Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Sátán miért hozott volna...

A Sátán miért hozott volna létre olyan vallásokat, amelyek a szereteten és békén alapulnak?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést azok "kedvéért" teszem fel, akik szerint csak egyetlen igaz vallás van, és az összes többit a Sátán hozta létre. De a vallások majdnem mindegyike ugyanazon alapvető értékek köré épül - akár csak a kereszténység különböző irányzatait nézzük, akár a többi világvallást is. Akkor mégis miről van itt szó?
2017. nov. 25. 23:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%

Azt hiszed amit látsz. Amit hiszel úgy èrzel. Ahogy èrzel úgy gondolkodsz. Ahogy gondolkodsz úgy viselkedsz.


Vallás=szellem=gondolkodás/nèzőpont/világkèp


Szellem= termèszetfeletti lèny, halhatatlan irányító elv.

Az emberek elmèjèben gondolatkènt jelenik meg mely gondolat a nèzőpontból ered. Amit a nèzőpontodból látsz, abban hiszel ès az irányít. Ebben az èrtelemben minden nèzőpont/szellem egy valóság ami ebben a nagy valósághalmazban csatázik. Minden gondolatos szellemmè válik ha koncentrálsz rá ès nèzőpontá növeled. Ha kifejezed erősödni kezd ès növekedni. A szellemek egymással konfliktusban semlegessègben vagy barátságban vannak. Magasabb rendű szellemmel kibèkíthetőek. (Világbèke, fejlődès, nirvana, menyország)

Meditáció: Az elme feletti figyelem/uralom/harmadik szem látásának tudatosítása. Ezzel a látással nem uralkodnak feletted a szellemek ès tudatosan "mászhatsz fel bármeddig a nèzőpontok lètráján."

Három síkon vagyunk(gondolat, èrzès, tett) de szemèlytelen tudatunk alkotja őket ès az a negyedik szubjektív dimenzió forrása.


Helyes meditáció: Ne gondolj semmire. Csak figyelj a jelenre egyszerre be ès ki.


Amint fent az elmèben úgy lent a földön, amint lent a földön úgy fent az elmèben. Válaszd el a könnyűt a nehèztől, tudással ès èrtelemmel.

A mindensèg az elme, az univerzum mentális.

-Thot-



Szóval valami ilyesmi lehet a helyzet.

2017. nov. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
32%
Egyszerű, mert csak látszólag alapul a szereteten, legfőképpen az énen van a hangsúly, ami távol van Istentől. Én én én én én én és én.
2017. nov. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Sátán max azokat hozhatta létre, ahol nem Jézus a megváltó. Neki mindegy, hogy miféle szeretetről prédikálnak, amíg nem születnek újjá Jézusban, addig elkárhoznak
2017. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
35%

"akik szerint csak egyetlen igaz vallás van"


A ~7000 vallás közül van egy pecifikus amire itt gondolsz vagy általánosságban kérdezed?

2017. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Én Jézust követem, de ez az egy dolog nem fér a fejembe... aki nem hisz Jézusban, az mind elkárhozik? Csak ezért? Minden zsidó/muszlim/buddhista/stb. elkárhozik? Ezt nem tudom elhinni, és nem is hiszem el. Az úgy még rendben is lenne, hogy ezek az emberek tévednek... na de ennyire megbocsáthatatlan lenne egy tévedés?
2017. nov. 26. 15:55
 6/28 A kérdező kommentje:

Istennek mindegy, hogy miféle szeretetről prédikálnak? Na neeee! Nem ez lenne az ELSŐ tanítása?

Persze vannak olyan közösségek is, ahol valójában csak prédikálnak a szeretetről, de nem élik meg. Nekik nem sok közük lehet Istenhez... na de ahol megélik? Ezt ne venné figyelembe Isten, csak mert épp nem Jézustól tanulták, és nem is ismerik Jézust? És akkor az már a Sátán vallása?

2017. nov. 26. 16:01
 7/28 anonim ***** válasza:
Ítèlkezès elfogultság.
2017. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
9%

Nem fog mindenki elkárhozni, aki nem keresztény.

Továbbá: szerinted melyik nem keresztény vallás alapul a szereteten és a békén?

A hinduizmusban a kaszttársaid a felebarátaid, a többi kaszt tagjai nem.

A buddhizmusban az Istent önmagadban kell keresned. Isten vagy, na ez a legfőbb hazugság.

A meditáció azon alapul, hogy kiüresítsd elmédet, és ne gondolkozz.

Az iszlám a béke vallásának nevezi magát, de hazudik, mert nem békés az alapja. Vannak első- másod- és harmadrendű emberek, nem beszélve a nőkről, akik nem egyenrangúak a férfiakkal. A muszlimok azt mondják, hogy csak a szerepük különbözik, de ez nem igaz, mert otthon is a férj az úr.

A zsidó vallás kiüresedett az új szövetség miatt.

A népek vallásaiban az istenek nem voltak tökéletesek, háborúztak is egymással.

2017. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
24%
(2Korintusz 11:14) 14 Nem is csoda, mert maga Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává.
2017. nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

"7000 vallás"


Mára már közel 47.000 féle felekezet vallás van. S hogy miért?

Nos ha vissza megyünk az időben, Izrael idejében is voltak "hamis próféták" Isten népén belül, akiket hamar kiszűrt Jehova, és bizony megkapták a "jutalmukat".


(Jeremiás 6:13, 14) 13 „Mert a legkisebbtől a legnagyobbig mindnyájan nyerészkednek, és a prófétától kezdve a papig mindenki hamisságot művel. 14 Népem összeomlását felszínesen próbálják gyógyítgatni, ezt mondva: »Béke van! Béke van!«, holott nincsen béke.


(Jeremiás 23:11) 11 „Mert a próféta is, a pap is beszennyeződött már. Még házamban is megtaláltam gonoszságukat — ez Jehova kijelentése. . . .

2017. nov. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!