Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Biblia Isten szava...

Ha a Biblia Isten szava lenne, hogy lehet hogy csak az akkori emberek tudását tükrözi, annak minden tévedésével együtt?

Figyelt kérdés
2017. okt. 7. 12:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg is válaszoltad a saját kérdésedet.
2017. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
55%
pl?
2017. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
25%

Tökéletesen zárt, zajmentes rendszer nincs. Vegyünk egy példát: te elindítasz egy sinus jelet, átmegy egy adott rendszeren, amiben a zajok mellett a rendszer alkotóelemei is módosítanak a jelen, így a kimeneten ez a kezdeti sinus gyakorlatileg bármi lehet.

Hogy tömören és egyszerűen fogalmazzak: a szándék és a forrás megvolt, csak az ember elcseszte.

2017. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
46%
Például Jézus melyik tanítását tartod tévesnek, ami csak az akkori emberek téves tudását tükrözi?
2017. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Jézus tanításaival nincs gondom, de például ott van az hogy a Biblia szerint a Föld előbb volt, mint a Nap. A geocentrikus világképbe ez az elképzelés még belefért, de azt már tudjuk egy ideje hogy téves.
2017. okt. 7. 12:45
 6/32 anonim ***** válasza:
10%

Tudtam, hogy már megint (vagy inkább még mindig) a teremtéssel van problémád. :D

Tanulj meg továbblépni. Olvasd az Újszövetséget.

2017. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
49%
Én nem olvastam a Bibliát de az akkori emberek férfiközpontúak voltak, tuti van ilyesmiről is szó a Bibliában. Márpedig egy mai normális ember tudja hogy nők és férfiak egyenlőek.
2017. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
67%

#7

Fantasztikus amikor úgy rágalmazol, hogy te is beismered, hogy semmit se tudsz a témáról. A Biblia az ókor legprogresszívabb könyve! Úgy kezdődik a Biblia hogy Isten megteremtette a világot, majd a férfit, majd a férfi EGYENLŐ társának a nőt. Aztán nézd meg Jézus hogy bánt a nőkkel (pont ugyanolyan szeretettel kint a férfiakkal).

2017. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Kérdező ha neked a ma emberének kellene írnod egy könyvet , hogy ő azt megértse és jól megjegyezze , te azt hogyan írnád le? Hogyan írnád úgy, hogy minél többet megértsenek belőle és azt meg is jegyezzék a jövő generációi?

Először is a biblia egy elbeszélő költemény formájában leírt írás. Pont azért mert anno sok írás tudatlan és olvasni nem tudó ember volt a földön, ezért úgy kellet azt megírni, hogy ha egy olvasni tudó ofel olvassa a bibliát, akkor azt a halgatóság is jól megértse és elbeszélés alapján tovább tudja terjeszteni az általa hallottakat.


Hogy egy kicsit viccesre is vegyük a kérdésedet! Szerinted PDF formátumba kellet volna írni annó a bibliát, hogy a ma embere is el tudja azt olvasni?

Ja, és a bibliát nem Isten írta !

2017. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Kedves Zoltán János!

Ha nekem kéne írnom az emberiségnek egy könyvet, és egy mindentudó valaki lennék, aki mondjuk tudja (most tételezzük fel), hogy az elképzelések a sötét anyagról teljesen tévesek, akkor vagy

- épp azt írnám bele hogy mitől téves az elmélet, ezzel is bizonyítva mindentudásomat az eljövendő generációknak

- inkább teljesen kihagynám az elbeszélésemből, hiszen tudnám hogy idővel majd rájönnek az emberek, hogy hibás az elképzelés, és ezáltal rögtön hitelem veszteném a szemükben, amikor én állítólagos végtelen tudású valakiként olyasmiről írtam ami csak egy hibás elmélet volt valamikor régen


6.

Írhatok az Újszövetségből is, ha szeretnéd!

Márk 4:31-el ellentétben a mustármag messze nem a legkisebb mag.

2017. okt. 7. 13:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!