Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más felekezetek tagjai tényleg...

Más felekezetek tagjai tényleg hamis színben akarják feltüntetni Jehova tanúit? Ennek mekkora a valóság alapja?

Figyelt kérdés

Egy kérdésnél ,az egyik válaszban olvastam ezt a mondatot!

"Sajnos sok hamis állítás származik azoktól, akik hitehagyottá lettek, vagy más felekezetek tagjai részéről, akik hamis szinben akarják feltüntetni Jehova Tanúit."


2018. jan. 16. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy látom, hogy mindössze a teológiai tévedésekre hívják fel a Tanúk figyelmét.
2018. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen is előfordul néha. De többnyire azért valós eseteket osztanak meg velünk a fórumozók, gyakran idéznek a jehovások folyóiratából, majd arra reflektálnak bibliai idézetekkel.

A hitehagyott esetükben értelmezhetetlen fogalom, hiszen maga a saját szervezetük lett már számtalanszor hitehagyott saját magához képest. Ugyanis számos alkalommal változtatták meg saját tanításukat.


Például volt, hogy Jézust Istennek tartották, volt hogy csak istennek, volt amikor szerintük imádható volt, volt amikor csak egyszerű teremtmény. Ez mind egykor hivatalos tanítás. Szeretik megbélyegezni a kilépő tagokat, pedig maga a szervezet hitehagyott, mint láthatod, önmagához képest is.

2018. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos előfordul, ahogy minden felekezetről tesznek hamis állításokat, sőt akármilyen jellegű csoportról, nem csak felekezetről...


De az nem hamis amikor én azért kritizálom őket hogy hogy találhatnak ki olyan eszement dolgot hogy Jézus = Mihály arkangyal...

2018. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet őket hamis színben is feltüntetni, de ha valaki leírja, hogy teológiailag hol van tévedés a magyarázatukban, az nem hamis színekben való feltüntetés.
2018. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha mindenki szembe megy veled az autópályán, akkor ideje elgondolkodni...
2018. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Előfordul.

Érdekes,hogy az egyik sötétben tapogatózó cseszteti a másikat...xD

2018. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Igen, és ennek számos bibliai oka van. Mindnek teljesülnie kell.

Vajon Jehova Tanúit is „Krisztus nevéért” gyalázzák? Igen, mivel arról beszélünk, hogy Jézus Király. Vagyis amikor azért gyűlölnek minket, mert Jehova nevét viseljük, tulajdonképpen „Krisztus nevéért gyaláznak” bennünket. Jézus a következőket mondta az ellenségeinek: „Én az Atyám nevében jöttem, de ti nem fogadtok be engem” Ján 5:43. Ha tehát amikor ellenséges emberekkel találkozom, amikor tanúskodom, nem kell megijjednem, hiszen az ellenségeskedés annak a bizonyítéka, hogy Isten szeret engem, és hogy a „szelleme nyugszik” rajtam.


Isten szolgái nem lelik örömüket abban, ha gonosztettekkel rágalmazzák őket, de nem lepődnek meg, amikor ellenük beszélnek. Jézus előre figyelmeztette követőit: „Ha a világ gyűlöl benneteket, tudjátok, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket . . . De ez azért van, hogy beteljesedjen a Törvényükben megírt szó: »Ok nélkül gyűlöltek engem«” János 15:18–20, 25; Zsoltárok 35:19; 69:4 (a „gyűlöl” szó heves ellenszenvre is utalhat, tartós ellenséges érzületre, melyet gyakran rosszindulat kísér). Korábban ezt mondta tanítványainak: „Ha a házigazdát Belzebubnak hívták, mennyivel inkább úgy hívják majd a háznépéhez tartozókat!” Máté 10:25. Mint keresztények tisztában vagyunk azzal, hogy az efféle gyalázkodás elviselése hozzátartozik a ’kínoszlophoz’, melyet elfogadtunk, amikor Krisztus követőivé váltunk Máté 16:24.

2018. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Vajon Jehova Tanúit is „Krisztus nevéért” gyalázzák?"


Határozottan NEM!


"Igen, mivel arról beszélünk, hogy Jézus Király. Vagyis amikor azért gyűlölnek minket, mert Jehova nevét viseljük, tulajdonképpen „Krisztus nevéért gyaláznak” bennünket."


Ez nem igaz. Mert Jehova tanúit gyakran hívják olyan neveken hogy: jehovisták ,jehovások ,jehovák stb.

Szó nincs Jézus Krisztusról. Az Őrtorony kiadványokon is az szerepel hogy "hirdeti Jehova királyságát"!

Jehova és Jézus Krisztus pedig nem ugyan az hacsak nem változott meg a tanítás és az Őrtorony szervezet elfogadta a szentháromságot!


"Ha tehát amikor ellenséges emberekkel találkozom, amikor tanúskodom, nem kell megijjednem, hiszen az ellenségeskedés annak a bizonyítéka, hogy Isten szeret engem, és hogy a „szelleme nyugszik” rajtam."


Miért eddig meg kellett ijedned? Ez nonszensz!


"Isten szolgái nem lelik örömüket abban, ha gonosztettekkel rágalmazzák őket,..."


Agyrém is lenne ha ebben lelnék örömüket! Honnét veszitek ezeket az elgondolásokat?

2018. jan. 17. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi sajnos nagyon rossz úton járnak, a legnagyobb probléma az, hogy Jézus istenségét tagadják. Egyetlen más keresztény felekezetet sem tudok ahol ezt teszik. Ezen kívül sajnos rengeteg téves tanításuk is van, de a legsúlyosabb a fent említett. Nem tudom, hogyan akarnak az Atyához menni, mikor oda az út Jézuson keresztül vezet. (János 14:6)
2018. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én egyszer találkoztam eddig hivatásos jehovással, és olyan eszközöket vétett be, mint egy mlm ügynök. Konkrétan szetmanipulált, és kellett egy nap, mire rájöttem, mit művelt.


A vallásukat, nézeteiket nincs értelme kritizálni, ám van néhány aljas módszerük.


1. Szeparálják az embereket, értsd: aki nincs velünk, az ellenünk van. Ezzel szemben Jézus azt mondta, hogy aki nincs ellenünk, az velünk van.

Ezáltal tonkrevagjak a kapcsolati hálókat, és kiszolgáltatottá teszik őket a saját hitkozosseguknek. Ha el akarnak ezt hagyni, akkor nincs kihez forduljanak. Nincs munkahelyük, mert a korábbi állásukat a gyülekezet vezetője tanácsára elhagyták, stb.


2. Szeparáció az önálló döntések meghozatalától. Pl. Minden más vallás hibás, csak a jehovára az igaz. Nem olvashatnak vallaskritikat. Csakis saját vallási irodalmat. Nem tájékozódhatnak szabadon.


3. A megszerezhető információ kontrollja. Bizonyos vallási infók csak egy bizonyos státusz után érhetők el. Ezzel is motiválják őket a minél nagyobb jiszolgaltatottsagra.


4. Kiközösítés, megalázás nyilvánosan. Ezáltal a téves eszmet5valló úgy érzi, mintha isten büntetné a bűnös gondolatokért. Ezzel is mélyebben bespiralozza az agyát.


5. Egy tanács dönt 2/3 -os többséggel arról, hogy mit akar isten a gyülekezettel. Ez azért elég röhejes, hogy demokráciát játszanak isten neveben. Nyilván ennek az isteni sugallatnak az eredménye, hogy szeparálják őket más vallásoktól azáltal, hogy elrettentik őket, főbenjáró bűnnek állítják be az önálló akaratot, amivel egyébként isten megáldottá az embert.


Van még sok más olyan pszichológiai csavar, amit észrevétlenül be tudnak vetni, hogy akár aktív, hívő embereket behálózzalak.

2018. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!