Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért érdemelne egy olyan...

Miért érdemelne egy olyan Isten szeretetet, aki gyakorlatilag a rossz főnök tökéletes archetípusa?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

Itt a 7. válasz alapján fogalmazódott meg bennem a kérdés. Gyakorlatilag a kommentelő egy olyan képet fest le Istenről, aki bárkit hagy elkárhozni, bármilyen szentéletű ember is volt, ha az nem hitt benne. Viszont a legpocsékabb embert meg simén beengedi a mennybe, ha amúgy hívőként élt.

Vagy esetleg csak ez a válaszoló él tévedésben a kereszténységgel kapcsolatban?


2017. dec. 25. 13:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Mert ha nem szereted, akkor elkárhoztat. Lényegében nincs más választásod, mert az életedet fenyegeti meg.
2017. dec. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Azert ilyen az istenunk, mert mi emberek hoztuk letre magunknak. Es lam, pont olyan, mint mi: kicsinyes, bosszuallo, irigy es szexmanias.. :-D
2017. dec. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Ezt Jézus megválaszolja neked:


A juhokat a jobbjára állítja, a kecskéket pedig a baljára. Akkor a király így szól a jobbja felől állóknak: ‘Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám.’ Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged?’ A király így válaszol majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek.’


De egy ateista nem lehet szent életű, ahogy a legpocsékabb ember sem lehet valódi hívő. Mindannyiunknak vannak bűnei, gyengeségei, még is törekednünk kell rá, hogy minél inkább krisztusi módon éljünk.


Pusztán az a hit, hogy elfogadod Isten létét, Jézus istenségét, még nem üdvözít:

"Mutasd meg nekem hitedet tettek nélkül, és én megmutatom neked a tettekből a hitemet. Hiszed, hogy egy az Isten – és jól teszed. De az ördögök is hiszik ezt – és mégis remegnek!"

2017. dec. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Végül is csak a Biblia cáfolja a harmadik választ, de hát mit várjon az ember egy katolikustól.


Volt már neked kérdező bűnbánatod? Az a valódi, szívet tépő. Nem a kamu, hanem az igazi. Ami megfordította az egész életed.

Biztos vagyok benne, hogy nem, mert ha lett volna, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést. Tudod nem lennék annak a helyében, aki a halála előtt tér meg egy perccel és látja meg teljes valójában a bűneit és azok következményeit. Nagyon fájdalmas. És bizony, ez bőven elég, hogy az ember üdvösséget kapjon. Kérdés, hogy megbánja e bűneit és kéri a bűnbocsánatot vagy sem.

Te mit tennél, kérdező?

2017. dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Mert szerintetek mindenki, mar a csecsemo is bunos. Szanalmas. Van, aki nem bunozik eleteben, mindenkivel normalisan viselkedik es igy nem erez szivettepo bunbanatot. Bar tudom, egy hivo ilyet el sem tud kepzelni..
2017. dec. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Előző vagyok, maximum az zavar nagyon, ami a ti isteneteket láthatoan ökéletesen hidegen hagyja, hogy máshol emberek éheznek, gyerekek nyomorognak, szeretet nélkül nőnek fel. Nem érzem, hogy ez az én hibám bár tudnék tenni ellene. Többet, jobban, mint amennyit most teszek ellene. De ezèrt nem fogok senkinek a bocsánatáèrt esedezni, inkább megpróbálok többet félretenni, úgyis annyi mindent vásárolunk feleslegesen..
2017. dec. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne egy ateista szentéletű? Az Isten imádatáról szóló parancsolaton kívül elég sok ember él a keresztényi tanításoknak megfelelően, mindezt bármiféle hit nélkül, csupán annak köszönhetően, hogy van egy egészséges értékrendjük.


#4

Nem, sosem éreztem ilyen bűnbánatot. De tudod, alapvetően azért nem, mert soha nem tettem olyat, ami indokolna bármiféle szívet tépő bűnbánatot.

2017. dec. 25. 17:00
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Isten megteszi, ami tőle telik, hogy elegendő élelem álljon rendelkezésre az emberiség számára. Az ember bűne, hogy nem úgy osztja szét, hogy mindenkinek jusson; illetve hogy annyi gyereket nemz vagy szül, amennyinek nem tud enni adni. Bár van, aki olyan nyomorban él, hogy ideiglenesen vagy véglegesen terméketlenné válik.


Kérdező, Isten barátkozni akar az emberrel. Az ember elfogadhatja vagy visszautasíthatja. Az ateizmusra a következő reakciók lehetnek:

*Te elutasítottál, ezért nem jöhetsz hozzám.

*Te egy olyan istent utasítottál el, aki nem én vagyok. Nézzük, milyen életet éltél!

*Nem érdekel, hogy mit gondolsz rólam, én rád erőszakolom magam, akár jónak gondolsz, akár nem. Na, ez utóbbit nem fogja Isten csinálni.


Az utolsó pillanatban való megtérés ritkán őszinte. Egy lelki tükörrel pedig megnézheted, hogy követett-e el az ateista olyat, amit halálos bűnnek neveznek. Kivéve persze a templomba járást.

2017. dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező!


Úgy tűnik,hogy te sem,és a 6.Hsz sem ismeri Istent.Egy olyan istenről beszéltek,aki nincs.


Az Isten,feltételek nélküli szeretet,Aki minden teremtményének szabad akaratot ad a jó,és a gonoszság cselekvésére.

E bűnös világban meg kell ismernünk ezt a Szeretetet,és meg kell ismernünk Lucifert,aki a szenvedést,halált hozta. Választanunk kell a kettő között.Megismerésük nélkül erre nincs módunk.


Aki hittel elfogadta a Szeretetet,és a Szeretet Fiát,az -annak természetes,és egyenes következményeként-követni fogja a szeretetet jellemében,tetteiben,gondolataiban,és szavaiban.


Ebből adódik,hogy akinek az élete nem igazolja hitét,az a hit önbecsapás.Üres szöveg.Sóder.

2017. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Ez a fenti a sóder. Aki meg a feleslegéből adni tud (és nem pedig hárít, hogy "van elêg, csak a bűnös világ," stb...), az normális ember. A normális értékrendhez nincs szükség istenre. Legkevésbé arra van szükség..
2017. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!