Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha együtt éltek emberek és...

Ha együtt éltek emberek és dinoszauruszok, hogyhogy nem maradt semmi nyoma?

Figyelt kérdés

Az ősemberek rengeteg barlangrajzot készítettek mindazon állatokról, amelyek részét képezték az életüknek, mammutokról, bölényekről, stb. Az állati csontokat megtalálták például temetkezési helyeken, szerszámok is készültek belőlük, stb.

Ellenben annak a leghalványabb nyoma sem maradt fent, hogy a korai emberek egyetlen dinoszaurusszal is találkoztak volna.


2017. nov. 21. 12:17
1 2 3 4 5
 21/41 Szerencsi Viktória ***** válasza:
33%

#20. A "faj"-on lehet lovagolni, az egyszerűség kedvéért használtam. Tudom, pongyola, meg minden, de egyszerűbb.

Oké, legyen osztály.


Igen érzem.

Kb. ennyi köze van a dinoszauruszoknak is a mai madarakhoz.

A hüllőknek és az őshüllőknek volt közös ősük, kb. 280 millió éve váltak szét. Pár miilló évvel előbb meg egyébként az emlősök. Azt nem állítottam, hogy olyan közvetlen a dolog, mint a madarak esetében.

A madarak ugyan egyenes ági leszármazottai a dinoszauruszoknak, de -és itt jön a lényeg - NEM dinoszauruszok. Ugyan ez valahol megegyezés kérdése, mivel a többi dinoszaurusz kipusztult, csak a theropodák bizonyos fajai maradtak meg, ezekhez tett hozzá "egy keveset" pár millió évnyi evolúció. Úgy, mint az embereknél...Egyszerűbb emlősökből egyszercsak hiphopp, emberek lettek.

A kérdés meg, gondolom, a szorosan vett dinszauruszokra vonatkozott.

2017. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Szerencsi Viktória ***** válasza:
37%

Egyébként ha már valláskritika:

Mert nem is léteztek, azok a régi csontok meg izék mind a Sátán műve :)

Minden egyéb meg meg van írva a Bibliában :)

2017. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
64%

21. Uh, a dinoszauruszoknak és a mai madaraknak rengeteg közös tulajdonságuk van (olyannyira, hogy amikor megtalálták az első dinoszaurusz tojásokat, először azt hitték madártojásokat találtak).

1. mészhéjas tojások, 2. fészekrakás, utódgondozás, 3. tollak, 4. állandó testhőmérséklet, 5. kettős légzés, légzsákrendszer, 6. és egy anatómus még biztos számtalan dolgot tudni felhozni (mint amit írnak a cikkben is a csontokról)

Ott sem véletlenül állítják, hasraütés szerűen, hogy dinoszauruszok a madarak.


Amikről írsz, a theropodák bizonyos fajai pedig pont a madarak. :) Nem évmilliókkal később lettek madarak, hanem már akkor azok voltak, illetve mi neveztük el őket madaraknak, még akkor, amikor nem is tudtuk, hogy ezek dinoszauruszok (vagy hogy egyáltalán létezik olyan, hogy dinoszaurusz...már nem létezett maga a fogalom).

Azt, hogy a madarak nem dinoszauruszok, általában kreacionista ornitológusok terjesztik (mint akit a cikkben is cáfolnak).


Az embereknél is szerintem kicsit furán látod az evolúciót. Ma már nem igazán használják azt, hogy "egyszerűbb" szerintem. És ezzel a kreósok alá adod a lovat megint. És biztos vágod te is, hogy az a hipp-hopp 60-50 millió év kb.


Amire a kérdező gondol, szerintem az icca kövek miatt van. De az is egy nyilvánvaló csalás.

2017. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
64%

*ica kövek

[link]

2017. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Szerencsi Viktória ***** válasza:

#23


a "hipp-hopp" nyilván irónia akart lenni. Azt akartam vele kifejezni, hogy az utolsó dinoszauruszok (klasszikus értelemben véve) és a mai madarak között is eltelt 65 millió év, ráadásul, már jóval előbb elváltak egymástól. (kb. 100 millió éve)

Lehet vitatkozni a rendszertani besorolásokon, de azért volt közben némi evolúció. De végsősoron igazad van. Minden csak nézőpont kérdése. Tekintsük őket dinoszauruszoknak, ezen nem veszünk össze, bár szerintem szerencsésebb továbbra is pusztán leszármazottnak tekinteni őket, a tudósok majd úgyis elvitatkoznak egymás között :)

Na mindegy, végülis a kérdés nem erre vonatkozott amúgy sem:)

2017. nov. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%
9. Nem vagy tisztában a dinoszaurusz fogalmával. Én ezt tanítom. A hozzáállásoddal te sem homo sapiens vagy hanem Australipitecus.
2017. nov. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Na mégegyszer a 9.nek. szóval nem vagy tisztába a dinoszaurusz fogalmával és meghatározásával. Én ezt tanítom! Ezzel a hozzáállással te Australopitecus vagy nem Homo sapiens.☺
2017. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

"a rendszertani besorolásokon, de azért volt közben némi evolúció"


Akkor most vegyük ezt a logikát. Azt írod, hogy a dinoszauruszok 165 millió évig uralták a földet. Ez lényegesen több idő, mint 65 millió év.

165 millió év alatt rengeteg evolúciós változáson mentek át a dinoszauruszok. Miért nevezed akkor mindegyik dinoszaurusznak? Érthető amit mondani akarok?

Egy 210 millió évvel ezelőtt élt dinoszaurusz és egy 66 millió éve élt dinoszauruszt 144 millió éves evolúció választ el egymástól, mégis mindkettőt ledinoszauruszozod. De akkor milyen alapon, ha a madarak 65 millió éves evolúciója már szúrja a szemed? Ebben semmi logika sincs.

2017. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

*mindegyiket


27. Én tudom, mit jelent az, hogy dinoszaurusz (dinosauria). Az a rendszertani csoport ez, ahova a madarak is tartoznak. :)

Én nem rosszból írtam azt, amit.

Ha ezt tanítod, akkor ezt pont rosszul teszed szerintem. No de mindegy.


A homo sapiens már egy faj, meg az australopithecus v.(alami) is egy faj lenne. De tágabb értelemben attól mind2 emberféle, még tágabb értelemben pedig emlős.

Érted...nem azt írtam, hogy a házi veréb egy archeopteryx.

2017. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Szerencsi Viktória ***** válasza:

#28 Értem az érvelésed, logikus is, de ennyi erővel a krokodilok is dinoszauruszok. Hiszen azok is az Archosauria-któl származnak. Valójában nem is olyan sok választja el őket a madaraktól. 165 millió évig el is voltak a dinoszauruszok, csendben fejlődgettek, uralták a Földet.

Csakhogy!

65 millió évvel ezelőtt egy olyan kozmikus esemény következett be, ami az addigi állat és növényfajokat szinte teljesen leradírozta a Földről.

Innentől kezdve a még megmaradt fajok, amik alkalmazkodni tudtak, teljesen más evolúciós irányt vettek. Mint egy system reset.

Ezért szerencsésebb szerintem a Kréta kor végével végleg lezárni a dinoszauruszok korát.

Szerintem (de lehet, hogy tévedek) nem igazán van abban egyetértés, hogy a madarak dinoszauruszok, vagy csak azokból kifejlődött utódok.

De ennyi erővel lehetne minden állat és növény prokarióta, mert közös ősük valamikor az volt. Jó, ez nyilván durva példa, csak szemléltetésképpen mondom.

2017. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!