Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Sátán miért hozott volna...

A Sátán miért hozott volna létre olyan vallásokat, amelyek a szereteten és békén alapulnak?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést azok "kedvéért" teszem fel, akik szerint csak egyetlen igaz vallás van, és az összes többit a Sátán hozta létre. De a vallások majdnem mindegyike ugyanazon alapvető értékek köré épül - akár csak a kereszténység különböző irányzatait nézzük, akár a többi világvallást is. Akkor mégis miről van itt szó?
2017. nov. 25. 23:16
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Jézust követni számomra azt jelenti, hogy az ő tanításai szerint próbálok élni.
2017. nov. 28. 17:25
 22/28 anonim ***** válasza:
Ne a sátánt okold. Ő csak megihlet a gyenge akaratú ember pedig megvalósít.
2017. nov. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A sátán célja a megtévesztés, manipulálás
2017. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Fordítsuk emg a dolgot: miért is van szükség Jézusra ahhoz, hogy az ember szeretni tudjon?


Az egyház, mint intézmény véleményem szerint emberi alkotás - vajmi kevés köze van a hithez. A hit belülről fakad, a szeretet szintén egy belülről fakadó érzés.


Nekem az a tapasztalatom, hogy többnyire a monoteista vallások válnak invazívvá és kizáróvá - elég a keresztény és iszlám vallások történelmét megnézni, hogy milyen mértékben volt különösen a keresztény (katolikus?) egyház invazív.


Kihagyva a teológiai okfejtéseket az egyházak alapvetően politikai-hatalmi szerveződések, ezért a viselkedésük az ilyen szervezetekre érvényes logikával megmagyarázható: minnél nagyobb befolyásra szert tenni. Ez egyébként igaz a politeista vallásokra, azok azonban a kizárás helyett inkább asszimilálták és beépítették a korábban számukra ismeretlen vallási elemeket - legfeljebb elvárták, hogy egy-egy további istennek is áldozzanak a hívek. Ez többnyire nem okozott gondot, ezek a vállaások úgy tűnik, egymással szemben rugalmasabbak voltak.


Filozófiai szemmel nézve az intézményesített egyház, legyen az bármélyik vallásé, inkább tűnik sátáni, mint isteni alkotásnak. Alig hiszem, hogy Isten azt várná a híveitől, hogy egyen-gondolatokkal, pompázatos épületekben, szigorú hierarchia mellett katonás rendben, parancsszóra szeressék. Valószínűbbnek tartom, hogy Istennek a belső monológ, a morál az igazán fontos, nem pedig a körítés - márpedig a csinált és uniformizált egyház inkább külsőség.

2017. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

Isten,sohasem alkalmaz olyan ördögi módszereket,mint az erőszak.

Ha az inkvizíciót,a keresztes háborúkat,es egyéb vallási háborúkat vizsgáljuk,a háttérben NEM Isten van,hanem Sátán.


Ha napjainkba érkezünk,azt találjuk,hogy a vallások nem adnak szabadságot,hitük felépítésével,hanem dogmákkal meg akarják szabni azt.

Kijelentik:

Ezt kell hinned,különben nem vállalok veled közösséget!

Ezzel a kijelentéssel,gyakorlatilag,a Vigasztaló Szentlélek funkcióját bitorolják a dogmákkal működő vallás felekezetek.

2017. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
49%

Sátán...azt mondják a keresztények,a megtévesztés a célja.Az nem megtévesztés,hogy "Az én vallásom az igazi,a többi hamis"? Rövidlátás,és egoizmus?

Az enyém,az én Istenem igaza,mert én jobb vagyok,több vagyok.Mindez persze fehér galamb alá rejtve,hogy ne legyen felismerhető.

2017. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 yesyesyes ***** válasza:

A 19-es válaszoló jól írta.


Azért hozott létre olyan vallásokat, amelyek a szereteten és békén alapulnak, mert nem akarja hogy Jézus Krisztusban szülessenek újjá víztől és Lélektől emberek.

Minden más vallásban lehet gyakorolni a szeretetet de attól még nem születik újjá az ember, csak és kizárólag Krisztusban.

Aki mást tanít, hazuggá teszi Őt...


Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába. Ján. 3,5

»Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csak általam. Jn 14,6


Mindenki maga dönti el hogy elhiszi-e Jézus Krisztusnak hogy igazat mond...

2017. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Aki hamis Dollárokat akar készíteni,azt nem jajvörösre, nem 101 dolláros címletekben,és nem kiskutyák képével készíti.
2017. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!