Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy gyereknek mondhatsz...

Egy gyereknek mondhatsz bármit a vallásról?

Figyelt kérdés

Amit most elmondok igazán felbaszta az agyam még akkor (még ma is gyűlölöm a fanatikusokat).Unokaöcsém 6 évesen hittan képzésben részesült, ez még nem lenne baj. De mikor a katolikus pap (olyan mint egy középkori inkvizítor) azt mondta neki,hogy halálunk után a Mennyekbe kerülünk és ott jobb mint itt....na ott elvetette a sulykot. Mivel az unokaöcsém 6 évesen bevette az agyába,hogy meg akar halni. Ugyan is ő elhitte,hogy a Mennyben jobb az élet és ezáltal ő meg akart halni,hogy oda jusson. Végül elköltöztek a városból, szerencsére nem ölte meg magát.


Ugyan ilyen alapon a terroristákat is így képzik, gyerekként bemesélnek nekik egy csomó vallásos szart és mikorra elérnek egy bizonyos kort már "Allah Akbart" ordítozva rohangálnak bombával a testükön. (most minden vallásról szó van amik radikálisak PL: Keresztény, Judeaizmus,Iszlám)


Mondjátok, normálisak a fanatizáló és mélyen vallásos emberek?


2010. jún. 6. 01:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Én szívből gyűlölöm minden vallás fanatistáit.
2010. jún. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%

Amit a katolikus pap mondott, az igaz, és gyermeknyelven mesélte el abban a 45 percben, ami jutott neki. De mivel nemcsak az ő dolga a gyermek hitre nevelése, hanem elsősorban a szülőé, azért a szülőnek otthon folyamatosan beszélgetnie kell a gyerekkel Istenről a maga szintjén. Ha azt hallja a gyerektől, hogy meg akar halni, hogy Istenhez jusson, akkor el kell mondani neki, hogy Isten itt is itt van velünk és amíg nem szólítja magához magától, addig neki itt jobb, a szüleivel, miközben Isten is vele van.

Amúgy meg nem a pap hibája, ha a gyerek butaságokat beszél, de nehogy azt hidd már, hogy öngyilkos lesz egy 6 éves gyerek! Nézd meg tisztán, hogy mit mondott a pap (a mennyben jobb), és nem igaza van? Dehogynem. Ezzel még nem buzdított öngyilkosságra senkit, hanem pont ez az, reményt adott, hogy a halál után se keseredjünk el.

Olyan ez a "kenjünk mindent a papra"-stílus, mintha csak és kizárólag az iskolától várnánk, hogy nevelje a gyerekeinket. Persze, tudom, hogy ez manapság nagy divat lett, de szerinted akkor mi a szülő dolga? Mert szerintem a példamutatás és a nevelés, az iskola csak kiegészíti azt, és hiába gyűlölködsz eszetlenül, ha egy pár pillanatig átgondolnád, amit írtam, akkor rájönnél, hogy felesleges sértegetned a kereszténységet.


egy gyakorló római katolikus

2010. jún. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
nem! es raadasul kepmutato szarok!
2010. jún. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
A pedofil papokat is utálom, nem csak a fanatikusokat.
2010. jún. 6. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10%

Ezt nézdd meg, kérlek:

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Nem, szigorúan szelektálni kellene szerintem. Egy 6 éves gyereknek annyit lehet elmondani, hogy a templom isten háza, szép szines ablakai vannak, tanuljanak verseket-énekeket punktum.


A fentebbi pap gyerek is nyomja csak a rizsát, de ha bármit tudna a nevelésről, akkor tisztában lenne azzal, hogy halálról nem beszélünk gyerekkel ha nem muszáj, ha mégis, akkor se promótáljuk semmiképpen. "Azt mondta, hogy a Mennyben jobb. Nem igy van?" Hát nem. Honnan veszed ezt a marhaságot? Jártál már a Mennyben? Ismersz BÁRKIT aki volt már a Mennyben? Akkor miért vagy benne biztos, hogy ez igy van, miért hiszel el bármit róla?


Egy gyereket ne tessék ijesztgetni. Majd ha akar ilyen sületlenségekben hinni, akkor később, ha nagyobb lesz, utánajár, és eldönti, szüksége van-e rá, vagy inkább nem akar balgaságokat hinni.

2010. jún. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Ezt én is bírtam, emlékszem minket is mindenféle pokollal, meg örök kárhozattal, meg elevenen égéssel rémisztgettek. Nagyon frankón van ez a vallásos neveltetés megoldva...
2010. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Hívő emberként én is azt mondom, hogy rosszul vagyok a fanatikus, képmutató vallásosaktól. Én is gyakorlom a "vallásomat" (nem nevezném magam vallásosnak, csak istenhívőnek, bár római katolikusnak vagyok keresztelve), imádkozni szoktam, igyekszem betartani a parancsolatokat stb, de nem erőltetem rá a nézeteimet másokra, nem csak a hitről lehet velem beszélgetni, nem csak abból áll az életem, hogy a templomban ülök és imádkozom.

Viszont azt meg kell jegyeznem, hogy ezt a mennybe jutós szöveget minden gyerek hallja, aki jár hittanórára, mégse akar meghalni minden hatéves. Szerintem az a pap egyszerűen nem tudott bánni a gyerekekkel, nem tudta, hogyan kell szólni hozzájuk, hogy megértsék a lényeget. Tényleg nem mindegy, mit mondunk a gyereknek, de az még többet számít, hogyan mondjuk!

2010. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Persze, a gyerekek bármit bevesznek.


Én megmondtam volna neki, hogyha megöli magát a pokolra kerül, és ott meg sokkal rosszabb mint itt.


A mennybejutás csak a természetes halálra vonatkozik, de azt saját magadnak nem tudod megcsinálni.


Az öngyilkosság az bűn. Ezt nem mondta a pap bácsi?


Ennyi és akkor meggondolja magát.

Hogy ja? akkor mégsem leszek öngyilkos :)

2010. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
A 2-es számú válaszolónak tökéletesen igaza van, hiszen a kereszténységben a menny jobb hely a földi létnél. A gyerek ebből aztán kikövetkeztetett valamit, itt megint a pap vagy a szülő feladata lenne, hogy helyretegye a téves gondolkodást (azaz az öngyilkossággal nem jutsz be a mennyországba).
2010. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!