Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Történt már a családodban...

Történt már a családodban elhidegülés, kapcsolat megszakítás valamilyen vallás miatt? Hogy lehetett volna megakadályozni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 19:49
1 2
 1/11 imakommandós ***** válasza:
48%

Történt de nem lehet mindent megakadályozni.

A kereszténységben Jézus kardot hozott.

2017. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Darkmoon80 ***** válasza:
41%

Ó, a kis szelíd!

Nem inkább a másik orca lenne a divatos viselet a kard helyett???

2017. nov. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Komolyra fordítva a szót!


Annyit lehet tenni, hogy nem bocsátkozol felesleges konfliktusba, mivel belátod, hogy a másiknak éppoly joga van a saját világnézetéhez, mint neked! Tolerancia, és a másik iránti szeretet és tisztelet a kulcs!

Én agnosztikus vagyok, nem hiszek Isten/isten/istenek létezésében, a feleségem református, a mamám katolikus.


Na és??? Szeretjük egymást, tiszteljük a másik értékeit.


Az meg hogy, ki mit gondol a világ keletkezéséről, nem olyan fontos, hogy egymás torkának essünk!

A mamámmal sokat beszélgetünk a vallásról (néha vitatkozunk is) de ez nem árnyékolja be a kapcsolatunkat. A feleségem meg nem szeret beszélni a témáról, ezért ezt vele nem erőltetem.

2017. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tyler913 ***** válasza:
100%

Kedves 2-3. válaszoló! Azért írok, hogy kicsit rávilágítsak, mit jelent, amikor Jézus azt mondja, "kardot hoztam", és ez miért nem áll ellentétben a szeretetről szóló tanítással.


Az a bizonyos kard nem erőszakosságra biztat semmilyen értelemben sem (fizikailag vagy verbálisan),hanem azt fejezi ki,hogy a megtérés,a tanítványság, az Úrnak odaszánt élet a világ fiai előtt sokszor furcsának,érthetetlennek tűnhet és ellenséges reakciót szülhet.


Természetesen ez nem jelenti azt,hogy egy keresztyénnek keresnie vagy akár kiprovokálnia kéne az ilyen helyzeteket,de fel kell készülnie rá,hogy lesznek ilyenek. És ilyenkor bizony inkább Istennek kell tetszeni,mint az embereknek. Fontos,hogy békés együttélésre törekedjünk a nem keresztyén felebarátainkkal, de ez csak addig a pontig terjedhet, amíg nem kényszerülünk választásra Jézus követése és az embereknek való megfelelés között.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: a mi családunkban körülöttem kezdenek kibontakozni nézeteltérések,mióta sokkal komolyabban veszem a tanítványságot (pl. házasság,karrier,adakozás mértéke). Ezt megakadályozni nem lehet,ki kell tartani a döntésünkben szelíden,de határozottan,és a többiek vagy elfogadják,vagy ők távolodnak el.

2017. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Darkmoon80 ***** válasza:
14%

"Az a bizonyos kard nem erőszakosságra biztat semmilyen értelemben sem"


Hát, ha van egy csekély fogalmad is a kard mibenlétéről, akkor beláthatod, az általad adott megfejtés bizony kissé távol áll a funkcionalitástól. Az bizony arra készült, hogy sebet ejtsenek vele, nem diótörésre.



Az pedig, hogy a -meg nem erősített forrásokra alapozott- túlvilági boldogságod reményében önző módon a családod körében kit és hogyan bántasz meg, szomorítasz el, távolítasz el magadtól, a te dolgod, én csak szánni tudlak érte és őket pedig sajnálom. Szerintem nem ezt érdemelték!

2017. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tyler913 ***** válasza:
100%

Ha meg akarod érteni,amit Jézus tanít,kérlek olvasd el,amit mond a Máté 10,34-39-ben. Onnan származik az a bizonyos "kardos" idézet. A kard képes beszéd,itt arról van szó,hogy az Ige, a tanítványság elvág, elválaszt a világtól, saját korábbi önmagunktól, gondolkodásmódunktól, életstílusunktól. Elvág,értsd: különbséget hoz. Ha nem így volna,akkor az Istennel élt és az Isten nélküli élet között nem volna lényegi különbség. De van.


"önző módon a családod körében kit és hogyan bántasz meg, szomorítasz el, távolítasz el magadtól" - ne haragudj,de én ilyet sehol sem mondtam,írtam,gondoltam. Sőt, éppen arról van szó,hogy törekedni kell a békességre,DE ha olyan helyzet adódik,ahol Jézus követése és a szeretteimnek való megfelelés között választani kell (már pedig minden hívő életében van ilyen),akkor Jézust választom. Ha ők ezt nem tudják elfogadni,és így a közelemben lenni,akkor eltávolodnak tőlem. Én magam még nem hagytam ott senkit,sőt,minden családtagomat szeretni igyekszem tettekkel is,és ebben példát mutatni.


Tehát nem arról van szó,hogy aki hívő,az menjen haza és vesszen össze a családjával szándékosan. Hanem hogy vannak olyan szituációk,amikor a keresztyén út és a világ útja elválik,mert a világ egyszerűen nem érti meg,ahogyan egy tanítvány gondolkodik.

2017. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tyler913


Azért vannak olyan szituk,amikor az adott keresztény nem vállalja fel a saját butaságát,és tőlem aztán hivatkozhat arra,hogy ő Jézust követi,akkor is az a helyzet,hogy ő szart oda a szoba közepére,mert nem kérdezte meg merre van a vécé,majd mikor felróják neki,nyugodtan odébb sétál,hogy "az enyém is büdös,nem tehetek róla.Te vagy az,aki nem képes tolerálni"

Nekem konkrétan ilyen eset miatt romlott meg a kapcsolatom egy keresztény rokonommal,mert kéretlenül,mindenáron meg akart téríteni Jézus nevében.És feltételezem,hogy ez nem az én egyedi esetem csak.

Szóval óvatosan értelmezni a kardos példabeszédet,mert mindig könnyebb kifelé mutogatni,mint befelé (is) nézni(egyébként általában a legtöbb ember hajlik erre,vallástól függetlenül)

Most nem konkrétan rád céloztam ezzel az egésszel,hanem általánosságban írtam.

2017. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kakasmanó, teljesen igazad van abban, hogy annál nincs rosszab, mint amikor téríteni akarnak. Azt azonban tudomásul kell venni, hogy a keresztény és a muszlim vallás is missziós, térítő vallás. A kereszténységben erre azonban iránymutatás van. Menj, beszélj az emberekhez, de ha nem hallgatnak meg, akkor ne légy erőszakos. Hagyd el őket (legalábbis ezt a témát náluk)!
2017. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aki szívébe fogadta Krisztust,az Krisztus szeretetével jobban szereti-akár hitetlen-társát.


(A szeretet-indítékát tekintve 3 féle van:1.Szeretlek,ha...2.Szeretlek mert...3.Szeretlek annak ellenére....Csak ez utóbbi származik Krisztustól!)


A keresztény hit,ennek ellenére hozhat kardot egy család életébe,de azt sosem a keresztény használja,csak az van fenyegetve attól.

Akik közösen szolgálták eddig az ördögöt,vagy valamelyik szolgáját,s az egyik fél urat váltott,természetes a konfliktus.Az ördög,minden eszközét felhasználja,hogy háborút szítson Isten szolgája ellen.


A keresztény védelmi felszerelése az ördög háborúja ellen:


" Álljatok hát elő, körül övezvén derekatokat igazlelkűséggel, és felöltözvén az igazságnak mellvasába, És felsarúzván lábaitokat a békesség evangyéliomának készségével; Mindezekhez fölvevén a hitnek paizsát, a melylyel ama gonosznak minden tüzes nyilát megolthatjátok; Az idvesség sisakját is fölvegyétek, és a Léleknek kardját, a mely az Isten beszéde:"(Ef 6:14-17)

2017. nov. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A kérdés rávilágít annak szükségességére, hogy alaposabb ismereteket szerezzünk a különféle vallásokról a tekintetben, azok mennyire toleránsak a más vallásúakkal. Nekünk azonban a családunkon belül mindenképpen békességre kell törekednünk. A kialakult személyiségűeket úgyse győzhetjük meg arról, hogy megkülönböztető vallást vallanak. Nyilván az számunkra elfogadhatatlan, de erről legfeljebb fiatalabb családtagot lehet meggyőzni, s azt meg is kell diszkréten próbálni, elé tárva a diszkrimináló vllástípusok szentnek tartott írásait.
2017. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!