Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van e személyi kultusza az...

Van e személyi kultusza az Őrtorony szervezet Vezető testületének? Ti mit gondoltok? (akik egyben a hű és értelmes rabszolga is)

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nincs egyetlen személy kinvezve, az átlag tanú a nevüket sem tudja, csak ,hogy ami az őrtörönyból származik az mindenképpen igaz jó és helyes, ez így nem személyi kultusz hanem inkáb oligarchia
2017. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

nem is tudják kitől kapják a parancsokat, csak teljesítik rettegésből mert ha kitagadják őket eddig felépített életük romba dől mivel a saját lakásából kirakja a családja, a vének megparancsolják és már repül is anya, apa, testvér


őrtorony, ízlelgesd a szót hol vannak őrtornyok? a börtönökben, rabszolgatáborokban, már maga a füzetük elnevezése burkoltan hirdeti a rabságot

2017. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nincs.


"Ti mit gondoltok" Ja ez számít, hogy mások mit gondolnak?


Tudjuk, hogy mi a nevük, Bármikor utána lehet nézni a jw.org honlapon, és nem vagyunk rettegésben.


Miket ki nem találnak még mindig....

2017. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

living witness!

„Ja ez számít, hogy mások mit gondolnak?”


Abban az értelemben számít hogy én kíváncsi vagyok mások véleményére. De ez nem jelenti azt hogy egyet is kell vele értenem!


„Tudjuk, hogy mi a nevük, Bármikor utána lehet nézni a jw.org honlapon, és nem vagyunk rettegésben.”

Hogy nem vagytok rettegésben abban én nem vagyok olyan biztos. Mert van olyan aki mást állít. Nem a véleményét mondta el hanem az érzéseit!


„Miket ki nem találnak még mindig....”


Miket találtak ki eddig? Mond el!

2017. jan. 29. 18:09
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha rettegésben van itt, akkor butaságot csinál.


Rettegve Istennek tetsző életet élni? aki maga a Boldog Isten, s a népe is Boldog.

(Zsoltárok 33:12) 12 Boldog nemzet az, melynek Istene Jehova, A nép, melyet örökségül választott magának.


Jehova választ, és Boldogok azok akiket kiválaszt.

Ha valaki még sem boldog, és rettegve él ide tartozva, az erőlteti azt, amit Isten sem akar erőltetni vele kapcsolatban.

Saját magát csapja be, és másoknak is ezt közvetíti, s ekkor jönnek a vádaskodások, rágalmazások.


Én nem félek, nem rettegek, ha rosszat teszek, akkor alázattal veszem ha rendre utasítanak.

Miért?

(Zsoltárok 141:5)  5 Ha az igazságos ver engem: szerető-kedvesség az, Ha megfedd: olaj a fejemre. Nem utasítaná el fejem. Még szerencsétlenségük idején is imádkoznék.

2017. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

living witness!


Nem rólad van szó! Ne magadra gondolj!

Igen félelemben él. Mert tudja ha megteszi azt amit akar akkor ellenfordulnak és elveszítheti a szeretteit.

De nem akarja a családját elveszíteni ezért teszi amit tesz! Nem Istentől fél!


"Ha valaki még sem boldog, és rettegve él ide tartozva, az erőlteti azt, amit Isten sem akar erőltetni vele kapcsolatban.

Saját magát csapja be, és másoknak is ezt közvetíti, s ekkor jönnek a vádaskodások, rágalmazások."


Ezt ne nekem mond, mond el a vezetőiteknek külföldön! Állítólag ők határoznak meg dolgokat!


"Én nem félek, nem rettegek, ha rosszat teszek, akkor alázattal veszem ha rendre utasítanak."


Ők nem akarnak rosszat tenni csak el akarják hagyni a szervezetet. Nem azért mert akkor végre rágyújthat egy cigire vagy ilyesmi hülyeség. Hanem azért mert nem ért egyet a szervezettel. De a családját azt nem akarja elveszíteni. Érted? Családja van csak a szervezet az nem kell neki. De ebben született bele és ebben élte le a fél életét. Persze nem mindenki ezt teszi. Van aki nem gondolkozik évekig hanem elmegy akkor is ha a családja utána nem áll vele szóba. De akik családosok azok többsége inkább hazugságban él. Van aki éveken keresztül vagy akár évtizedeken keresztül. mert nem képes feladni a családját. Nem tinikről van szó akiket hajt a vérük hanem felnőttekről.

2017. jan. 29. 19:27
 7/16 anonim ***** válasza:

Rendben értem Én,


Csak azt nem értem mihaszna van ebből neki?

Így is úgy is elveszti a családját.


Persze, most jön a vád, hogy ezen mondat alapján az tűnik ki, hogy megint csak a Tanúk menekülnek meg.

Nem ez a célja, de Istent nem lehet becsapni.

2017. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Csak azt nem értem mihaszna van ebből neki?

Így is úgy is elveszti a családját."


Na mit gondolsz mi haszna van belőle?

Mi haszna van abból az Őrtoronynak hogy nem engedi el az embereket simán?

Az erkölcsi ok az érthető de sok olyan eset van amikor nem arról van szó!


"Persze, most jön a vád, hogy ezen mondat alapján az tűnik ki, hogy megint csak a Tanúk menekülnek meg.

Nem ez a célja, de Istent nem lehet becsapni."


Én ezzel most nem foglalkozom. Nem te döntöd el és nem is az Őrtorony!

2017. jan. 29. 21:40
 9/16 anonim ***** válasza:

"nem engedi el simán."


Dehogy nem.

Minek tartsunk itt erőszakkal valakit, aki nem akar itt lenni?

Azon a napon Ő is oda áll Isten elé, ha itt maradt, akkor is, és akkor teljesen mindegy, hogy kényszert érzett az itt maradásra, vagy elment, ugyan azt az elbírálást fogja kapni.


ezért érthetetlen számomra, miért gondolja, hogy másként lesz ha gyötri az itt maradással magát, vagy hogy Én vagy a Testvéreim kényszerítsék rá.


ezt csak azok érzik így akik érzelemhez kötik a hitvilágukat, és nem Isten gondolkodása szerint.

Isten nem ember hogy sajnálkozzon. A családban levő meghasonlásról beszélt Jézus. ezért ezen nem kell csodálkozni.

2017. jan. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"ezért érthetetlen számomra, miért gondolja, hogy másként lesz ha gyötri az itt maradással magát"


Nem érted? A családja miatt hozzátartozó, szerette, rokona, hogy írjam másképp?


"vagy hogy Én vagy a Testvéreim kényszerítsék rá."


Nem te vagy a tesóid. Hanem az Őrtorony törvényei!


"ezt csak azok érzik így akik érzelemhez kötik a hitvilágukat, és nem Isten gondolkodása szerint."


Tehát akkor te egy szívtelen, szeretet nélküli, együttérzéstől mentes, hideg és számító robot vagy?

A szeretet az egy érzelem. S bizony Isten állítja azt hogy a saját hasonlatosságára teremtette az embert.


"Isten nem ember hogy sajnálkozzon. A családban levő meghasonlásról beszélt Jézus. ezért ezen nem kell csodálkozni."


isten nem leli örömét a gonoszok halálában sem. S igen is tud sajnálni és szánni is! Ahogyan azt Jézus is tette! S ő azt tette amit az Atyjától látott. Márk 6:34, Zsidók 4:15

Te miről beszélsz? Épp az hogy nem akar a családja ellen fordulni inkább más megoldást választ!

2017. jan. 30. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!