Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindent előre tud,...

Ha Isten mindent előre tud, akkor mégis mi a célja a világgal?

Figyelt kérdés

Elviekben Isten ugye kívül áll a téren és időn, és előre látja mindannyiunk sorsát, a döntéseinket. De akkor miért nem cselekszik ez alapján szerintetek?

Úgyis tudja ki a jó ember és ki nem az. Ha tényleg az lenne a célja hogy megmentse a jó embereket, akkor miért nem tette már meg rég?


2018. jan. 31. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Megtörtént már a megváltás.
2018. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem is arról beszéltem.

De épp ez a lényeg, hogy ha Isten tudja hogy ki él majd a megváltás lehetőségével és ki nem, akkor miért nem szelektált ez alapján rögtön? Miért nézi tétlenül az emberiség szenvedését évezredek óta?

2018. jan. 31. 19:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne Isten, meg sem teremtette volna ezt a világot.

Simán kezdhette volna a végén, lelkeket teremtve a túlvilágba.

2018. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Ha lenne Isten, meg sem teremtette volna ezt a világot.

Simán kezdhette volna a végén, lelkeket teremtve a túlvilágba."


Igen, én is valami ilyesmire gondoltam.

2018. jan. 31. 20:37
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Hazugság az egész biblia. Nem történt megváltás se. A bibliát emberek irták régebbi történeteket lemásolva. Gondoljunk csak bele: előre lát mindent "isten", majd ezt leiratja. A sátán elolvassa és másképp cselekszik, mint ahogy le van irva. Lám, "isten" elbukott.


"Akkor felele jézus: irjatok le mindent, amit láttok és hallotok. A Sátán mindent elolvas és rafináltan túljár majd az én mennyi atyám eszén." - Márk evangérliuma 32,17

2018. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Gondolkozz el azon, hogy mi az a dolog, amit még egy végtelen isten SEM tud megadni magának?

Ezen kívül mi az első és legfontosabb parancsolat, valamint mi az egyetlen megbocsáthatatlan bűn?


Ha ezekre tudsz válaszolni, az szerintem tökéletes válasz a kérdésedre.

2018. febr. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Isten nem tud mindent előre, és célja a szórakozás.
2018. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia


Nem véletlen, hogy az eleve elrendezésben nem mindenki hisz.


"Úgyis tudja ki a jó ember és ki nem az"

Kérlek olvasd el a Manassé királyról szóló beszámolót.

Szerinted mikor kellet volna közbelépni Istennek és az milyen hatással lett volna a királyra?

2018. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy Isten mit miért csinál, azt csak ő tudja pontosan, mi legfeljebb találgatni tudunk.

Te mit szeretnél inkább? Létezni vagy nem létezni?

Isten az emberekért teremtette a világot (nem önnön szórakozására, hiszen el lenne az öreg magában is). Azért teremtette, hogy mi élhessünk.

Röviden ennyi a válasz, de ha részletesebben szeretnéd hallani, akkor kérdezz 😉

2018. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
Segít a jóknak.
2020. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!