Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus szavait/tanításait...

Jézus szavait/tanításait szerinted pl Máté frissen, amikor hallotta lejegyzetelte esetleg később írta meg?

Figyelt kérdés
Ha később, akkor nem lehetsėges az, hogy nėhány dologra nem emlėkezett pontosan ės kihagyta vagy máshogy írta le?
2017. dec. 19. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem felvette diktafonnal és később leírta.
2017. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes alkatrészünk az agyunk.Csak akkor jegyez meg dolgokat,ha tudja,hogy másként nem juthatunk az információhoz hozzá.

(pl.Régen,amikor még nem volt mobil telefon,temérdek telefonszámot kénytelen voltam megjegyezni,de ma,a sajátomon kívül senkijét sem tudom,mert benne vannak a telefonomban.

Vagy:

Ismertem írástudatlan embereket,akik szinte az egész Bibliát tudták fejből idézni.Olvasási ismeret nélkül,kénytelenek mindent megjegyezni.)


Az evangélisták,a később leírt történeteket temérdekszer elmondták,míg végül tanítványaik,akik szóról szóra ismerték,leírták.A lényeg semmiképpen nem változhatott,mert tanítványaik figyelmeztették volna őket arra.


Márk evangéliuma látszik a leginkább letisztult szövegnek,és a Jánosé,a leg bőbeszédűbb.

Valószínűleg a Márk evangéliumát mondták el legtöbbször-amitől letisztulhatott-s János,valószínűleg maga jegyezte le.

2017. dec. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

"Ha később, akkor nem lehetsėges az, hogy nėhány dologra nem emlėkezett pontosan ės kihagyta vagy máshogy írta le?"

Kihagyod a számításból az isteni ihletettséget. Így lehetetlen tévedni vagy kifelejteni dolgokat

2017. dec. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Később írta meg, de nem csak Máté, hanem Márk, Lukács és János is.

Ami csodálatos és igazolja a négy Evangélium hitelességét, hogy a négy személy, különböző látásmóddal, de ugyan azt írta le. Az eltérések pedig nem cáfolják, hanem éppen, hogy igazolják a megtörtént dolgok hiteles "dokumentálását".

De valójában a Szentlélek volt az, aki eszükbe juttatta azokat a dolgokat, amelyeket láttak, hallottak, lejegyeztek.

Jézus azt mondta a tanítványoknak, hogy "elküldöm a Szentlelket, aki eszetekbe juttatja mindazokat, amelyeket tanítottam nektek".



"Életetek eligazításában nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek, Akinek ha átadjátok értelmeteket, akkor karizmák kezdenek működni bennetek. A karizma nem más, mint egy olyan emberi képesség, melyet Lelkem megtisztít és fölerősít a közösség javára. Most elmondom, mit nem ismert és értett Johannes Gréber.


Isten nem sugall igazságot, mivel az igazság nem más, mint a valóság tudati tükrözése. Isten VALÓSÁGOT sugall. Miután e VALÓSÁG átszűrődött valakinek tudatán, az illető ezt éli meg IGAZSÁGNAK. Tehát mindenképpen rányomja tudatának foncsorozott tükrét a sugalmazást kapott lény arra a valóságra, melyet IGAZSÁGNAK fogalmaz meg. És mint tudjátok, ahány foncsorozás, annyi igazság egy-ugyanazon valóságot illetően.


Most mondom az ismert példát: Egy képet nézve, kaptok némi ismeretet a kép alkotójáról. Még több ismeretet tudtok meg róla, ha az alkotó falujából jönnek emberek, és beszélnek róla. De a legtöbbet és legtisztább ismeretet akkor kapjátok, ha maga az alkotó jön el, és beszél önmagáról.


E példa alapján már a teremtés (kép) ad némi ismeretet Istenről. Sokkal több ismerethez jutnak azok, akik a sugalmazás (Biblia) által igyekszenek nagyobb istenismeretre. (Az alkotó falujából jött emberek által kapott ismeret), de minőségileg és mennyiségileg egyaránt tisztultabb és több ismeretre jut az, aki a MEGTESTESÜLT IGÉT hallgatja. (Maga az alkotó jön, és beszél önmagáról.)


Gréber ez utóbbival nem számolt. Sőt! Szinte egyetlen felekezet sem számol ezzel. Ezért van az, hogy a Bibliából mindent ki tudnak olvasni, és mindennek az ellenkezőjét is. Így aztán a Biblia teljesen alkalmatlan arra, hogy a Biblia alapján állók egységre jussanak, bárhogy is akarják. "

Jézus; A HANG - könyv 278

2017. dec. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Természetesen később jegyezte le...

(Mellesleg történtek ott még dolgok, olyan sok dolog hogy ha kiderülne a világ be se fogadná azokat az igazságokat).


Isten sugallta beléjük ezeket hogy irjanak le mindent a Szent Lélek segitségével.

2017. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Bárcsak akkor éltem volna.. Elképzelni sem tudom, milyen durva drogokat használtak.
2017. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%

Drogok?

Nem használtak semmiféle drogot.

Mellesleg az életüket adták oda ezért ezekért az Igazságokért.

2017. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Ép ember ilyen marhaságokat nem ír. Az írók körében egyébkéntis általános volt különböző drogok használata ihletmerítés céljából.
2017. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

Áhh, már értem, pont beszállt egy angyal az ablakomon, és próféta lettem, azt sugallja számomra, hogy írjam le, neked van igazad..

:D:D:D

2017. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!