Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyesek miért hiszik azt hogy...

Egyesek miért hiszik azt hogy Steven Hawking állítása meg cáfolhatatlan Isten létezésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ő is csak egy szimpla ember semmivel sem jobb vagy rosszabb tőlünk.

Hiába mondd olyanokat amelyek igaznak bizonyulnak közel sem jelenti azt hogy neki mindenben igaza kell hogy legyen!

Csak feltételezéseken alapuló gondolat menete még nem bízonyitja azt hogy nincs Isten!

Szerintem a Vallásnak is vannak bőven mélységei is amiben meg más jobb. Tehát szerintem ne bonyolodjon annyira bele olyan témába amire nem szakosodott!


2017. dec. 11. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
24%
Mindent meg lehet cáfolni ami elméleti síkon van, de ugyanúgy lehet igazolni is.
2017. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
70%

3# Ezt honnan veszed? XD Nem hiszek benne, és nem is szeretnék. Örülök, hogy nem úgy születtem olyannak, aki elhisz ilyeneket.

Nem sértésnek szántam, de ne hidd, hogy mások szimplán képtelennek hinni. Mert nem így van, egyszerűen nem érdekli őket vagy butaságnak tartják.

2017. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszadók: Köszönöm szépen a normális válaszokat előre is!
2017. dec. 11. 16:09
 4/77 anonim ***** válasza:
84%

Rányomtam egy Véletlen Kérdés menüpontra, kidobta ezt, gondoltam válaszolok.

Aki nem hisz istenben (=ateista), nem is gyűlölhetné, hiszen hogyan utálhat az ember egy olyat, ami (számára) nem létezik?

2017. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
21%

"Aki nem hisz istenben (=ateista), nem is gyűlölhetné, hiszen hogyan utálhat az ember egy olyat, ami (számára) nem létezik?"

Hát ez az. Ezért írtam, hogy sok ateista csak látens ateista, de gyakorlatilag Isten-gyűlölő.

2017. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted mi a különbség az ateista és az Isten gyűlölő között? Csak érdekel a véleményed.
2017. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
83%
Ateista nem lehet istengyűlölő, mert nem is hisz istenben. De viszont gyűlölheti az emberi butaságot és a fanatizmust. :)
2017. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintem a Vallásnak is vannak bőven mélységei is amiben meg más jobb. Tehát szerintem ne bonyolodjon annyira bele olyan témába amire nem szakosodott!"


Ezzel tulajdonképpen azt mondod, hogy isten létezéséről csak az beszéljen aki hisz benne.


Aki kereszténység nevében beszélők túlnyomó többsége természettudomány szempontjából komplett analfabéta. Azt szajkózzák vissza, amit hallanak a szószékről, vagy olvasnak egy-két renegád javarészben nem publikáló műszaki embertől. Erre szoktam mondani, hogy a kereszténység legjobb cáfolata maguk a keresztények, mert dől belőlük a butaság. Nem tudom vigasz-e valakinek, de ez persze korántsem csak a keresztényekre igaz.


Persze ettől még lehet isten... csak nem lehet bebizonyítani a létezését. Mint ahogy lehetnek láthatatlan unikornisok is.

2017. dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
26%
Milyen olajozottan működik itt a cenzúra... Tán csak nem 1984-et írunk????
2017. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
57%

Akkor még egyszer:


Hawking egy ember. Egy nagyon okos ember.


A vallást is okos emberek találták ki, a nép hülyítésére, megfélemlítésére és irányítására.


A Bibliának hinni olyan, mint hinni Orbánnak...


:)

2017. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!