Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ateista nem érzi csodának...

Egy ateista nem érzi csodának a saját létezését?

Figyelt kérdés
2016. nov. 9. 21:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
nem
2016. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Sajátját nem, de a gyerekéét és az unokájáét igen.
2016. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Minden embernek aki mentálisan nem beteg annak tartja, mivel az evolúciós folyamat valóban csodálatos és lenyűgöző, szóval nem igazán értem a kérdést.
2016. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Miért lenne csoda? Vagyok, ennyi. Te is vagy. Ahmed is van, csak ő pokolra kerül.
2016. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

# 3


"...mivel az evolúciós folyamat valóban csodálatos és lenyűgöző..."


Halkan szeretném megjegyezni, hogy a "csoda" az nem a lenyűgöző szinonimája, hanem a "csoda" a természetfeletti valóságnak a rendkívüli, de konkrét beavatkozása a természetes valóság folyamataiba. Ezt nevezzük csodának.


Ha már olyan teológiai szakszavakat használunk, mint például a "csoda", akkor legyünk tisztában annak a pontos teológiai jelentésével. (Legalább itt, a vallási rovatban.)

2016. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Babits Mihály válasza:


"Nem szánom én az ostobát,

kinek üres a mennyek boltja:

ki méltó látni a csodát

az a csodát magában hordja."


[link]

2016. nov. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Ötösnek igaza van ebben.


Kérdező, te pedig azon gondolkozz el, hogy ha kihúznak egy lottószámot, az eredmény egy csoda lesz?

Nem?

Miért? Pedig annyira kicsi a valószínűsége PONT ENNEK a számnak, hogy alig lehet leírni. De az viszont BIZTOS, hogy valamilyen számot ki fognak húzni.


Az a helyzet, kérdező, hogy vannak valószínűségek, amihez úgy látom, nem értesz. Például az ősi Földön, az ősóceánban minden vízcseppben megvolt a lehetősége az élet keletkezésének, és volt rá 500 millió év.

Ez olyan, mintha minden cseppben minden percben lottót húztak volna.

Egy idő után garantáltan kijön az ötös.

2016. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Darwin az evolúciós elmélettel jött elő, aminek semmi köze nincs az élet keletkezéséhez.


Ő ugyanis a teljes genetikát, és a mai természettudományos eszközöket mellőzve tudta azt bebizonyítani, hogy a fajokat nem külön teremtették [ezt ma már a bibliatudomány sem vallja, mert miután feltárták a Genezis történelmi hátterét, nyilvánvalóvá vált, hogy képes az egész leírás].


Maga Darwin egyébként bár keresztény hitét fokozatosan elveszítette, ha jól tudom, agnosztikus lett ebben a kérdésben.


Az élet keletkezéséről tudomásom szerint nincs konszenzus a tudományos társadalomban, mindenesetre egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy magától indult be az egész. Azt ugyanis már sikerült kísérletileg bizonyítani, hogy szerves anyag előállhat szervetlenből, abban az esetben, ha megfelelő körülmények állnak rendelkezésre. Innentől már nem is tűnik olyan elképzelhetetlennek a replikátor, amely önmagáról képes másolatokat készíteni.


Az persze, hogy e folyamat mögött áll-e Isten, teljes mértékben hit kérdése, nem bizonyítható.


Dante

2016. nov. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

"Nem szektás volt: keresztény volt haláláig. Kicsit megingott a hite, de igaz hívő maradt"


->Mint írtam, Darwin a keresztény hitét folyamatosan elveszítette. De ezt nem nekem kell elhinni. 1880-ban egy neki feltett kérdésre a következő választ írta:


"Kedves Uram!


Sajnálattal kell értesítenem Önt, hogy nem hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, és ezáltal Jézus Krisztusban sem mint isten fiában. Tisztelettel, Ch. Darwin.”


Forrás: [link]


Azóta a levél már el is kelt: [link]


Tudomásom szerint ő agnosztikus maradt.


Dante

2016. nov. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az 5. számú válaszban teológiailag közelítettem meg ezt az egész kérdést. De velem lehet alkudozni, most jöjjön egy szépirodalmi megközelítés, amelyben a "csoda" szó némileg más értelmet kap:


Szécsi Margit: Úgy néztem


Úgy néztem magamra mindig,

ahogy csodára nézni illik,

csodára, az ember fiára,

kezeire, nyírott hajára.


Megzenésítve:

https://www.youtube.com/watch?v=6N_uRegGmAo

Szerintem ez vers ateistaként is vállalható. :)


Habár konkrét keresztény lelkiségi üzenetet (is) hordoz, de ennyit azért már tényleg nem akarok csavarni a "csoda" szó értelmezésén. :)

2016. nov. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!