden kultúrált ember ugyanolyan megvetéssel fogja kezelni a gorillákról most leírt mondatodat, mint ahogy te is megvetéssel nézed le azokat, akik a vallásra hivatkozva nézték le a feketéket?


Hm?


Nem gondolod, hogy oltári nagy segítséget nyújtanánk azzal a gorillák fennmaradásához, ha minden ember ugyanolyan tisztelettel és megértéssel nézne rájuk, mint egy kulturált fehér most a feketékre? És ha nem agyalna azon, hogy ki Isten képmása, és ki nem, akkor nem remegne meg a puska a vadász kezében, amikor egy gorillára céloz?

2017. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/136 anonim ***** válasza:
18%

Ha Istentől eredne, akkor a szavában, nem íratta volna le konkrétan, hogy minden élőt, a maga fajtája, vagy neme szerint teremt.

A Teremtő nem fejlődés útján hagyta az élőlényeket kialakulni, hanem minden élőt külön, a saját fajtája szerint teremtett.


Egyébként pedig akkor a növényekre is mondhatnánk, hogy az egyik gyümölcs fából kialakult a másik gyümölcs fa, s ha belegondolsz, sokkal egyszerűbb felépítése van a növénynek, mint az emlős, vagy bármely más állat fajtának.


Gondolkozz:

(1Mózes 1:11, 12) 11 Majd ezt mondta Isten: „Hajtson a föld füvet, maghozó növényzetet, gyümölcsfákat, melyek magot rejtő gyümölcsöt teremnek annak neme szerint e földön.” És ez így is lett. 12 Azóta a föld füvet hajt, maghozó növényzetet a maga neme szerint, valamint fákat, melyek magot rejtő gyümölcsöt teremnek annak neme szerint.. . .


Ezeket teremtette először, vagy is az élelmet hozta létre, hogy majd az állatok, és az emberek ha "megérkeznek" legyen élelmük. S ezeket se hagyta magára, hogy az egyikből kialakuljon a másik.

ahogy olvasod, a maga neme szerint teremtett, külön Banáb fát, alma fát körte fát, Fügét, stb.

S nem a Fügéből lett dinnye....


S akkor most tovább lépünk:

(1Mózes 1:20, 21) 20 Majd ezt mondta Isten: „Pezsdüljenek a vizek az élő lelkek sokaságától, és repdeső teremtmények repüljenek a föld felett az égbolt színén!” 21 És Isten megteremtette a nagy tengeri szörnyeket, és mindenféle mozgó, élő lelket teremtett, amely a vizekben kezdett nyüzsögni a maga neme szerint, és mindenféle szárnyas repdeső teremtményt a maga neme szerint.. . .


Először létre hozta a vízben élőket, majd a Föld felett repdesőket, s az ember még mindig nincs a képben.

(1Mózes 1:24, 25) 24 Majd ezt mondta Isten: „Hozzon elő a föld élő lelkeket a nemük szerint: háziállatokat, csúszó és mászó állatokat és a föld vadállatait a maguk neme szerint!” És ez így is lett. 25 Isten kezdte megalkotni a föld vadállatait a nemük szerint, a háziállatokat a nemük szerint, és minden földi csúszó és mászó állatot a maga neme szerint.. . .


"kezdte megalkotni a MAGA NEME SZERINT".

Ezekből a szavakból is látható, hogy az élet forrása, mindent a maga rendszere szerint hozott létre.


És végül:

(1Mózes 1:26) 26 Majd ezt mondta Isten: „Alkossunk embert a mi képmásunkra és hasonlatosságunkra, és uralkodjon a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, a háziállatokon, az egész földön, és minden földi csúszó és mászó állaton.”


Isten az állatokkal ellentétben hozta létre az embert, és olyan érzelem és gondolkodó világgal, ami Istenben is meg van. S azért, hogy az emberek, Isten elgondolása alapján, "hatalmat" adott az embereknek, az állatok és a növények felett.

Így egy harmonikusan szép és békés élet jött létre a Földön.

S ez így is volt egy jó ideig.....

2017. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/136 anonim ***** válasza:
17%

"Pedig ha ebben a mondatban a gorilla megnevezést lecserélnénk néger szóra, és visszamennénk az időben, akkor az így átírt kijelentéssel sokszor találkozhattunk volna a rabszolgatartó korokban, ahol pl. a Bibliára is hivatkozva jelentették ki, hogy a rabszolgatartás miért helyes, és bizony a fehér fajnak miért kell uralkodnia a fekete bőrűeken. "

Felőlem színesbőrűnek is tarthatod magad, ez sem az én dolgom, és nem is felelek ezért:)

A te analógiád szerint ha valaki más nevében elkövet valamit, akkor az a más a bűnös. Szerintem nem, de úgy vélekedsz, ahogy akarod. A Biblia nem felel a félremagyarázásért, sem én, sem más keresztény. Mindenki maga felel a tetteiért. Egyetértesz?

Nekem a színes bőrű ember is Ádámtól származott testvérem Istenben. A majom nem, velük nem származom egy vérből.


"Ugye nem tartod elképzelhetőnek, hogy majd eljön egy távoli idő, amikor minden kultúrált ember ugyanolyan megvetéssel fogja kezelni a gorillákról most leírt mondatodat, mint ahogy te is megvetéssel nézed le azokat, akik a vallásra hivatkozva nézték le a feketéket? "

Az, hogy te miért nézed le az állatokat vagy a színes bőrű embereket, a te dolgod. Én max. annyit tehetek, hogy ezt elutasítom. Én senkit nem nézek le, max. magamat.


"Nem gondolod, hogy oltári nagy segítséget nyújtanánk azzal a gorillák fennmaradásához, ha minden ember ugyanolyan tisztelettel és megértéssel nézne rájuk, mint egy kulturált fehér most a feketékre?"

Látom szereted a majmokat és a feketéket párhuzamba állítani. Nem vagy kissé fajgyűlölő? Mert nekem az jön le...


"És ha nem agyalna azon, hogy ki Isten képmása, és ki nem, akkor nem remegne meg a puska a vadász kezében, amikor egy gorillára céloz?"

Ezt már a terapeutáddal beszéld meg

2017. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/136 anonim ***** válasza:
62%

#19: Csakhogy nem materiális értelemben vett szingularitásról beszéltem, hanem filozófiai jellegűről, márpedig az Isten körüli viszonyok még éppen egyértelműek, de az isteni fogalom maga a "mindenható" és "végtelenül jó" kitételek miatt gyorsan önellentmondásba kerül. Ezt vagy úgy oldom fel, hogy azt mondom, hogy az önellentmondások miatt nincs Isten, vagy azt mondom, hogy - éppen a mindenható volta miatt - megengedem az önellentmondásos (tehát matematikai értelemben véve "rossz") viselkedését azzal, hogy azt mondom, hogy Isten az ember számára láthatatlan szingularitás.


Mivel a világnézet meglehetősen szubjektív dolog, ezért a túl sok értelme nincs "tényekről" beszélni: ha egy individuum számára a túlvilági lét létezik, akkor el kell fogadni, hogy számára az létezik - ettől persze még meggyőzhető másról is, de a meggyőzés is úgy a leghatásosabb, ha az ő szemszögéből indul, ami implicit a másik világnézetének (ideiglenes) elfogadását is jelenti.

2017. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/136 Pombe ***** válasza:
74%

#23: "Majd én eldöntöm, hogy az vagyok-e vagy sem."


Magasabb rendűnek tartod magad, tehát majomlenéző vagy. Egy rabszolgatartó is sok mindent bemagyarázott magának, de attól még az volt, aki volt.


"Ugye tudjuk (persze te nem), hogy itt szellemi képmásról beszél a Biblia."


Nagyon jól tudom, ezért írtam le, hogy szellemileg is rengeteg rokon vonást mutatnak fel velünk a csimpánzok és gorillák is, és sokkal többet, mint bármilyen más állat. Még mindig ott tartunk, hogy vagy nem értesz magyarul, vagy funkcionális analfabéta vagy.


"Tényleg. Autót vezetnek, házakat terveznek, számítógépeznek"


Tehát amikor nem volt még autó és ház, akkor az akkori emberek nem is voltak Isten képmása?


A csimpánzok a természetben szerszámokat készítenek, pont úgy, mint valami kis előemberek, és még barlangokban is laknak. Olyan bonyolult szerszámrendszerük van, hogy három külön formázott szerszámot készítenek egy célra orientálva. Egyértelműen emberszerű teljesítmény.


Ha az őserdei bennszülött nem csinál űrhajót, vagy autót, akkor nem is ember? Nem Isten képmása? Elég ha szerszámot tud készíteni és képes logikusan, kreatívan gondolkodni, márpedig erre a csimpánzok is képesek.


És tud a csimpánz számítógépet kezelni:

[link]


Az itt látható jeleket kiválasztva kommunikál az emberrel.


https://www.youtube.com/watch?v=JkNV0rSndJ0


Gyorsabban és jobban megjegyzi a számok sorrendjét, és gyorsabban is oldja meg a problémát, mint bármilyen ember


Mellesleg magától megtanult kis erdei autót is vezetni, csak éppen nagyon rosszul kormányoz.


"Tehát akkor magad definiálod kényed-kedved szerint a dologkat "


Nem! Én definiáltam a tudomány szerint. Neked löveted sincs arról, hogy mi az a materializmus? Tudod te annak a definícióját egyáltalán?


"Nem ezt tanítjuk, de mind1"


De! Az ember Isten képmása és senki és semmi más. Mutasd meg, hogy mit nem úgy tanítotok, mint amiket soroltam?

2017. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/136 Pombe ***** válasza:
71%

De ezt mondta a rabszolgatartó is a négerre:

#26: "A majom nem, velük nem származom egy vérből."


És ha nem egy vérből származtok, akkor sem értem, hogy a majom miért is nem lehet ugyanúgy Isten képmása, csak talán kisebb mértékben? És ha más vérből van, akkor miért is kell alacsonyabbrendűnek teinteni?


Te nem azért nem akarsz származni a majomtól, mert a Bibliát hitelesnek tartod, hanem mert lenézed, és megveted őket, és örülsz annak, hogy a Biblia nem a majomtól származtatja az embert. Nem egyszerűen tényként kezeled, hanem egyszerűen sértésnek tartod, ha a ki tudja hanyadik ősödet majomnak nevezik. Azzal jobban megbékülnél, ha oroszlán lenne (persze azt is tagadnád), de azért az mégis más. Ugye???


Te majomutáló! Nem így van???


És még mindig nem tudtam meg tőled, hogy mi az az oltári nagy különbség a majom és ember között, hogy ennyire megveted őket?


Felsoroltál néhány dolgot, hogy mit nem tudnak szemben az emberrel. Kiderült, hogy nem igaz! Tényekkel cáfoltam.


Akkor?

2017. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/136 anonim ***** válasza:
33%

"Magasabb rendűnek tartod magad, tehát majomlenéző vagy."

Nem én tartom magasabb rendűnek magam szellemi viszonylatban, hanem Isten mondta az emberről. Ettől még nem nézek le senkit, hiába akarod rám erőszakolni. Szerintem valahol csúszik a logikai következtetésed. Én a felsőbbrendűségemet az állatok védelmére használnám, én sem szeretem a vadászatot, meg semmit. A többiekért nem felelek:)

De mondom, ha te azonos szintűnek tartod magad egy majommal, ahhoz semmi közöm. Ez a terapeutád gondja, nem az enyém. Én csodálom Isten teremtményeit, csodálatos élőlények. De ezt már harmadszor írjuk le. Nem unod?:)

Te amúgy vegán vagy?


"Nagyon jól tudom, ezért írtam le, hogy szellemileg is rengeteg rokon vonást mutatnak fel velünk a csimpánzok és gorillák is, és sokkal többet, mint bármilyen más állat. Még mindig ott tartunk, hogy vagy nem értesz magyarul, vagy funkcionális analfabéta vagy. "

Szerencsére vissza lehet olvasni, így vagy analfabéta vagy vagy emlékezet kieséses vagy mindkettő. A személyeskedés az egyik erősséged, ha érvelésről van szó?:)


""Tényleg. Autót vezetnek, házakat terveznek, számítógépeznek"

Tehát amikor nem volt még autó és ház, akkor az akkori emberek nem is voltak Isten képmása? "

Miről is beszéltünk, mikor ezt írtam? Olvass csak szépen vissza, lassan, tagoltan.

de a kérdésedre: akkor is Isten képmásai voltak, és akkor sem hasonlítottak a majmokra. Nem is gondoltam volna, hogy ezt magadra írtad: "Még mindig ott tartunk, hogy vagy nem értesz magyarul, vagy funkcionális analfabéta vagy. " :))


"A csimpánzok a természetben szerszámokat készítenek, pont úgy, mint valami kis előemberek, és még barlangokban is laknak. Olyan bonyolult szerszámrendszerük van, hogy három külön formázott szerszámot készítenek egy célra orientálva. Egyértelműen emberszerű teljesítmény."

Téged lehet lepipálnak, de ez semmi. Isten beléjük programozott bizonyos lehetőségeket, de attól még ösztönlények. de mondom, ha majomnak tartod magad, engem nem zavar, hidd már el


"Ha az őserdei bennszülött nem csinál űrhajót, vagy autót, akkor nem is ember?"

Hidd el fajgyűlölőkém, hogy szegény bennszülött azért sok mást is csinál, ami kiemeli az állatvilágból. Majd nézz utána. Tudod, valaki nem csak akkor ember, ha űrhajót csinál.. Általános iskola alsó tagozatán oktatták


"Elég ha szerszámot tud készíteni és képes logikusan, kreatívan gondolkodni, márpedig erre a csimpánzok is képesek. "

Remek. Akkor udvarolj egy csimpánzlánynak. Elvileg a filozófiád alapján ez belefér.


A videókkal ne fáradj, már itt a GYAK-on cáfoltuk, magyaráztuk a tévedéseket sokszor...


"Mellesleg magától megtanult kis erdei autót is vezetni, csak éppen nagyon rosszul kormányoz. "

Tudom, sok mesét benyaltok. Pl. törzsfejlődés, lapos föld, stb...:) Bár ez mindenen túltesz:))))))


"Nem! Én definiáltam a tudomány szerint. Neked löveted sincs arról, hogy mi az a materializmus? Tudod te annak a definícióját egyáltalán? "

Te nem definiáltál semmit, olvass már vissza:)))))) Szerintem te skizó vagy.


""Nem ezt tanítjuk, de mind1"

De! Az ember Isten képmása és senki és semmi más. Mutasd meg, hogy mit nem úgy tanítotok, mint amiket soroltam?"

Haver, szét vagy esve. Arra írtam, hogy a materializmus tanítja, hogy az ember az állatvilágból emelkedett ki, nem mi:)


Látod, hogy mennyire össze vissza beszélsz! Nyugodj már meg, szedd össze magad. Legalább arra emlékezz, amit te írsz:)))

Amúgy nem soroltál semmit:)) Te drogozol?

2017. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/136 anonim ***** válasza:
20%

"És ha nem egy vérből származtok, akkor sem értem, hogy a majom miért is nem lehet ugyanúgy Isten képmása, csak talán kisebb mértékben? És ha más vérből van, akkor miért is kell alacsonyabbrendűnek teinteni? "

Te tényleg retartd vagy, hisz már írtam...

Most akkor érted a szellemi képmást, vagy nem?:)


"Te nem azért nem akarsz származni a majomtól, mert a Bibliát hitelesnek tartod, hanem mert lenézed, és megveted őket, és örülsz annak, hogy a Biblia nem a majomtól származtatja az embert."

Segítek:) Azért nem, mert ez az igazság. Ezért ne engem szidj:)

Te egy majommal egyenértékűnek tartod magad, ami lassan egy majomnak lesz kínos, ahogy össze vissza fröcsögsz és vagdalkozol.


"Nem egyszerűen tényként kezeled, hanem egyszerűen sértésnek tartod, ha a ki tudja hanyadik ősödet majomnak nevezik. "

Én??? Nem tartom sértésnek:))) Milyen hallucinogént használsz?


"Te majomutáló! Nem így van??? "

Sajnállak már:( Gyerek vagy?


"És még mindig nem tudtam meg tőled, hogy mi az az oltári nagy különbség a majom és ember között, hogy ennyire megveted őket? "

iratkozz be egy általános iskolába és ott majd megtanítják. Vagy kérdezz meg akár egy ötévest


"Felsoroltál néhány dolgot, hogy mit nem tudnak szemben az emberrel. Kiderült, hogy nem igaz! Tényekkel cáfoltam."

Jól van, nagyon ügyes vagy, megdicsérlek:) Igazad van. Autót vezetnek, házakat építenek, számítógépeznek, pont mint egy ember, semmi különbség nincs. Igazad van:)


"Akkor?"

Semmi, semmi, minden rendben:)

2017. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!