Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy viszonyultok ahhoz,...

Hogy viszonyultok ahhoz, amikor "leszólják" az Istenben való hiteteket , vagy fordítva (olyannál aki nem hisz), amikor megpróbál valaki meggyőzni arról, hogy Isten igenis létezik?

Figyelt kérdés

2018. febr. 5. 19:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


A tudomány bebizonyította, hogy az Univerzum működéséhez semmilyen istenre nincs szükség. Tökételesen és kiegyensúlyozottan működik az istenek nélkül is!

2018. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
82%
Még nem találkoztam olyannal, aki leszólta volna, pedig elhiheted, a legkülönbözőbb emberekkel laktam már együtt. Nagyon jól elbeszélgettem vallási témákrók katolikusként adventistával, ateistával, muzulmánnal, reformátussal, buddhistával, ortodoxal, spirituális felfogásúakkal, és nagyon érdekes volt meigsmerni, ők hogy látják a világot. Valószínűleg az lehet az oka, hogy ha szóba is kerül, én elmondom az én látásmódom, ő elmondja az övét, aztán továbblépünk, mert nem próbálom a másikra erőltetni, amiben én hiszek, ahogy ők se rám, mert az ilyen beszélgetések célja egyszerűen csak a másik megismerése, nem a megsértése.
2018. febr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
65%
Nem különösebben foglalkoztat. Úgy vagyok vele, hogy mindenkinek lelkiismereti szabadsága, hogy higgyen Istenben, vagy elutasítsa Őt. Mindenki a saját életének kovácsa, vagy csak ennek az életnek, ha lesz, akkor örök életének is.
2018. febr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekelnek azok a matricák amiket elfogult elmék ragasztanak rám. Nem én szenvedek tőlük.
2018. febr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
40%

Kedves lepontozók!

Bizonyítsátok be nekem az anyag tétlenségét, kémiai/fizikai/biokémiai folyamatok és fizikai kölcsönhatások lehetetlenségét és beleegyezem a Teremtő létébe, bizonyítsátok be, hogy a természettörvények nem hozhatnak létre semmit egy végtelen felsőbb értelem nélkül, és megengedem, hogy valami irányító uralkodó istent sejtsetek mindenek felett.


Ezek szerint tehát mégis lehetséges, hogy létezzenek szükségszerű önszerveződő körfolyamatok mindenféle transzcendens irányító nélkül, és ebből kifolyólag lehetséges az is, hogy minden egy eredendő okból legyen származtatható anélkül, hogy ez az eredendő ok bármilyen értelemmel vagy bölcsességgel rendelkezne, amit istennek szeretne nevezni a nagyközönség.

Bebizonyítani minden ami van és amit lát mindenki, létezhet anélkül, hogy bármilyen bölcs vagy értelemmel bíró valami kormányozná és, hogy a természeti hatásoknak természeti okai kell, hogy legyenek anélkül, hogy természetfeletti erőket kellene feltételeznünk mögöttük. Mint amilyen a ti isteneitek is lenne, aki már önmagában is magyarázatra szorulna anélkül, hogy a léte bármit is megmagyarázna. Mivel az isten ennek megfelelően nem jó semmire, nem magyaráz semmit ezért teljességgel haszontalan feltételezés, valamint nagyon úgy tűnik, hogy nincs és ami nincs az pedig nem létezik. Így hát ahhoz, hogy meggyőződjek arról, hogy a ti isteneitek nem több ókori fantáziánál, semmi egyéb okfejtésre nincs szükségem, mint amit az ő haszontalanságának/értelmetlenségének a tökéletes bizonyossága nyújt.

2018. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
82%
Én már nem győzködök senkit semmiről; mindenki higgyen , amiben akar; ődóga. Azt aki pedig engem akar győzködni, azt meg lehetőség szerint ott hagyom; mondja magában a dolgait, de engem nem érdekel, rám ne számítson hallgatóságként. Ráadásul ha nem is csak szimplán érvel, hanem főleg, ha az engem való eltaposás -és lenyomás a célja. Én ezekbe a dolgokba nem kívánok energiát fektetni, nekem van egy saját kialakult hitem; hogyha kedvesen kérdez vele kapcsolatban, akkor szívesen válaszolok, de ha nagyon lekezelő stílusban veti föl a kérdéseit, akkor rám ne számítson, hagyjuk egymást
2018. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
74%
Kedves 1,5-ös hozzászóló. Te mintapéldája vagy azoknak, akikről a kérdés szól. Láthatóan azt sem értetted meg, hogy miről szól a kérdés, csak mantrázod saját nézetedet, hogy meggyőzz másokat vélt igazadról.
2018. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
9%

Kedves #7!


Aki még egy nick nevet sem mert vállalni. Te mit mantrázol?

2018. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
82%

Láthatóan az a legnagyobb bajod, hogy nincs nicknevem (ahogy a többi válaszadónak sincs). Inkább gondolkodj azon, hogy miért nem voltál képes elsőre megérteni egy igen egyszerű kérdést.


kedves "VY2015ef"

2018. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
66%

Vidiripi


"A tudomány bebizonyította, hogy az Univerzum működéséhez semmilyen istenre nincs szükség. Tökételesen és kiegyensúlyozottan működik az istenek nélkül is!"


S az Univerzum létrejöttéhez sem kellett Isten? Az Univerzumba beletartozik az élet is. Hogyan jött létre az élet?


Kérdező!


Ha leszólják az Istenben való hitem akkor sincs semmi gond! Megtehetik! De attól még nem változik meg a hitem!

2018. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!