Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényeknek erről mi a...

Keresztényeknek erről mi a véleménye?

Figyelt kérdés
[link]

2017. dec. 4. 13:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/123 anonim ***** válasza:
0%

Látom a keresztényi népharag rámzúdult D: Ugyanaz a beszűkült gondolkodásmód és rosszindulat mint amit otthagytam annak idején.



szp72 Törökország és Libanon miért kellene hogy elláson mindenkit? Törökország is arra panaszkodott a hírek szerint hogy a megígért pénzeket sem kapta meg. Szerinted 3 millió ember ellátása mennyibe kerül csak egy nap? Ez téged hidegen hagy csak oldják meg mások, de te azért a szeretet vallásának büszke követője vagy. Szó nincs felső korlát nélküli betelepítésről. Ideiglenes befogadásról volt szó. A menekültek akkor indultak meg mikor Németország kijelentette hogy befogadja őket.


"de a menekültek döntő többsége nehezen integrálhatató erőszakos, fanatikus képzetlen csődtömeg, akik lényegében semmire se jók "


Hány szíriait ismersz személyesen? Egyet sem. Nem tudok mást mondani erre mint hogy ismét a keresztényi "szeretet" szólalt meg belőled. Érdekelt mit gondolnak az emberek arról hogy mi történne ha Jézus visszatérne a földre, ezért a minap feltettem a kérdést. Még olyan válasz is volt hogy a keresztények feszítenék meg. Ez szerintem minden elmond rólatok. Ezt látják az emberek bennetek.



# 58


Valamiért nem hiszek neked. Aki ennyi butaságot képes leírni az nem olvasta a Koránt. A misztika pedig nem érdekel.



"Nem tudhatod, hogy a milliárd keresztény mit csinál, hagyd már ezt."


De tudom mivel egykor én is az voltam. Nekem ne akard elmagyarázni hogy mit csinálnak a keresztények és mit nem. Pontosan tudom mert a saját szememmel láttam.

Attól leszel jobb ember ha betartod Isten parancsait. Az öt pillér is Isten parancsa.



"Közben szidod az embereket és ásod alá a kereszténységet, és ostoba vezetőtök "haram"-ot hirdet - vagyis hogy vegyetek részt Magyarország elpusztításában."


Magyarország elpusztításában? D: Jajjaj, most lebuktam. Kiderült hogy én is Soros ügynöke vagyok D: Ki is vezetőnk? Azt sem tudod mit jelent a haram. Gyenge elméjükre nincs jó hatással a propaganda.



"A nehéz és komoly szellemi munkát igénylő keresztény tanítást - amit 2000 éve kevesen értettek meg és ma már viszont a lehetősége meg van hogy megértsék- lecserélte 5 pillérre, 5 könnyen betartható szabályra- amit az akkori egyszerű kecskepásztorok is megértettek"


Több dologban is tévedsz. Isten vallása minden ember számára érthető kell hogy legyen. Még a kecskepásztorok számára is. Én évekig az Atyafiúszentleket hallgattam de egy kukkot sem értettem belőle. Az sem érti aki magyarázza, és az sem aki hallgatja, de bele teszik hogy Jézus szeret téged azt nem kérdeznek vissza az emberek mert azt mondják hogy ha szeret akkor biztos jó lehet. Az iszlám nem csak az öt pillérből áll. Annál sokkal több. Az egész élteted átfogja bármit is csinálsz, mégis az alapüzenete érthető és tiszta. Attól egy vallás szem lesz igaz ha belegebedsz amiig megértesz egyetlen mondatot. A keresztény vallás meg nem bonyolult hanem érthetetlen.



"Ezt a primitív nézetedet, amit itt naponta elhörögsz a gyakorin, ha majd elolvastad skolasztikusokat, az egyházatyákat, Eckhart mester írásait - légyszíves bíráld felül magad."


Nem szokásom keresztényeknek kiírt kérdésekhez válaszolni. Iszlámmal kapcsolatos kérdésekre próbálok válaszolni ha tudok, de egyre kevésbé mert mindig megjelennek az önjelölt "iszlámszakértők" akik szintén a "szeretet" vallásának buzgó hívei és kioktatnak az iszlámról ami már unalmas.

2017. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/123 anonim ***** válasza:
0%

# 59


Tudod egyáltalán hogy miről beszélsz? Jártál egyáltalán templomban? Keresztények emberek szobrai előtt térdepelnek, meg az oltár előtt Jézust pedig istenként imádják. A keresztény vallás maga a személyi kultusz. Iszlámban még emberek ábrázolása is tilos. Miért kellene a keresztényeknek Bibliát égetnie nekem meg Koránt? Ha így tesz valaki nem lesz bálványimádó? Sajnálom de nem tudom követni a beteg gondolkodásodat. Ha én online olvasom a Koránt törjem össze a monitort? D: Te biztosan nem vagy százas.


Mondtam én neked hogy legyél mindenáron muszlim? Akkor meg mi bajod van? Agyadra ment neked is a kormánypropaganda? Te magad vagy fanatikus terroristajelölt. Én az iszlámot tartom igaznak más emberek meg más vallást, de ettől nem leszünk terroristák csak a te beteg agyadban.


Okkal vagyunk ezen a világon. Ha nem is vagy vallásos, akkor is tenned kell azért hogy elérj valamit. Az iskolában sem adják oda neked a diplomát a nagy semmire. Feltételek vannak amiknek meg kell felelned. Utána a munkahelyeden is vannak feltételek amiknek szintén meg kell felelned. Mondhatjuk úgy is hogy az egész életben teljesítened kell akkor pont Istennek ne lenne semmi elvárása feléd?



jelina72 te ugye keresztény vagy. Felismertethető a beszűkült gondolkodásmódodról. Olyan egyszerű vagy mint a faék. Nem megsérteni akarlak ezzel csak mikor muszlim lettem akkor is ilyen visszajelzéseket kaptam. Sugárzik rólad a tudatlanság. Ez nem teljes egészében a te hibád. Komoly iszlámellenes kampány megy szerte a világon. Nem akarják hogy megismerd az iszlámot. Sokáig én is csak annyit tudtam róla mint te most, vagyis szinte semmit. Visszatérve a butaságaidhoz. A Korán nem lett emberek által átszerkesztve mint a Biblia. Változatlan és ezt nem is vonják kétségbe a nem muszlimok sem. Az értelmesebbje persze. Nők elleni erőszakot elítéli az iszlám és a muszlimok 99%-a tiszteli a nőket. Én is nő vagyok. Ha az a sok hülyeség igaz lenne amit felhoznak az iszlám ellen a nőket illetően, egyetlen nő sem maradna muszlim. Az iszlám vallás olyan jogokat adott a nőknek amikkel soha nem rendelkeztek előtte. Te a hírekben válogatott esetekről hallasz muszlimokra kihegyezve. Aishat szokták felhozni ahogy te megint, pedig elmondtam mi a valóság. Történelmi eseményekből tudhatjuk hány éves lehetett. Egyáltalán nem is biztos hogy 9. Az biztos hogy az akkori szokásoknak megfelelő volt, de ez nem azt jelenti hogy ma is így van. Az iszlám szerint testileg és szellemileg is értenek kell lenni a házassághoz. Ez egyénenként és koronként változó. 1400 éve 12-13 évesen már felnőttnek számítottál, ma még ennyi idősen gyerek vagy. Egyébként Aisha sok hadiszt hagyományozott és sok embert tanított az iszlámról. Mindig tisztelettel beszélt Mohamed prófétáról. Szerinted pedofilia álboltozata így tett volna? Ez nem más Mohamed próféta rágalmazása, amit a "szeretet" vallásának hívei terjesztenek. Szerintem a te olvasatodban csak muszlim lehet terrorista. Biztos elkerülték a figyelmedet az olyan hírek mikben arról van szó például hogy Mianmarban népírtás zajlik muszlimok ellen. Vagy hogy az USA "tévedésből" civileket gyilkolt a közel-keleten. Volt olyan hogy egy nap alatt több áldozat volt mint ahány meghaltak az Európai merényletekben. Izrael pedig maga a terror állam. Ezeknek gondolom számodra nincs hírértékük mivel muszlimok hallnak meg.


Az én példaképem is Jézus, ahogy a többi próféta is. Az a baj hogy te Jézusod nem létezik, és soha nem is létezett.

2017. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/123 anonim ***** válasza:
93%
Én meg úgy tudom, hogy a Mohamed nevezetű nem létezett. Iszlám is ilyen köpködős, gusztustalan, ahogy előadod? Keresztény, muszlim úgy látszik egyre megy. Látod, két nap alatt gyűlölködsz, felveszed a stílust, és azt mondod, nem vagy terrorista jelölt? Két hét alatt tudnék belőled azt csinálni. Elárulom, csak egy szociológiai kísérlet voltál most, de ügyes vagy, én nyertem.
2017. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/123 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy nem vagyok keresztény, ahhoz mocskos messze vagyok, de pont az ilyen ordináré stílus miatt, amit te a muszlimot lejáratva előadsz, és ahogy a keresztények előadnak. Az iszlám a terrorizmus vallása, köze nincs a békéhez, a keresztény meg pálista ítélkező vallás, a zsidó meg... Hagyjuk. Egymást ölik keleten, akkor melyik a jobb? Gondolj bele csak. Ha én háborúzom és ölöm a családod, te háborúzol velem, és ölöd a családom, nehogy azt mondd már, hogy te jobb vagy... Vagy az a jobb, akinek a családjából többen meghalnak? Loszart, mind a ketten gyilkosok vagyunk akkor. Na, ilyenek ezek a vallások. Ismered Jákob történetét? Amíg nem borul le az egyik a másik előtt hétszer, bizony soha nem lesz jobb. Mind a három a halál vallása, emberek millióinak vére szárad mocskos kezükön. Aztán gondolkodhatsz, kinek milyen beteg agya van.
2017. dec. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/123 szp72 ***** válasza:
100%

@ szp72 Törökország és Libanon miért kellene hogy elláson mindenkit?


Mint mondottam ők csak a területet adják. A költségeket az ENSZ menekültügyi szervezete biztosítja az ENSZ tagállamok befizetett összegeiből, mint mindenhol a világon.


@ Törökország is arra panaszkodott a hírek szerint hogy a megígért pénzeket sem kapta meg.


Törökországnak és az EU-nak plusz egy külön megállapodása volt, amiben plusz és jelentős összegeket kapnak, ha betartanak bizonyos feltételeket. A teljes összeg akkor jár, ha teljesülnek a feltételek. Ebben vannak viták.


@ Szerinted 3 millió ember ellátása mennyibe kerül csak egy nap?


A szakértők szerint az ellátás Nyugat-Európában a többszörésébe kerül, mint Ázsiában. Nyugot lehetsz nem csak Törökország és Libanon fizeti az ellátást.


@ Ez téged hidegen hagy csak oldják meg mások, de te azért a szeretet vallásának büszke követője vagy.


Nem hagy hidegen, de egy menekülő úgy illik, hogy szerény legyen és alázatos.


@ Szó nincs felső korlát nélküli betelepítésről. Ideiglenes befogadásról volt szó.


Sok mindenről szó van. Ha tényleg ideiglenesen akar jönni, akkor minek jön? Sátorozni Törökországban is lehet. Mindamellett ezek az úgymond menekültek, egyáltalán nem Magyarországon vágynak sátorozni.


@ A menekültek akkor indultak meg mikor Németország kijelentette hogy befogadja őket.


Ez igaz. De akkor sincs joguk elindulni csak úgy ákron-bokron, hanem be kell tartani a szabályokat, a beutazás szervezők utasításait. Másrészt, mindenki hirtelen szírai lett s mindenki elveszítette a papírjait. Olyan hatalmas tömeg indult el, hogy Németország visszakozott.


A túlvándorlás miatt találták ki az elosztási kvótát. Németország szíve joga, hogy hány embert fogad be, de ugyanez a jog Magyországot is megilleti. Egy szuverén állam maga dönti el, hogy hányat és kiket fogad be, s ne tegyenek kötelezővé semmiféle kvótát.


@ Hány szíriait ismersz személyesen? Egyet sem. Nem tudok mást mondani erre mint hogy ismét a keresztényi "szeretet" szólalt meg belőled.


Szerinted, akik itt keresztülmentek Magyarországon az életüket mentik? Nem, ezek gazdasági bevándorlók, a szegénység elől menekülnek. Persze ez sem bűn, ha kellő alázattal teszik, s van aki befogadja őket. De sajnos pont ez az, amit nem nagyon tapasztaltunk. Ez egy erőszakos, pimasz, nehezen integrálható, képzetlen, eléggé haszontalan népség. Nyilván nem mindenki, de úgy tűnik a jelentős része. Ha választani lehet, én nem szeretnék ezekkel együtt élni, ha muszáj a keresztényi szeretet nevében elviselem.


@ Érdekelt mit gondolnak az emberek arról hogy mi történne ha Jézus visszatérne a földre, ezért a minap feltettem a kérdést. Még olyan válasz is volt hogy a keresztények feszítenék meg. Ez szerintem minden elmond rólatok. Ezt látják az emberek bennetek.


Mi keresztények veletek ellentétben tökéletlen bűnös emberek vagyunk. Mindenesetre Szaud-Arábia és más gazdag muszlim országok is megnyithatnák a kapuikat, ne kellejen szegény kétségbeesett menekülöknek ennyit gyalogolniuk.


Szerintem a keresztények nem igen feszítenének meg senkit sem. Viszont at iszlám szélsőségeseknél ez előfordul. Lásd például az örmény népirtást.

2017. dec. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/123 anonim ***** válasza:

Szerintem itt néhány keresztény is kezd ubdorító stílust felvenni, ne süllyedjetek le erre a szintre. Azért a muszlim barátunk néhány megjegyzésére reagálnék. :)


"Én évekig az Atyafiúszentleket hallgattam de egy kukkot sem értettem belőle. Az sem érti aki magyarázza, és az sem aki hallgatja, de bele teszik hogy Jézus szeret téged azt nem kérdeznek vissza az emberek mert azt mondják hogy ha szeret akkor biztos jó lehet. "

Én tökéletesen megértem a Szentháromságot, pedig teológus sem vagyok, sőt a teológusok meg aztán végképp megértik. A Szentháromság arról szól, hogy egy Isten van, aki három személy. Szerintem teljesen érthető. Nem három istent imádunk, hanem egyet.


"Jártál egyáltalán templomban? Keresztények emberek szobrai előtt térdepelnek, meg az oltár előtt Jézust pedig istenként imádják."

Te most csak provokálsz, ugye?

Nem térdepelünk emberek szobrai előtt. A katolikus templomokban a szobrok csupán díszítő funkciót töltenek be, korábban azert alakuot ki, hogy az írastudatlan szegény emberek is megértsék a Biblia eseményeit. Nem imádkozunk szobrokhoz. Ha te tényleg keresztény voltál, ezt azért tudnod kéne. :)

És igen, Jézust istenként imádjuk, mivel ő a második személy :)


Hasonlítsuk össze Jézust és Mohamedet egy kicsit. ;)


Feleségek száma: Jézus 0 (persze nem lenbe baj, ha lett volna neki ), Mohamed 10?? 12?? Köztük a 6 éves kis Aisha, akivel "csak" 9 évesen hálták el a hazasságot, valamint Szafiya, akinek a szeme láttara irtotta ki Mohamed a családját és a népét.


Mit kell tenni a hazasságtörő asszonnyal? Jézus szerint az vesse rá az első követ, aki bűntelen, Mohamed szerint viszont igenis meg kell kövezni az olyat.


Megölt emberek száma: Jézus: 0, Mohamed: jó sok


Nőkkel való bánásmód: Jézus nem tett különbséget, tanította őket és tanítványai közé is fogadott nőket, ezzel szemben Mohamed szerint a nők alacsonyabb rendűek.


Mit kell tenni, ha kigúnyolnak? Jézus szerint szeretetben és alázattal kell tűrni, Mohamed viszont kislányokat (!!!!) végeztetett ki, mert kigúnyolták a prófétat

2017. dec. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/123 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 62-s!

Örülök, hogy te nem vagy olyan egyszerű, mint egy fazék. Tudod a kevesebb, néha (vagy elég gyakran) több. Tudod van aki sokat beszél/ír és semmit sem mond. Örülök, hogy azt gondolod, hogy jó közösségben vagy.

Isten áldjon. minden jót kívánok!

2017. dec. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/123 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztény vallás meg nem bonyolult hanem érthetetlen. "

Mert sötét vagy, mint az éj. Az, meg hogy "valahogy nem hiszek neked "- nem érdekel.

2017. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/123 anonim ***** válasza:
79%

"62 Én is nő vagyok. " Azért még lehetnél értelmes. Hiányoztál itt ennél a kérdésnél, az biztos.


" Mindig tisztelettel beszélt Mohamed prófétáról."

- Naná, ki is végezték volna

"pedofilia álboltozata így tett volna? " - természetesen.

Gyereklány volt, és mai is gyereklányokkal közösülnek a dögök.


"Az én példaképem is Jézus, ahogy a többi próféta is. "


-igen, egy szintre hoztad az inkarnálódott logoszt a prófétákkal.

Keresztelő Szent János- az utolsó próféta- azt mondta: "Arra sem vagyok méltó hogy lehajoljak és Krisztus saruszíját megoldjam.

Te pökkhendi gögös pedig ledegradálod a próféták szintjére. Grat!


Akár meg se született volna Jézus Krisztus, úgy élsz.

VISSZAESTÉL AZ ÓSZÖVETSÉGI SZINTRE. Ez a te bajod, engem nem érdekel.


"Az a baj hogy te Jézusod nem létezik, és soha nem is létezett."


Teljesen elment a józan eszed. Sajnállak.

2017. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/123 anonim ***** válasza:
0%

szp72 Törökországban semmivel sem kerül kevesebbe egy menekült ellátása mint Magyarországon. Nyugaton lehet hogy több de akkor fizessenek és nem jönnek ide migránsok. A hírek szerint nem fizetnek annyit ami fedezné a költségeket. Magyarország vezetőitől azt sem hallottam hogy fizetne a menekültek ottani ellátásáért. Befogadni menekültet nem akar, fizetni sem de büszke arra hogy Magyarország keresztény.

Ha csak a szegénység elől menekülnének akkor már korábban is jöttek volna. Szíria egyébként stabil állam volt amíg a tengerentúli jó keresztények úgy nem gondolták hogy demokráciát visznek oda. Ha te menekülnél mit választanál? Egy szegényes sátortábort Libanonban vagy normális ellátást Németországban?



"Ez egy erőszakos, pimasz, nehezen integrálható, képzetlen, eléggé haszontalan népség. Nyilván nem mindenki, de úgy tűnik a jelentős része"


Úgy tűnik? Mi alapján? Azért mert muszlimok? Mi van ha van közöttük keresztény? (márpedig van közöttük). Őket sem fogadnád be?



"Ha választani lehet, én nem szeretnék ezekkel együtt élni, ha muszáj a keresztényi szeretet nevében elviselem."


Kikkel? Szíriaiakkal? Arabokkal? Muszlimokkal? Már most is együtt élsz velük. Régóta élnek Magyarországon csak neked nem tüntet fel mert eddig nem volt ez a náci propaganda.



"Szerintem a keresztények nem igen feszítenének meg senkit sem. Viszont at iszlám szélsőségeseknél ez előfordul. Lásd például az örmény népirtást."


Ugye nem akarod hogy történelemből leckét adjak neked? Egy keresztény az utolsó aki kinnyithatná a száját ezzel kapcsolatban. Keresztény történelem nem más mint 2 ezer év gyilkolás, népírtás, erőszakos térítés. Keresztes hadjáratok, vallásháborúk, inkvizíció, rabszolgatartás, gyarmatosítás stb. Az örmény népírtás pedig vitatott, sok ország nem is fogadja el.

2017. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!