Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Téged milyen bizonyíték...

Téged milyen bizonyíték győzne meg Isten létezéséről? Kiegészítés lent, tessék szíves elolvasni.

Figyelt kérdés

A kérdésem kizárólag ateistákhoz és agnosztikusokhoz szól. Ezért kérem a keresztényeket (és az esetlegesen idetévedő egyéb istenhívő vallások híveit), hogy NE írják le azt, hogy őket mi győzte meg. Remélem, olyanok meg ide sem tévednek, akik csípőből szoktak pontozni, pusztán világnézeti eltérések miatt.

Tehát azt szeretném, ha ateisták írnák le, milyen bizonyítékot fogadnának el Isten létezése mellett; esetleg ezeket egymás között meg is vitathatnák.

Kérem, hogy a személyeskedést, a mellébeszélést, a mocskolódást és az irreleváns (= nem a kérdésre válaszoló) szövegeket kerülni szíveskedjetek.

Továbbá a "kért bizonyíték" sem személyek, felekezetek vagy vallások felé irányuljon (pl. "mutassatok ezt vagy azt, majd akkor elhiszem..."), hanem általánosságban fogalmazzátok meg (pl. "ha látnék ezt vagy azt...", vagy "ha ez és ez történne" stb.)

Egy érdekes és tanulságos eszmecserét szeretnék, és jó lenne, ha kulturált formában folyna le. :)



2018. febr. 3. 20:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%
A logikád több ponton is hibás 20-as, ha szeretnéd, hogy elmondjam a hibákat, akkor megteszem, ha nem, akkor az az ignoranciád tükrözi és az "érveid" érvényüket vesztik.
2018. febr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

KZitus válaszára senki nem reagált érdemben, így megteszem én. (A lepontozás véleményem szerint szimplán a nevének/felekezetének szól, ami egy rossz reflex, és szerettem volna elkerülni, mint a kérdés leírásában szerepel is. A piros pacsi nem érv, tessék szíves már megtanulni.)


Tehát: még egy "bizonyítékot" kihúzhatunk a listáról szerintem. Az "utolsó idők jellemzői" annyira nem egzakt meghatározások, hogy szinte bármelyik korra ráhúzhatók. Egyedül a földrengések számáról tudom úgy, hogy valóban emelkedett az elmúlt évtizedekben. De háborúk mindig is voltak sajnos - a világháborúkban érintett országok és emberek magas száma vitathatatlan, de előttük és utánuk is voltak és vannak kisebb-nagyobb háborúk, polgárháborúk stb. Éhezések úgyszintén mindig voltak. Betegségek, járványok szintúgy - az igaz, hogy újabb és újabb betegségek ütik fel fejüket, de sok betegség pedig már nincs, vagy csak minimális esetszámmal (pl. gondoljunk a pestisre, ami miatt Európa lakosságának egyharmada meghalt).

A felsorolt emberi tulajdonságok pedig (önzés, pénzsóvárság stb.) sajnos szintén mindig is jellemzőek voltak, szerintem nem nagyon változott a "jók" és a "rosszak" aránya, csak mivel sokkal többen vagyunk, és több információ is eljut hozzánk a médiából, ezért tűnhet rosszabbnak az arány. Pontos statisztika meg nem áll rendelkezésre.

Persze mindez nem zárja ki teljesen, hogy úgy összességében tényleg romlott a helyzet az évszázadok során, vagy hogy valóban egyszer felerősödjenek a leírt jellemzők, és tényleg "bekövetkezzen a vég". -- De az elmúlt két évezredben több olyan kor is volt, amelyben az akkori keresztények az utolsó idők jeleit vélték felfedezni; sőt, az is lehet, hogy ez folyamatosan így volt, kisebb csoportok esetén. Az elmúlt egy évszázadban is sokan hitték, hogy az utolsó időkben élnek.

2018. febr. 10. 08:46
 23/25 A kérdező kommentje:

20:

"Ha egy halálosan beteg személy meggyógyul az elég nagy bizonyíték(de ez többször is megtörtént.)"


Ez számomra is elgondolkodtató, pláne, ha nem pusztán gyógyszerek és kezelések hatására gyógyul meg valaki. - Hozzáteszem, az orvosi kezelés sem mindig hozza meg a gyógyulást (még nem halálos betegségeknél sem), szóval akár minden gyógyulást tekinthetünk csodának talán. De azért szerintem az imádkozós változat lenne az igazi. :)


"Az emberek mindig megfogják kérdőjelezni Isten létezését, mindig lesz valami amibe megpróbálunk belekötni, mindig újabb és újabb csodát és bizonyítékot fogunk követelni, mert egyszerűen nem tudjuk felfogni, hogy Valami/Valaki tényleg megtette és meg is teszi ezeket a nagy csodákat, szimplán azért kérdőjelezzük meg mert mi nem tudunk ilyen csodákat tenni, de attól még Valaki igen."


Ezzel egyetértek.


"A bolygók, az egész világ tökéletessége is bizonyíték."


Ezzel viszont nem. Számtalan olyan dolog van, ami tökéletes, és számtalan olyan, ami nem az.

2018. febr. 10. 08:53
 24/25 anonim ***** válasza:

,Ömm... oké, de mi van, ha Isten valójában létezik, csak épp nem olyan hűde nagyon jóságos?,


Akkor ellenség.

2019. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én nem korlátoznám le az istent abban, hogy mivel győzzön meg.

Győzzön meg azzal, amivel csak szeretne.

De 100%-osan, hogy semmiféle kétség se maradjon bennem.

És mivel ismerem a megváltozott tudatállapotok működését, ezért ezt is szeretném kizárni.

Tehát maradjak közben teljesen józan, minden ítélőképességemmel együtt.

2021. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!