Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor egy ateista a saját...

Amikor egy ateista a saját szíve szerint kedves és adakozó másokkal, akkor a viselkedése jobban vagy kevésbé méltó elismerésre, mintha ugyanezt azért tenné, mert az isten utasította rá?

Figyelt kérdés

2018. jan. 13. 13:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!(20.Hsz)


Az Isten szeretet,s a szeretet tiszteletben tartja az egyén szabad döntését.Aki visszautasítja a "szeretet világrendszerét",nem kényszeríti arra.Szabadon elkárhozhat.

2018. jan. 21. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Ismerek jó pár nagyon rendes, önzetlen ateista embert. Mire középkorúak lettek kivétel nélkül mind boldogtalanok lettek, megkeseredtek, magányossá váltak. Mert a világ nem értékeli őket, hálátlan hozzájuk.

Isten bosszúálló, de csak azokkal, akik nem kérnek az Ő ingyen kegyelméből. Ez következik abszolút igazságából. Kívülről is lát bennünket, nem részrehajló, nem elfogult.

2018. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

# 22

Én meg ismerek jó pár ellentette annak amit mondtál XD

2018. jan. 21. 11:30
 24/31 A kérdező kommentje:

# 21

És ez mér cáfolja meg az én állításomat?

Te most ugyan azt mondat amit én csak szebben megfogalmazva...

2018. jan. 21. 11:32
 25/31 A kérdező kommentje:

"Isten bosszúálló"


Hát igen a jó és kegyelmes istenetek :D

2018. jan. 21. 11:50
 26/31 anonim ***** válasza:
54%

Furcsa gondolkozás:


"Az szabad döntés tiszteletben tartása nem más,mint bosszúállás."


Ha én felajánlok neked 1 Millió Dollárt,amit te visszautasítasz,én bosszúálló vagyok,ha azok után megtartom a millámat.


Nem baj!

Majd,ha nagy leszek,megértlek.

2018. jan. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Hallottam már többektől, hogy színtiszta önzetlenség nem létezik, mert mindenki vár valami viszonzást, kárpótlást a jócselekedeteiért. Vagy Istentől, vagy emberektől, vagy a sorstól. Ezzel egyetértek, bár szerintem ha nem attól várjuk a viszonzást, akinek pl. konkrétan segítettünk, azt már hívhatjuk valamennyire önzetlennek.

Az a különbség az önzetlen ateista és a hithű keresztény emberek között, hogy az ateista nem akar viszonzást a világtól, de mivel tényleg nem is kap, vagy nem kap eleget, ezért idővel boldogtalan lesz. (Mert a szívében tényleg mindenki vár valamennyi viszonzást.) Vagy színleli a boldogságot, ez is egy lehetőség. A hithű keresztény csak Istentől várja a viszonzást, amit a hit egy bizonyos fokán szubjektív módon mindenképp megkap, ezzel pedig már őszintén boldog és elégedett életet tud élni hosszútávon is.

2018. jan. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

# 27

Ez megint csak egy illúzió.

2018. jan. 22. 18:41
 29/31 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy mindenki kábítja magát valamivel?
2018. jan. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Alex Fly ***** válasza:

Nos, kedves kérdező...

A két ember közül nyilvánvalóan az ateista azb aki inkább méltó az elismerésre ebben az esetben, mivel ő a saját belső indíttatásából cselekedett, nem pedig utasításra.

Mi a kérdés?

2018. jan. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!