Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik, miért...

Ha Isten létezik, miért teremthetett egy olyan világot, ami nem is hasonlít arra, amit leíratott?

Figyelt kérdés
2018. jan. 11. 11:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kifejthetnéd, ha válaszokat vársz.
2018. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
Pontosítsd kérlek a kérdésed!
2018. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Hát olyanok például hogy a biblia azt írja, hogy Isten egy napon teremtette az állatokat. Ez azt jelentené hogy mind egyszerre éltek. De a valóságban az eltérő korokban eltérő állatok éltek. Például emberek sosem éltek együtt dínókkal.


Vagy például ott az Androméda, a galaxis. Két és fél millió fényévnyire, és szabad szemmel is látjuk. Tehát min ennyi ideje léteznie kell a galaxisnak mert nem ért volna ide a fénye, pedig a biblia szerint csak Ádám és Éva előtt pár nappal lett megteremtve.

2018. jan. 11. 13:20
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Fogalmazásodból ítélve fiatal vagy kérdező, de jó úton haladsz, tanulj sokat. :) "Ne higgy el semmit, kérdőjelezz meg mindent."
2018. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Hát keresztény vagyok, vagyis voltam, vagy nem tudom. Nehéz ügy ez. Azt olyan lehetetlennek látom hogy az egész világmindenség csak úgy cél nélkül létezzen a semmiben.


De végig kereszténynek is neveltek én meg olyan voltam hogy sosem kérdezősködtem, elfogadtam amit tanítottak és kész. Valahogy mostanság kezdtem kíváncsibb lenni és ahogy egyre többet látok a világból annál több dologról derül ki a bibliában hogy nem igaz, amit ír.

2018. jan. 11. 14:28
 6/30 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, érdemes egy kicsit szétválasztani a dolgokat.

Akik annak idején a Bibliát leírták (ill. összeszedték sokkal régebbi írásokból), azok nem voltak tudósok.

Tehát a Bibliában még a 2000 éve létező akkori tudomány sincs benne, hanem csak sokkal régebbi.

Ezért aztán tudományos magyarázatokat ne várjál itt a világra. Legfeljebb azt, amit teljesen véletlenül eltaláltak.


Úgyhogy, ha keresztény szeretnél lenni, akkor a Bibliának a tudománnyal kapcsolatos részeit - pl. a teremtéstörténetet, a világegyetem leírását, a Föld alakját és környezetét, vagy az állatok kategorizálását - nyugodtan felejtsd el.

2018. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
27%

"Hát olyanok például hogy a biblia azt írja, hogy Isten egy napon teremtette az állatokat. Ez azt jelentené hogy mind egyszerre éltek. De a valóságban az eltérő korokban eltérő állatok éltek. Például emberek sosem éltek együtt dínókkal. "


Mert csak a materialista hazugságokat ismered, ami ma uralkodó paradigma.

Ilyenekről nem hallottál, gondolom:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=NHlCPlqjous&t=1s

[link]

A világnak nem érdeke, hogy megleld az igazságot. Próbálja a Bibliát már az elején hiteltelenné tenni mindenki számára

2018. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
11%

"Valahogy mostanság kezdtem kíváncsibb lenni és ahogy egyre többet látok a világból annál több dologról derül ki a bibliában hogy nem igaz, amit ír."

Arra figyelj, hogy a 71%-os aktívan gyűlöli Jézust és a Bibliát! Látod, hogy milyen erőteljesen próbál meggyőzni, de csak mellébeszéléssel. Tevékenysége ismert itt a vallási rovatban. Óvatosan. Mindent vizsgálj meg, bárki bármit ír

2018. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

Látod, kérdező, hogy mit csinálnak a keresztények?

Először is jól lepontozzák a JÓ írásaimat. Máshol is.

Aztán szemérmetlenül nem mondanak igazat.


Te is ilyen akarsz lenni?


Tudom, hogy nem minden keresztény ilyen, de a többi sem véd meg! Úgy néz ki, mintha egyetértenének.

2018. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Na ne már... beleolvastam ebbe a Werner Gitt könyvbe, rögtön ott is volt az egyik fejezet amit én is felhoztam hogy ha a világegyetem fiatal lenne, nem láthatnánk messzi csillagokat. De komolyan ki az aki ezeket beveszi?


Alig vagyok túl a középiskolán, de nem is kell több tudás hogy lássam mekkora zagyvaság amit ír.

Egyrészt a Földön "befagyott" az idő? Ez mi? Ugye tudod, hogy ez pont hogy azt jelentené, hogy a Földnek kellett volna fénysebességgel haladnia? Általános relativitás neked kimaradt?


Meg ha lenne is alapja annak amit ír az nem változtat a tényen hogy a fényév az a távolság amit a fény egy év alatt megtesz. Azaz bárhol is fagyott volna be az idő bármilyen mesebeli magyarázatból kifolyólag, az a fény ugyanúgy 2,5 millió éve úton kell legyen különben itt nem látnánk belőle semmit.


Arról nem is beszélve hogy amit állít azt se bizonyítja smemivel. Csak úgy álltja. Te meg hidd el, ne gondolkozz, mert még rájönnél hogy csak a levegőbe beszél!


"Ha azonban a világegyetem határos, akkor van egy eredõ gravitációs hatás,

amely a középpont felé irányul." Ha! De miért?

"Ha az univerzum jelenleg nem lé-

nyegesen nagyobb, mint ameddig ellá-

tunk" Ha! De miért?

" ha a múltban csak 50-szer kisebb

volt, mint most" Ha! De miért?

Ez nem magyarázat vagy érv, ez feltételezés feltételezés hátán amit gondolkodó embernek eszébe nem jutna komolyan venni.


Szóval inkább téged kérnélek meg hogy hagyd a hazugságokat! Ha szeretnél meggyőzni hogy neked van igazad akkor valami olyan elképzelést keress már amiről nem ordít hogy az írója mennyire tudatlan a témában!


"Arra figyelj, hogy a 71%-os aktívan gyűlöli Jézust és a Bibliát!"

Ez meg őszintén kit érdekel? Ha van egy kérdés amire tud válaszolni és tudja is bizonyítani a válaszát, akkor csak ez számít nem az hogy egyébként miben hisz.


Ahogy nálad is hiába vagy hívő ha a hitet olyan hazugságokkal próbálod terjeszteni mint ami a könyvedben van. Ezzel gyakorlatilag csak elveszed az ember kedvét a vallástól, mert azt látja hogy te jó ég milyen ökörségeket kell elhinni ahhoz hogy valaki vallásos legyen!


"Mindent vizsgálj meg, bárki bármit ír"

Ezzel öngólt lőttél ugye tudod?


Plusz ez az egész nem is válaszolja meg a problémát. Tételezzük fel hogy igaz amit Werner Gitt ír! Akkor is ott a probléma hogy Isten teremtése miért nem hasonlít arra amit leíratott ha egyszer egy teljes bekezdésnyi magyarázkodás kell egyetlen dologról. És akkor még lehetne vagy száz másikat is írni. Tehát még mindig ott a kérdés hogy a világ miért nem olyan amilyennek Isten leíratta?

2018. jan. 11. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!