Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Sátán miért hozott volna...

A Sátán miért hozott volna létre olyan vallásokat, amelyek a szereteten és békén alapulnak?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést azok "kedvéért" teszem fel, akik szerint csak egyetlen igaz vallás van, és az összes többit a Sátán hozta létre. De a vallások majdnem mindegyike ugyanazon alapvető értékek köré épül - akár csak a kereszténység különböző irányzatait nézzük, akár a többi világvallást is. Akkor mégis miről van itt szó?
2017. nov. 25. 23:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Vannak hamis próféták. Jézus azt mondta, úgy különböztethetjük meg az igazat a hamistól, hogy az előbbinek az élete jó gyümölcsöket terem.

No de. Nem csak a keresztények, és nem is csak egy bizonyos felekezet élete termi a jó gyümölcsöket! Lehet látni buddhistákat, hindukat, krisnásokat, ateistákat is, akik szeretetben, erkölcsösen, boldogan élnek. Akkor hogy is van ez? A Sátántól biztosan nem származik áldás. Ha mégis, akkor annak ára van, és ez leginkább csak anyagi "áldás" lehet, de lelki semmiképp.

2017. nov. 26. 17:10
 12/28 A kérdező kommentje:

Egy apró kiigazítás az egyik hozzászólónak: az "Istent önmagadban kell keresned" távolról sem egyenlő azzal, hogy "Isten vagy"! Én ezt keresztényként is hiszem. Isten ott van bennünk, és rajtunk kívül is. A saját lelkét lehelte belénk. Mindenkiben ott van Isten egy "szeletkéje", csak fel kell ismerni magunkban is, felebarátainkban is.


A buddhizmus meg tudtommal nem is foglalkozik Istennel, az egyénre bízza, hisz-e benne vagy sem, nem tartja ezt olyan fontosnak.


Minden vallás legfőbb tanításaiban ott van a szeretet és a béke. Sokan közülük ennek megfelelően is élnek.

2017. nov. 26. 17:17
 13/28 anonim ***** válasza:
64%
#8 a kerrszténységben meg aki nem a te vallásod követi az hülye, énközpontú (mert egy keresztény sem az ááá) és a pokolban fog megrohadni. Nagyon szeretetteljes mondhatom.
2017. nov. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Pietrosol ***** válasza:
40%

Sziasztok!


#2!


"Egyszerű, mert csak látszólag alapul a szereteten, legfőképpen az énen van a hangsúly, ami távol van Istentől. Én én én én én én és én."


Mely vallásokra gondolsz?

2017. nov. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem,Isten nem hozott létre egyetlen vallás felekezetet sem. Azokat mind emberek hozták létre.

Ebből egyenesen következik,hogy nincs egyetlen igaz vallás sem.


Van azonban Krisztusnak egy egyetemes egyháza,amelyik nem egyenlő egyetlen vallásfelekezettel sem,de minden vallásban jelen vannak követői valamilyen arányban,és összetételben.


A vallások igazságképe olyan,mint a vak gyermekek elefánt képe.


A vak gyermekek,meglátogatják az állatkertet,és körbe állnak egy szelíd elefántot,hogy megnézzék tapintásukkal,milyen az elefánt.

Az iskolában meg is vitatják milyen az.

Egyikük biztosan állítja,hogy olyan,mint egy szilárd fal,s a másik,hogy olyan,mint egy nagy ecset. A következő cáfolja,mert az,inkább egy vastag kerek oszlopra hasonlít,s a következő erősen állítja,hogy egy vastag locsoló csőhöz hasonlít.


Így vitatkozunk mi is,az IGAZSÁGRÓL.

2017. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%
Most teljesen őszintén,nem hallottál olyan emberről,aki a szeretetet használja fel pajzsnak valami aljas dologhoz? A Sátán pedig mennyivel okosabb,mint az ember. Miért mondjuk a gyerekeinknek,hogy ne fogadjanak el idegenektől semmit,hiszen aki ad neki egy csokit,az csupa szeretetből van,nem? Aztán honnan tudod,hogy nem mérgezett? Vagy ha egyedül találja a gyereket és úgy ad neki valamit,amiből azt szűri le a gyerek,hogy "ez tök jó,mi félni valóm van"? Honnan tudod,hogy nem egy pedofil,vagy gyerekrabló,aki így éri el,hogy a gyerek beüljön a kocsijába? Szélsőséges példák tudom,de gyakoriak és nagyon jól bemutatják,hogy a szeretet sokszor nem elég hivatkozási alapnak. A Sátánt nem úgy kell elképzelni,hogy megy és utál mindenkit,hogy csak így ki tudod szúrni,mert aki mindenkire köpköd meg grimaszol,biztos az a Sátán. A Biblia írja róla,hogy sokszor meg tud jelenni a világosság angyalaként. Ez nyilván nem arra vonatkozik,hogy szép angyalként jelenik meg,mivel eleve nem is látjuk,szellemi lény,tehát nincs szüksége külső megjelenésében álcázni magát. Sokkal inkább arra utal,hogy nagyon sokszor ott a csapda, ahol azt hinné az ember,hogy a jó úton van,mert hát "szeretet,az rossz nem lehet". Bizony,fel lehet használni a szeretetet is gonosz dolgokra és ennek Sátán a mestere. Mivel keresztény vagyok,csak ebből a szemszögből tudok nyilatkozni,az evangélium nem arról szól,hogy aki szeret,az üdvözül,hanem aki elfogadja Krisztust Urának. Ha elég lenne a szeretet az üdvözüléshez,akkor eleve Jézus sem kellett volna,mert szeretni azért elég sokan tudnak. A Sátánnak a sok szeretet vallással lehet az a célja,hogy "nem kell ide neked semmilyen Jézus,elég a szeretet,hiszen tudsz szeretni,látod,hogy magadtól is milyen jó ember vagy? Nincs neked szükséged senkire" és hopp,el is terelte az evangélium lényegéről a figyelmet. Korábban a théta healing-es kérdezőnek írtam erről,(hosszú történet)mert ő meg volt győződve róla,hogy a Sátán nem gyógyít,mivel utál minket és ha ő meggyógyult,az csak Isten lehetett. Neki is írtam,hogy a Sátánnak nem az az érdeke,hogy fizikailag a béka s*gge alatt legyél,hanem,hogy az örök életedet elvegye és ha ahhoz az kell,hogy te itt a Földön maximálisan egészséges legyél,akkor akár meg is gyógyít,csak ne üdvözülj. A Sátán úgymond egy nagy színész,azt játssza el,amihez az érdekei fűzik,nem egy utálatban és haragban megcsömörlött valamit kell itt elképzelni,hanem egy alattomos "kígyót",akiről hiheted akár azt is,hogy a legjobb barátod. Érted már?
2017. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ja,és még a fentiekhez egy kérdés: azt tudjuk a Sátánról,hogy az embertől intelligensebb,tudjuk róla,hogy hitető,aki Jézustól akar elfordítani. Egy okos hitető szerinted felírja az égre egy repülővel,hogy "Hello,én gonosz vagyok és gyűlölök mindenkit,gyertek hozzám,megéri!"? Naná,hogy a szeretet mögé bújik,mi mást csinálhatna?
2017. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
15: Csak az a baj, hogy az elefántnak az oldala lapos, az ormánya csőszerű, de a vallások ugyanarról tesznek egymásnak ellentmondó állításokat, így nem lehet igaza egyszerre mindegyiknek.
2017. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
19%

"Én Jézust követem, de ez az egy dolog nem fér a fejembe... aki nem hisz Jézusban, az mind elkárhozik? "

Jézus követése az Ige megtartása. Maga Jézus mondta, hogy Ő az út, az igazság és az élet. Mit jelent Nálad, hogy Jézust követed?


" Csak ezért? Minden zsidó/muszlim/buddhista/stb. elkárhozik? Ezt nem tudom elhinni, és nem is hiszem el. Az úgy még rendben is lenne, hogy ezek az emberek tévednek... na de ennyire megbocsáthatatlan lenne egy tévedés?"

Szerintem érdemes lenne a páli teológiát tanulmányoznod. Csak a Jézusban hívő képes újjászületni Isten segítségével. A többi hívő nem látja be, hogy ez Isten nélkül nem lehetséges vagy nem hiszi el, hogy megtisztulásra van szüksége

2017. nov. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Megnyugtatlak, ha van is satan az nem fog kulonbozo vallasokat letrehozni, van jobb dolga is annal
2017. nov. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!