Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy a keresztén...

Miért van az, hogy a keresztény tanítások között van az, hogy mások felett egy keresztény nem ítélkezhet, csak Isten teheti, és mégis a keresztény emberek azok akik leginkább ítélkeznek mások felett?

Figyelt kérdés

Valamint hogy mindenkit szeretni kell attól függetlenül, hogy ellenség, barát, a személyes sérelmeket meg kell bocsátani?


Ha jobban belegondolunk.

Utálják a melegeket melegházasságot, a tudományok ellen vannak (persze van kivétel mindenhol), mert például nem hiszek az evolúcióban. A tények ellen mennek azáltal, hogy egy olyan dologban hisznek, amit alig 2000 éve halandó emberek szedtek össze innen-onnan és válogatás után egybefűztek, majd elneveztek Bibliának, és képesek elhinni, hogy előbb volt fény, mint a Nap..

Hol van itt a logika? Valaki elmagyarázná kérem?



2015. ápr. 12. 19:04
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Ha bárki kételkedik abban, hogy mennyire kritikusak tudnak lenni, akkor a legközelebbi példa az maga a gyakorikerdesek. Csak meg kell nézni a hozzászólásoknál mennyire képesek egy érvet, vagy ellenkező gondolatot lepontozni. (keresztény szeretet? nem ítélkezünk?)
2015. ápr. 12. 19:10
 2/45 anonim ***** válasza:
61%
Tudod ezt nevezik álszentségnek, képmutatásnak. Ilyenek ezek.
2015. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
70%
De sok bajod van a keresztényekkel, kérdező! Minden hétre jut egy vitaindító kérdésed...
2015. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Ez az első ilyen kérdésem, de azért muszáj volt valamit beszólni ugye?

Valami személyeset, ha már a tárgyhoz nem tudsz.

2015. ápr. 12. 19:21
 5/45 anonim válasza:
55%
Az egyhaz egy intezmeny,benne esendo emberekkel. Az egyhaz szamomra nem isten. A hit a kulcsfontossagu,altala a nem logikusnak tartott dolgokat is konnyebb megerteni. A Bibliaban inkabb egyetemes erkolcsi alaptorvenyek (is)vannak,amit egy kereszteny magaenak erez es elfogadja,mint isten torvenyeit. A gondolatok jok,az emberi megvalositas..mar nem mindig. Ket pap is gondolkozhat elteroen,attol meg mindketten hisznek. Szerintem amit Jezusnak is az az uzenete,hogy hibazhatunk. A lenyeg,hogy ezt felismerjuk es torekedjunk a "jobba"valasra. Es azt,hogy mi a jo,azt is milliokepp lehet ertelmezni,kinek mit jelent. De nyilvan a "ne olj" normal esetben a legtobb kulturaban kovetendo. Es megis olunk. De ugye ettol meg,ha megnyitod a szived istennek,meg bejuthatsz a paradicsomba,jezusnak koszonhetoen..es azt hiszem,attol,hogy elfogadod az evoluciot,mint tenyt,azzal parhuzamosan meg lehet hited. A hit a kulcs,es azt semmivel sem lehet eroltetni.
2015. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
73%

"Csak meg kell nézni a hozzászólásoknál mennyire képesek egy érvet, vagy ellenkező gondolatot lepontozni."


És ez miért baj? Nem el- vagy megítélnek ilyenkor, csak nem értenek egyet. Azt azért szabad, nem?


Én ma már egyre kevesebb klasszikus értelemben vett kereszténnyel találkozom. Sokkal több a Spektrumon és a Discovery Channelen kiokosított szobatudós, akik okosnak tartják magukat, pedig nem okosak, csupán azt harsogják, amit mindenki más más - végtelenül középszerűek, és korlátoltak.


És ezt nem istenhívőként mondom (agnosztikus vagyok), csak azt tapasztalom, hogy sokkal kulturáltabb formában nyilvánulnak meg a keresztények, mint az ateisták.

2015. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
41%

Mert sajnos a vallások egyik kulcskérdése a bűn fogalma. Miután az ember valamilyen hittétel alapján beazonosított néhány bűnt, nem igazán tud vele mit kezdeni. Elkezdi az emberekben az agyába kántált bűnöket látni.

Ez a jelenség egyébként megfigyelhető az ateistáknál is. Hihetetlen általánosítás van jelen egy magyarországi kisebbséggel szemben, mert a jelen esetben az ateisták általi bűn fogalmát kimerítik egyesek. Ezért általánosítanak, és megítélik sokszor az egész népet.


A melegeket nem utálom. A homoszexualitást nem szeretem. Azért, mert nem szeretem a focit, amit Te esetleg szeretsz, attól még nem utállak, igaz? Én azért különválasztanám az evolúciót és a tudományt. De szerintem ne folytassunk vitát itt most erről. Viszont visszakérdeznék, hogy azért, mert a világképem más, én máshogy látom az élőlények eredetét, attól én jobb lennék, vagy rosszabb? Hogy jön ez a megítélő keresztényhez kapcsolódó kérdésedhez? A teremtés leírásába ha gondolod belemehetünk, de tényleg csak ez a gondod az egésszel. Mert úgy gondolom, hogy mire megértenéd, te már egy második, harmadik, ezredik értetlenségeddel bombáznál. Tévednék?

2015. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
44%

szia


Nem volt előbb a fény a napnál,

csak egy időben a földről szemlélve nem lehetett látni a napot, csak annak sugarait, ami fényt is ad

2015. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

"És ezt nem istenhívőként mondom (agnosztikus vagyok), csak azt tapasztalom, hogy sokkal kulturáltabb formában nyilvánulnak meg a keresztények, mint az ateisták."


Ezek megint nem tények. Én is mondhatom ezt fordítva, de nem leszünk előrébb, ha nem használunk tényeket.

Az én példáim:


-Ha tudsz angolul érdemes megnézni ezt az elhíresült videót:

https://www.youtube.com/watch?v=1df_i26wh-w


-Egy órás interjú- Richard Dawkins (professzor, evolúciót tanított az Oxfordon) és egy keresztény beszélgetése, tisztán látszik, hogy az észérvek nem fognak.

https://www.youtube.com/watch?v=-AS6rQtiEh8



"Ez a jelenség egyébként megfigyelhető az ateistáknál is."

Igen, de mi legalább képesek vagyunk változtatni a nézőpontunkat, ha sikerül meggyőzni észérvekkel és tényekkel. csak ennyi kell.


"Viszont visszakérdeznék, hogy azért, mert a világképem más, én máshogy látom az élőlények eredetét, attól én jobb lennék, vagy rosszabb? Hogy jön ez a megítélő keresztényhez kapcsolódó kérdésedhez?"


Hát ha hibás a gondolat, akkor csak tévedsz. Attól se nem vagy jobb, se nem rosszabb. Akkor ha terjeszted a hazugságokat, attól függetlenül, hogy tudod-e hogy hamis-e vagy sem, akkor már rossz vagy, hiszen akadályozod az igazságot. Ha gyereket nevelsz és hazugságban neveled őket, akkor ők is nagy valószínűséggel át fogják venni az értékrendedet. Ez persze rám is igaz. Ha én tévedek és hamis dolgokat terjesztek, akkor én vagyok a rossz. A különbség csak annyi, hogy nekünk több bizonyítékunk van, míg nektek még a saját könyvetekben sincs "rend", nemhogy bizonyíték.


"A teremtés leírásába ha gondolod belemehetünk, de tényleg csak ez a gondod az egésszel. Mert úgy gondolom, hogy mire megértenéd, te már egy második, harmadik, ezredik értetlenségeddel bombáznál. Tévednék?"


Ne menjünk bele, mert sosem fogom megérteni, hogy lehet, hogy előbb volt fény és sötétség (1.nap), mint az égitestek (4.nap).

Hogyan lehet, hogy két eltérő teremtéstörténet is van, amik helyenként egymásnak mondanak ellent. Hogyan lehet, hogy a Biblia szeretetre ösztökél és mégis mennyire gyűlölködő, homofób, nőkkel szemben lekicsinylő.

példák:

[link]

itt a 12.


[link]

30.


[link]

2.


Itt nem lehet félrebeszélni. Ezek konkrét példák.

Tudom erre mi a válasz. "A Bibliát nem kell szó szerint értelmezni"

2015. ápr. 12. 22:19
 10/45 anonim ***** válasza:
93%

"Ezek megint nem tények."


Persze, hogy nem tény. Ez az én véleményem. Ezt tapasztalom. A sok fórum tele van olyanokkal - akár teista, akár ateista - akik az saját nagy igazságukat akarják rátukmálni az emberekre, miközben helyesen írni, vagy fogalmazni sem tudnak. A nyitottságot egyik oldal sem ismeri hírből sem, puskaporos hangulatban beszélgetnek, személyeskednek, vagy naiv magabiztossággal nyilatkoznak olyan dolgokról, melyekről sosem fogják biztosan tudni a választ.


Az ateizmus az én megítélésemben az egyik legszánalmasabb világkép. Egy Istenhívő legalább tudja miben hisz, de egy ateista csak azt tudja miben nem hisz (abban nem hisz, amiben a hívő)- komédia. Ezzel nem azt mondom, hogy Isten létezik, vagy nem létezik. Általában valószínűtlennek tartom egy antropomorf büntető-jutalmazó isten létezését, de nem zárom ki. Az ateizmus kiindulási pontja ugyanaz, mint a teizmusé: Isten; csak az egyik igent mond rá, a másik meg nemet. Mindkét oldal elszalasztja a valóságot, a valóság interpretációja közben. De mind közül én vagyok a legszánalmasabb, aki ugyanúgy itt prédikálok nektek a vélt igazságaimról, mint az általam kigúnyolt két oldal. :)

2015. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!