Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Téged milyen bizonyíték...

Téged milyen bizonyíték győzne meg Isten létezéséről? Kiegészítés lent, tessék szíves elolvasni.

Figyelt kérdés

A kérdésem kizárólag ateistákhoz és agnosztikusokhoz szól. Ezért kérem a keresztényeket (és az esetlegesen idetévedő egyéb istenhívő vallások híveit), hogy NE írják le azt, hogy őket mi győzte meg. Remélem, olyanok meg ide sem tévednek, akik csípőből szoktak pontozni, pusztán világnézeti eltérések miatt.

Tehát azt szeretném, ha ateisták írnák le, milyen bizonyítékot fogadnának el Isten létezése mellett; esetleg ezeket egymás között meg is vitathatnák.

Kérem, hogy a személyeskedést, a mellébeszélést, a mocskolódást és az irreleváns (= nem a kérdésre válaszoló) szövegeket kerülni szíveskedjetek.

Továbbá a "kért bizonyíték" sem személyek, felekezetek vagy vallások felé irányuljon (pl. "mutassatok ezt vagy azt, majd akkor elhiszem..."), hanem általánosságban fogalmazzátok meg (pl. "ha látnék ezt vagy azt...", vagy "ha ez és ez történne" stb.)

Egy érdekes és tanulságos eszmecserét szeretnék, és jó lenne, ha kulturált formában folyna le. :)



2018. febr. 3. 20:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Félreértettél, Mojjo, vagy én nem voltam elég világos.

Nem arról van szó, hogy ki akarok szállni a vitából, hiszen ritka az ilyen kérdés, amely (ebben a témában) nem provokatív és valóban érdeklődő.

Inkább arról van szó, hogy már annyiszor elcsépeltük a különböző hiszel-nem hiszel témát, hogy kevés újat tudnék hozzátenni.

Különösen a Te részletes hozzászólásod után.

Én egyszerűen csak leírtam, amit gondolok, a teljesség igénye nélkül.

Ha nem voltam elég érthető, elnézést!

2018. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Mojjo ***** válasza:
100%
@11: Oké, köszönöm a pontosítást :)
2018. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Jöhetnek még, ha valakinek van más elképzelése.

Azért is érdekelne még más lehetőség, mert ugye a magam részéről a "csodák" bizonyító erejét nem érzem elégnek. Bár hozzáteszem, több olyan dolgot is láttam, hallottam, olvastam már életem során, amit csodának tartottam, mert nem volt rá racionális magyarázat. De lehet, hogy csak én nem tudtam.

Nem vagyok egy "fizikus alkat", nem is érdekel különösebben ez a terület, így komolyabb (magasabb szintű) magyarázatokat nem tudok megítélni, hogy igazak-e vagy sem. Szerintem az emberek nagy része kb. hasonló szinten van ezzel, simán megvezethetők vagyunk, ugyanakkor egy-egy valós dolgot sem tudunk felfogni vagy ellenőrizni, még elméleti szinten sem.

2018. febr. 4. 19:40
 14/25 anonim ***** válasza:
29%

Csodálom, hogy csak ilyen későn, de megjött a "jóságos" keresztény lepontozó brigád, bebizonyítva, hogy ha megdobják őket kővel, ők sem kenyérrel válaszolnak.

Ennyit a felebaráti szeretetről és a vallási türelemről...

2018. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Az elég meggyőző lenne ha Isten egyszerűen fogná és egy karikacsapásra megsemmisiíteni a Jehova Tanúit és az Őrtorony mint a hamu összeomlana.


Ha ez történnte valószínűleg azonnal térdre rogynák és imádkozni kezdenék.

2018. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#14: Én eddig egyetlen válaszra sem nyomtam pirosat, de most a tiédre igen, mert nem hasznos, köze sincs a kérdéshez, sőt, még csak az sem biztos, hogy igaz. Nem tudhatjuk ugyanis, kik értékeltek nem hasznosként egy-egy választ, a gyakorin sokan az egyet nem értésüket fejezik ki így, tehát nem csak keresztényekről lehet szó. A "brigád" meg erős túlzás, különben nem lennének 70-80% feletti válaszok.

Még egy rövid megjegyzés: a konkrét esettől függetlenül fals elképzeléseid vannak a keresztény tanításokról. Legalább alaposabban tanulmányozhatnád a témát, mielőtt támadod. :P


#15: Ez nem egy szokványos válasz, és nem hiszem, hogy komolyan gondoltad... Nem akarok tippelgetni, miért pont a JT-kre vagy ennyire kiakadva, és nem is szeretném, ha elkanyarodnánk emiatt az eredeti témától. De úgy sejtem, személyes sérelemből fakad ez az elképzelésed, ami csak egy hirtelen és túlzott "elégtétel" víziója, nem komoly felvetés.

2018. febr. 5. 01:06
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés! Talán ha tudomány bebizonyítaná valahogy, hogy egy isteni hatalom van minden fölött, akkor elhinném.
2018. febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
26%

Időpont ma 08:39


Nagy valószínűséggel ilyet sosem fogunk tudni bebizonyítani (vagy megcáfolni). Isten kérdésének a megválaszolása olyan szinten áll, hogy mi emberek nem fogunk eljutni odáig sosem. A hit mindig is a saját értelmünkből és személyes meggyőződésünktől fog függni.

2018. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 KZitus ***** válasza:

Szia


Ha van kedved, olvasd el egy "megrögzött ateista" véleményét,... miért tudott végül hinni Istenben, és hogyan változott meg ettől az élete.

[link]

2018. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
20%

Tegnap jöttem rá:

Ha egy halálosan beteg személy meggyógyul az elég nagy bizonyíték(de ez többször is megtörtént.)

Az emberek mindig megfogják kérdőjelezni Isten létezését, mindig lesz valami amibe megpróbálunk belekötni, mindig újabb és újabb csodát és bizonyítékot fogunk követelni, mert egyszerűen nem tudjuk felfogni, hogy Valami/Valaki tényleg megtette és meg is teszi ezeket a nagy csodákat, szimplán azért kérdőjelezzük meg mert mi nem tudunk ilyen csodákat tenni, de attól még Valaki igen.

A bolygók, az egész világ tökéletessége is bizonyíték.

Viszont ha meg szeretnél találni valamit azt keresni kell, így van ez a Teremtő csodáival is.

2018. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!