Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha együtt éltek emberek és...

Ha együtt éltek emberek és dinoszauruszok, hogyhogy nem maradt semmi nyoma?

Figyelt kérdés

Az ősemberek rengeteg barlangrajzot készítettek mindazon állatokról, amelyek részét képezték az életüknek, mammutokról, bölényekről, stb. Az állati csontokat megtalálták például temetkezési helyeken, szerszámok is készültek belőlük, stb.

Ellenben annak a leghalványabb nyoma sem maradt fent, hogy a korai emberek egyetlen dinoszaurusszal is találkoztak volna.


2017. nov. 21. 12:17
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
63%

29. A kladisztikába nem mennék bele a helyedben.

A dinoszaurusz meghatározása: a test alatt elhelyezkedő lábakkal rendelkező szárazföldi hüllők, melyek a késő Triász kortól a késő Krétakorig éltek. 230 milló évvel ezelőtt jelentek meg és 65 millió évbel ezelőtt haltak ki.

A filogenetikus rendszertanban a dinoszauruszok a Triceratops és Neornitihes alosztály (az az a modern madarak) legközelebbi közös ősét, és annak valamennyi leszármazottját foglalja magába. De ez még nem elterjedt és az általanoscés gimnáziumi képzésben nem így oktatják ezért laikisoknak nem illik így magyarázni mert.úgy összekeveredik a fejükben minden, hogy sosem tisztul ki a kép.

2017. nov. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

31. De ez itt nem a gimnáziumi biológia óra.

A modern rendszertan szerint már a madarak is a hüllők közé tartoznak.

Angol wiki:

[link]

Ott vannak a madarak, a dinoszauruszok pontnál, a hüllőmedencéjűeknél és nincs mellettük kereszt (azaz nem haltak ki).

2017. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
31. Egy laikusnak meg pont rosszul magyarázni nem szabadna, mert akkor soha nem lehet kimosni az emberek tudatából az olyat, hogy a madarak nem is dinoszauruszok. Ami ugye hibás megállapítás.
2017. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Szerencsi Viktória ***** válasza:

#32 Meghajlok az érveid előtt. Tévedtem. Akkor hát eszerint vannak ma is dinoszauruszok, sőt, az ősemberek ábrázolták is őket.


Egyébként művelődtem, jelenleg nem egyféle rendszerezés létezik, tehát, ha a kladista vonalat nézzük, neked van igazad. Ez új, még talán ki sincs bogozva rendesen, és meglehetősen bonyolult, kusza.

De érvényben van még a hagyományos rendszerezés, eszerint a dinoszauruszok bizony kihaltak.

De ezt mintha korábban is írtam volna.

2017. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

34. A "hagyományos" rendszerezést mint a korábbi is írta, főleg középiskolákban őrizték meg, kényelmi okokból.

Egy egyetemi biológia szakon már totálisan borul az egész és nem csak a madarakkal kapcsolatban (illetve madarakon belül is), szivacsoktól kezdve csigákig, stb.

A tudományos életben pedig még nem láttam, hogy ez vita tárgya lenne. (Leszámítva a cikkben is cáfolt ornitológusokat.)

De mindegy végül is. Nem kötözködni akartam. Akkor a hagyományos szerint kihaltak, az új szerint meg nem.

Én az újat preferálom. :)

2017. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
47%

#11 Tényleg? Van egy csomó bizonyíték arra, hogy az emberek és a dinoszauruszok együtt éltek valamikor? Hát rohadtul nem. Az Ica-köveket meg meg se említsd, mert meg tudok őrülni tőlük. Már rég kiderült, hogy egytől egyig hamisítványok.

Egyébként olyan veszélyes állatok, mint pl. a Tyrannosaurusok mellett nem hogy az ember, hanem pár kilónál súlyosabb emlősök se tudtak kifejlődni.

Amúgy sokszor a média áll elő ilyen népbutító baromságokkal, mint ahogy azt is sokszor tévesen említik, hogy a mosasaurusok és plesiosaurusok tengeri dinoszauruszok, a pterosaurusok repülő dinoszauruszok, illetve hogy az ichthyosaurusok is tengeri dinoszauruszok, de az még rosszabb, ha halnak vagy delfinnek nevezik őket.

2017. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
64%
mert nem éltek együtt
2017. nov. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
#37 Hát ja, röviden és tömören ennyi. Nem értem miért pontoztak le 0%-ra.
2017. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Egy érdekes dolgot jegyeznék itt meg.

Sok nép meséinek szereplője a sárkány. Előfordul ez a lény a magyar népmesékben, de pl a kínai hagyományban vagy a skandináv mítoszokban is, sőt, talán a Bibliában is van szó sárkányról, akár csak hasonlatképpen, ezt nem tudom biztosan... pedig ezeknek a népeknek semmilyen kapcsolata nem volt egymással abban az időben! Vajon hogy lehet ez? Elképzelhető, hogy élhetett valamikor egy olyan őslény a Földön, amelyről aztán a sárkányt mintázták. Vajon éltek az ősemberek idejében ilyen sárkányszerű őshüllők? Nem kizárt.

2017. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Szerencsi Viktória ***** válasza:
Egyszerű. A régi emberek is találhattak hegyomlások, földcsuszamlások, stb után dinoszaurusz csontokat, és akár megkövült tojásokat (és itt most nem a madarakra gondolok :) ) a többi meg ugye fantázia.
2017. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!