Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi mit használnak...

Jehova tanúi mit használnak többet az Őrtorony újságot vagy a Bibliát? (még akkor is ha az Ú. V. F)

Figyelt kérdés

Hogy miért is fogalmazódott meg bennem ez a kérdés?

A válasz itt található!


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

"Egy biztos, az Őrtorony folyóiratot annyira kipellengérezik itt némelyek, mint ha az Biblia helyettesítő lenne."

15. kommentben található az idézett mondat!


2017. nov. 11. 00:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Az Őrtorony folyóiratot mondjuk heti kétszer veszem kézbe (és az közben is használom a Bibliát), a Szentírást pedig minden nap."


Tehát csak a gyülekezeti alkalmakon veszed kézbe az Őrtorony folyóiratot?

Ha így teszel akkor az azt jelenti hogy nem készülsz fel az alkalmakra. Fel kell e készülni a szervezet szerint a gyülekezeti Őrtorony tanulmányozásra?


"A Biblia rendszeres olvasására buzdít a szervezet is, szóval valószínűleg mások is így csinálják, de bevallom: nem ellenőrizök mindenkit (senkit), így tényként nem mondhatom, hogy minden Tanú a Bibliát használja többször."


Ez miatt ne aggódj a szervezet igyekszik ezt kézben tartani!

Hiszen nem is lett említve sem a részedről sem az én részemről az Őrtorony szervezet által kiadott többi irodalom.

Könyvek ,traktátusok ,füzetek ,ott a másik újság az Ébredjetek ,A Mi Krilyáság szolgálatunk , a hivatalos weboldalon található kép és hanganyagok ,ebbe beleértendő a JW Broadcasting is ,stb.

Tehát ne feledjük azt sem hogy nem csak az Őrtorony kiadványt olvassák a tanúk hanem heti rendszerességgel az egyik könyvet is. És ugye vannak olyanok akik már otthon felkészülnek a gyülekezeti összejövetelre. Mindehhez hozzá jön az hogy folyamatosan ismétlik ezeket a "tanításokat"!

Az ismétlésre tudok neked bizonyítékot is mutatni.

2017. nov. 17. 15:34
 12/15 ka.ka.o ***** válasza:
0%

Üm... Őrtorony-tanulmányozás heti egyszer van. Ha heti kétszer veszem kézbe (mármint olvasom) az Őrtornyot (Őrtorony-tanulmányozáskor használt folyóiratot), akkor abból az egyik a felkészülés.

+ a terjesztésre szántat is elolvasom (ez kéthavonta egyszer jelenik meg, 2018-tól ritkábban). Ennek szintén Őrtorony a neve, de nem számoltam bele az átlagba.


A felkészülés ajánlva van az összejövetelekre, igen.


Egyébként minden egyes általad említett kiadvány olvasása/hallgatása közben használva van a Biblia. Természetesen igaz, hogy sok kiadványunk van. De nem egészen világos, miért hoztad fel ezt. 'Kézben tartják a Biblia olvasását'? Nem tiszta számomra, hogy érted, de nem is tartozik a kérdésedhez.


Mindenesetre a kérdés már megválaszolásra került: minden kiadvány olvasása közben használjuk a Bibliát, és azt olvassuk önmagában is, szóval határozottan többet használjuk a Bibliát, mint bármely kiadványunkat (de még mindig igaz, hogy nem ellenőriztem senkit, csupán ez a valószínű a legtöbbünk esetében).

2017. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Üm... Őrtorony-tanulmányozás heti egyszer van. Ha heti kétszer veszem kézbe (mármint olvasom) az Őrtornyot (Őrtorony-tanulmányozáskor használt folyóiratot), akkor abból az egyik a felkészülés."


Tévedtem. Azt gondoltam hogy a nyílvonáságnak szánt Őrtornyot is tanulmányozzák valamelyik alkalmon.


"+ a terjesztésre szántat is elolvasom (ez kéthavonta egyszer jelenik meg, 2018-tól ritkábban). Ennek szintén Őrtorony a neve, de nem számoltam bele az átlagba."


És miért nem?


"De nem egészen világos, miért hoztad fel ezt. 'Kézben tartják a Biblia olvasását'? Nem tiszta számomra, hogy érted, de nem is tartozik a kérdésedhez."


Igaz hogy nem tartozik a kérdéshez de eltekintek tőle. Hogyan is értem hogy kézben tartják a "Biblia olvasását"!

Felhozok egy konkrét példát!

[link]


"Nem kerüljük azokat, akik valamikor megkeresztelkedtek Jehova Tanúiként, de már nem prédikálnak másoknak, és talán már nem is ápolnak kapcsolatot velünk. Sőt, felkeressük őket, és megpróbáljuk újra felébreszteni a lelkesedésüket."


Ez egy nyilvánvaló ellentmondás a gyakorlattal szemben! Mert a gyakorlatban ez úgy néz ki hogy még köszöni sem köszönnek azoknak akik valamikor megkeresztelkedett Jehova tanúi voltak! Nem hogy felkeressék őket és még beszéljenek is velük. A gyakorlatban ez úgy néz ki hogy amennyiben a "valamikor megkeresztelkedett Jehova tanúja" visszatér a gyülekezetben akkor éppen még leülhet de senki nem fog hozzá szólni és beszélgetni vele. Én egyszer leültem egy ilyen ember mellé és meg is szólítottam.

Van egy megfogalmazás a nyilvánosságnak és van egy szabályrendszer az aktív tanúknak. És van a Bibliában olvasható gyakorlat!


"Mindenesetre a kérdés már megválaszolásra került: minden kiadvány olvasása közben használjuk a Bibliát, és azt olvassuk önmagában is, szóval határozottan többet használjuk a Bibliát, mint bármely kiadványunkat..."


Igen több válasz is érkezett a kérdésre. Hogy határozottan többet használnátok a Bibliát az számomra kérdéses. Hogy vannak kivételek akik jóval többször használják a bibliát mint az Őrtornyos irodalmakat ,azt elhiszem!

2017. nov. 17. 22:35
 14/15 ka.ka.o ***** válasza:
0%

Kb. 2,125, ha beleszámolom. Nem akartam tizedesekkel dolgozni. Még mindig lehetne pontosítani, és akkor kevesebb lenne egyébként, de hagyjuk a matematikát:D


Nem olvastam bele a cikkbe, amit linkeltél (mert már este van), de az idézett rész alapján úgy gondolom, hogy ez azokról szól, akik úgymond leállnak, lelassulnak a hitben. Nem hagyják el maguktól a vallást ("hitehagyottak"), és nem is lettek kiközösítve ("kiközösítettek") valamilyen súlyos bűn miatt (pl. paráznaság). Ezekkel (amennyire jól tudom, bár viszonylag új vagyok) nem lehet tartani a kapcsolatot.


Ha jól értettem, arra utaltál, hogy ennek nincs bibliai alapja, de ezt szeretném megcáfolni - 1Korintusz 5:9-13; 2János 9,10. (Ha rosszul értettem, elnézésedet kérem!)


Akikről viszont ez a cikk szól, gondolom, nem kiközösítettek és nem is hitehagyottak, hanem csupán legyengültek a hitben. És őket tényleg próbáljuk felkeresni. Ösztönözve vagyunk rá, hogy ezt tegyük.


A válaszod utolsó részére írt válaszom:

Nem mutattam fel konkrét statisztikai adatokat, szóval nem is várhatom el, hogy ne legyen számodra kérdéses :D Egyikünknek sincsenek bizonyítékai erre, ezért kár lenne vitatkozni.


Valószínűleg nem fogok több választ írni ez a kérdés alatt.


További szép estét kívánok!

2017. nov. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Őrtornyot olvasnak, meg kificamított, átírt bibliát olvasgatnak, amit 12 gazember ír nekik akiknek a kilétét senki nem ismeri. Földi paradicsom lessz szerintük, és együtt legelésznek a vadállatok az emberekkel, nagy békességben, továbbá szerintük, Jézus egy kigyúrt ember volt. Csak ember....
2017. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!