Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért érdemelne egy olyan...

Miért érdemelne egy olyan Isten szeretetet, aki gyakorlatilag a rossz főnök tökéletes archetípusa?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

Itt a 7. válasz alapján fogalmazódott meg bennem a kérdés. Gyakorlatilag a kommentelő egy olyan képet fest le Istenről, aki bárkit hagy elkárhozni, bármilyen szentéletű ember is volt, ha az nem hitt benne. Viszont a legpocsékabb embert meg simén beengedi a mennybe, ha amúgy hívőként élt.

Vagy esetleg csak ez a válaszoló él tévedésben a kereszténységgel kapcsolatban?


2017. dec. 25. 13:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 4-es, végig a Bibliából idéztem, Krisztus szavát idéztem. Azért pedig ne kárhoztass, mert nem ítélek el egyből egy ateistát.

De mit várjak egy szektástól...

2017. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

A linkelt kérdésben a 7. válasz ezt írja:

"Az én álláspontom szerinte Jézus sem volt tökéletes ember és nem volt Isten fia sem - már ha létezett egyáltalán."

Nem tudom erre a hozzászólásra gondoltál. Ha igen, akkor megerősíthetem, hogy a válasz nem a keresztény tanítást írja le, mivel a kereszténység azt vallja, hogy Jézus létezett/létezik most is és valóságos Isten és valóságos ember.

A rossz főnök gondolata sem tudom, hogy honnan jött. Hogy egy kicsit aktualizáljuk, néhány átgondolni való: ugye most karácsonykor azt ünnepeljük, hogy Jézus megszületett. Jézus, akiben maga az Isten jött közénk. De miért tett ilyet? Nem volt kötelező idejönnie, hisz Istenről azt is tudjuk, hogy mindenható és mindentudó. Ismerte a világunkat anélkül, hogy idejött volna. Miért tette ezt? A válasz: szeretetből. Mert osztozni akart velünk a földi életen is. Jézus maga Isten: ismerd meg Jézust és akkor ismered az Istent is.

2017. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Aki ilyeneket állít, az hatalmas tévedésben van a kereszténységgel és főleg Istennel kapcsolatban.


"Isten azoktól sincs távol, akik árnyékokban és képekben keresik az ismeretlen Istent, mivel Ő ad mindennek életet, lélegzetet és mindent, s mint Üdvözítő azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön. Akik ugyanis Krisztus evangéliumát és az ő Egyházát önhibájukon kívül nem ismerik, de őszinte szívvel keresik Istent, és a kegyelem hatására teljesítik a lelkiismeretük szavában fölismert akaratát, elnyerhetik az örök üdvösséget. Az isteni Gondviselés azoktól sem tagadja meg az üdvösséghez szükséges segítséget, akik önhibájukon kívül nem jutottak el Isten kifejezett ismeretére, de -- nem az isteni kegyelem nélkül -- iparkodnak becsületesen élni. "


(Forrás: [link] )


Az előbbi idézet a Lumen Gentium nevű, 2. vatikáni zsinati iratból van, ami a katolikus egyház egyik fontos alapdokumentuma. Mint láthatod, az Egyház nem állít semmi olyat, hogy Isten hagyna bárkit is elkárhozni, aki igyekszik jó emberként élni. Ráadásul, a Biblia is arról a Jézusról beszél, aki azért halt meg, hogy megmentse az embereket a kárhozattól. Az egész kereszténység erre épül, hogy Isten mindent megtesz azért, hogy üdvözítse az embereket. Az az Isten, akit a kereszténység leír, olyan jó, hogy ha valaki egyszer igazán felismeri, azután már nem is tudná Őt nem szeretni.



Egyébként ha komolyabban érdekel a téma, akkor ajánlom a Katekizmust is ( [link] ). Jajj, meg még egy kis idézet a Bibliából, amit nagyon szeretek:



"Ne legyen nyugtalan a szívetek! Higgyetek az Istenben és bennem is higgyetek! Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek. Azért megyek el, hogy helyet készítsek nektek. Ha aztán elmegyek, és helyet készítek nektek, újra eljövök, és magammal viszlek benneteket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok."


( [link] )


Tehát nyugodtan hidd el, hogy Istennek az a célja, hogy mindenki Hozzá jusson el majd végül.

2017. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Hm, vagy törölték valamelyik korábbi hozzászólást, vagy én emlékeztem rosszul, bocsi érte. A 42%-os válaszára (illetve ahogy nézem, válaszaira) gondoltam.


A rossz főnökös metafora alatt azt a tipikus esetet értettem, amikor a főnök egy hibátlan munkaerő és egy semmirekellő link alak közül is képes az utóbbit preferálni például egy előléptetésnél, csak azért, mert az utóbbi bármilyen alja ember is, de legalább lendületes nyelvcsapásokkal takarítja a főnök úr hátsóját.


És a 42%-os válasza ilyen képet festett Istenről is.

2017. dec. 25. 22:28
 15/22 anonim ***** válasza:
30%

Az Isten nem büntet senkit sem, ez az un. büntető Isten (főnök) csak egy téves istenkép.

Mindenki önmagát bünteti és nem az Isten. Az Isten valójában mindenkit szeretne megmenteni, aki viszont sajnos ezt elutasítja, azt nem tudja megmenteni.


A pokolnak nem okozója az Isten (azt mindenki saját magának okozza), hanem feltétele.


Aki elutasítja az Isten létezését, ezzel nem csak önmagának árt, hanem másoknak is árt.

A tudatlansága persze mentesíti részben, ha nem tudott róla.

2017. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerű a válasz: Stockholm-szindróma.

Régen ez még erősebb volt, mert az emberek még jobban függtek a természettől.

2017. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%
Jézus Krisztus (a Názáreti) örökké áldandó Isten. Azért érdemel szeretet és imádatot Jézus, mivel a hívőt megváltotta a bűneiből és így a hívő embernek van örök élete (az örök élet elérhetetlen volt az ember számára [de Jézus elérhetővé tette]). :)
2017. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Alex Fly ***** válasza:
35%

Miért lenne a rossz főnök archetípusa? Mert nem erőszakol rá senkire olyat, amit az a háta közepére sem kíván?

Őannyira szereti az embertb hogy nemhogy megadja neki a választás lehetőségét, de még az ítéletre is elment helyette...

Ha akarsz, élhetsz vele.

De nem kötelező. Azt csinálsz, amit akarsz.

Mit akarsz még?

2017. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tehát, az itt adott válaszok alapján én elkárhozok, mert nem érzek majd szívet tépő megbánást.


Lássuk csak... 24 éves nő vagyok, egyetemre járok, mellette dolgozok is, félrerakok pénzt, nem elherdálom, önkénteskedem, szeretem a családom, jótékonykodok, karácsonykor a már nagyon öreg nagyszüleim helyett raktam rendbe a lakásukat, vigyáztam rájuk, éjjel felkeltem megnézni, rendben vannak-e. Az édesanyámat segítem anyagilag, ha szükségesnek ítélem. Komoly párkapcsolatom van, eljegyzési fázisban, tehát nem lődörgök erre-arra. Apám (ex)feleségének, aki nyíltan utált engem, csak mert vagyok, is mindig igyekeztem segíteni, ünnepekkor ugyanúgy megajándékoztam, ahogy a szeretteimet, tehát kicsinyes bosszúálló sem vagyok. Ha látunk a párommal egy elesettet, mindig meggyőződünk róla, hogy nem kell-e segítség neki.


Mindemellett ateista vagyok. Egész életemben az voltam, már gyerekkoromban is. Sosem éreztem késztetést a vallás iránt, boldog voltam/vagyok a saját világnézetemmel, teljesnek érzem magam vele. Nem érzem úgy, hogy rám vigyázni kelljen vagy hogy meg kéne gyónnom bármit is. Teljesen egészséges értékrenddel rendelkezem, nem ölök, nem lopok, nem hazudok, stb. Teszem hozzá, hogy felfogom ésszel, hogy ez egy keresztényi értékrend, mivel Európa (nyugat, közép-kelet) keresztény alapokon nyugvó értékrenddel rendelkezik, és a magyar emberek is ezt követték István óta. Szimpla történelmi tények. Ha mi mind keletebbre születünk, muszlim országba, akkor abban hinnénk.


Úgy hiszem, pontosan az fog történni a halálom után, mint az életem előtt. Nem emlékszem rá, mivel nem léteztem, és a halálom után sem fogok. Ártok ezzel valakinek? Hogy ártanék vele?


"Mert ha nem szereted, akkor elkárhoztat. Lényegében nincs más választásod, mert az életedet fenyegeti meg." Első válasz volt ez. Minden más belegondolás nélkül, ha félrerakom az információkat, amikkel rendelkezem a keresztény vallásról, és csak ezt az egy mondatot hallanám, elborzadnék, hogy hogy tud bárki egy ilyen istent követni, hinni benne, várni őt és elfogadni a "tanításait". Mintha saját magamat akarnám bántani azzal, hogy egy erőszakos, agresszív felsőbbrendű lény akaratának vetem alá magam...


Egyébként, szemléletnyitás miatt vettem fel vallásfilozófia órát, illetőleg a Vatikánban is jártam már. Sokat beszélgettem a professzorommal erről, illetőleg hozzátenném, hogy sok, közeli barátom vallásos, és azt mondták, velem szeretnek erről vitatkozni (nem veszekedni), mert értelmesen tudjuk egymás nézőpontjait ütköztetni. Nem támadok, nem utálkozok.


Számomra egyáltalán nem elfogadható magyarázat a világ teremtésére, az emberek létrejöttére a bibliai magyarázat, tekintve, hogy annyi, de annyi félrefordítás és ferdítés van benne, nyelvi átírások, az idő vasfoga, a másolók figyelmetlensége miatt (történész volnék, így ezekkel ismerős vagyok). Az életemben megtörtént dolgokra sem mondom, hogy ez isten akarata volt. Miért mondanám? Nem érzem úgy. Meg akkor a világegyetemben a többi bolygó, akár csak a mi Naprendszerünkben, mire való? Full felesleges, ha csak a földi élet a mérvadó. De ez csak egy kis szelete az értetlenkedésemnek. Ezzel nem bántani akarok senkit, de tényleg, számomra az egész Biblia és keresztény vallás (a többi sem) nem elfogadható magyarázat, és mérhetetlenül szomorúvá tesz, amit érte, a nevében és miatta tettek, tesznek az emberek. Undorítónak tartom, hogy a bűnöket gyónással, miatyánkkal el lehet mismásolni. Mindegy is... Nagyon sokat tudnék erről beszélni.


A lényeg: én elkárhozom szerintetek, a ti nézeteket szerint? Szerintem nem lehetne lehetséges, jó ember vagyok. De mivel nem hiszek Istenben, ezért ezt cseszhetem, hogy vulgáris legyek. Értem.

2018. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves 19.Hsz!


Először azt szeretném leszögezni,hogy ezen a Földön nincs egyetlen ember sem,aki hivatott,netán képes eldönteni,a te üdvösségedet,vagy kárhozatodat.Aki ilyennel próbálkozik,saját ítéletét mondta ki önmagára!


A másik,Isten,és ítélete.

Hitem,és tapasztalatom szerint az Isten szeretet,s azt akarja,hogy NEKED is a legjobb legyen.Ha neked az a legjobb,hogy egyszer életedben megismerd Őt,aki életét adta érted,és elfogadd örök életed árát,az lesz.

Ha Ő úgy látja,hogy te megveted a SZERETET örökkévaló törvényét,akkor nem fog egy olyan országba kényszeríteni,melynek megveted az alaptörvényét.Lényed sorsa az lesz,ami a legfinomabb kubai szivaré:Por,és hamu.


Törvény,és az ahhoz való viszonyunk.

Az Isten örökkévaló törvénye,a szeretet.Ezt a törvényt minduntalan megszegjük mindnyájan,mert zsigereinkbe az erőszak-vagyis a bűn-beprogramozódott,és Isten ezt tudja.Lelke szelíd befolyásával MINDEN embert-istenfélőt,és istentelent egyaránt-igyekszik a jó fele,s ennek példáit soroltad fel saját életedből.

Amint a kimondott gonosz szót képtelenek vagyon visszaszívni tüdőnkbe,szívünkbe,úgy elkövetett bűneinket,mulasztásainkat sem tehetjük megnemtörténtté tenni.Ezért kellett Krisztusnak meghalnia.Ő nem veszi el erőszakkal a te elkövetett bűneidet,mulasztásaidat sem,s azok elválasztanak,kizárnak a "Szeretet Birodalmából",vagyis az örökkévalóságból.

Ez olyan,mint amikor megeszel egy kolerával fertőzött virslit,s utána bánod tettedet,de nem engeded a gyomormosást,a gyógykezelést.Természetes,hogy meg fogsz halni.

Csak annak van örök élete,aki hisz a Megváltó áldozatában,és igényli Krisztus kegyelmét,meg,és elvetve bűneit.


Ezt kívánom neked,és mindazoknak,akik egy olyan országban akarnak élni,ahol a szeretet törvénye szerint él mindenki,ebből következően fájdalom,elmúlás,és halál nélkül,örökké!

2018. jan. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!