Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Algás "Szűzmárja"? Ez most...

Algás "Szűzmárja"? Ez most komoly?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy valami vicc. :D Szomorú, hogy több millió ember tényleg komolyan hisz az ilyenekben: [link]

2017. dec. 17. 18:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A jelenség magyarázata a paraeidolia, de a vizsgálat komoly lesz, a sok odacsődült ember miatt.
2017. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát én ebben a nagy foltból egyáltalán nem tudom kinézni Szűz Máriát. Viszont ha mar Guadalupe, sokkal érdekesebb az eredeti történet, amit alaposan ki is vizsgáltak.


De nekem nincs szügségem ilyen szenzációhajhászatra, anélkül is hiszek.

2017. dec. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Kb. annyira Mária arca, mint a amennyire a Göncöl szekér egy falusi szekér.
2017. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezen felnyerítettem. :DD
2017. dec. 17. 21:31
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
Hát, csak a szokásos Egyházat lejárató cikk. Az Egyház sem fogadta el csodának, de lám egy ilyen írás és a sok ateista egyből ezt azonosítja a keresztény hittel. Sajnos létezik egyfajta babonás hit, de nem ez az általános.
2017. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem hisz benne több millió ember, sőt lehet csak néhány együgyű, vagy annyi se.

De szeretik sokan ezeket felnagyítani, hogy ezzel is hülyének állítság be a hívő embereket, gyalázzák az Egyházat.

2017. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 tgt ***** válasza:
57%
Miért kell minden ilyen cikket egyházat lejáratónak, egyház gyalázónak bélyegezni? A jelenség létezik: sok ember valóban áhítatot érez az algából megjelent Mária, a pirítósban megjelent Jézus,vagy a könnyező Mária szobor iránt. És valljuk be, a katolikus egyház legendáriuma tele van hasonló butuska dolgokkal.
2017. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Pont hogy nincs tele, az Egyház nem túl sok "csodás dolgot" fogad el. A cikkben írt hülyeséget pedig sose fogja. Egyesek mindenben képesek Máriának vagy Jézusnak az arcvonalatit látni, ehhez képest az utóbbi sok évszázadban csak alig néhány lett elfogadva.


Egyébként több módon is lehet támadni valamit, valakit. Lehet támadni közvetlen módon, de lehet támadni olyan lejárató cikkekkel, amiben hülyének mutatják be az embereket, ez esetben a katolikusokat. A cikk kimondottan utóbbi kategóriába tartozik.

2017. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

És az megvan, amikor "könnyezett" a szobor? A népek edényekben fogták fel a "könnyeket", azzal mosakodtak, gyógyulást várva.

Majd kiderült, hogy a víz a fal mögötti eldugult vízhálózatból származik. XD

[link]

2017. dec. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 tgt ***** válasza:
24%
Továbbra sem értem, miért ne lehetne téma, hogy emberek egy csoportja ezt elhiszi. Miért ne foglalkozhatna ezzel a sajtó? Mitől támadás ez?
2017. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!