Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy viszonyultok ahhoz,...

Hogy viszonyultok ahhoz, amikor "leszólják" az Istenben való hiteteket , vagy fordítva (olyannál aki nem hisz), amikor megpróbál valaki meggyőzni arról, hogy Isten igenis létezik?

Figyelt kérdés

2018. febr. 5. 19:24
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
18%

Kedves #9!


Anonim barátunk nagyon okosnak gondolja magát természetesen, de ez nem pont így van!


"Láthatóan az a legnagyobb bajod, hogy nincs nicknevem (ahogy a többi válaszadónak sincs)."


Különösebben nem érdekel, hogy másnak nincs nickneve. Reménykedtem, hogy van benned némi tartás és értelem, de minden bizonnyal tévedtem!


"Inkább gondolkodj azon, hogy miért nem voltál képes elsőre megérteni egy igen egyszerű kérdést."


Mivel válaszolni nem tudtál a kérdésemre, ezért személyeskedésbe fordítottad a beszélgetés fordulatát. Tudod, hogy ez engem cseppet sem érdekel? Előbb válaszolj!! Megkérlek!! Ne gondolkodj helyettem!! Nem szeretnék lemenni a Te szintedre!

2018. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
46%

Le még nem szóltak, de jót röhögnék :D A hittérítőkkel meg egész jókat szoktam csevegni az őszinte véleményemről, udvariasan elfogadom a lapjaikat, amiket aztán sosem olvasok el.

De a keresztény osztálytársaim véleményét is ki szoktam kérni a mindenhatóság paradoxonáról ( [link] amit szerintem volt, hogy ugratásnak vetnek, edig tényleg érdekelni szokott. Nem vagyok meggyőződve isten létéről, de kétségtelenül ő a történelem legérdekesebb gondolatkísérlete.

2018. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
85%

Tudtommal nem te vagy a kérdező VYvalami, de azért válaszolok a kérdésedre.


"Aki még egy nick nevet sem mert vállalni. Te mit mantrázol?"


Volt egyetlen hozzám szóló kérdésed, lássuk a választ.


Nem mantráztam semmit. A mantrázás átvitt, köznyelvi értelemben ismétlést jelent. Véleményemet mindösszesn egyszer, a 3. hozzászólásban írtam le.

2018. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Vidiripi!


"S az Univerzum létrejöttéhez sem kellett Isten? "


Igen! Nem kellett semmilyen isten az Univerzum létrejöttéhez! Sokkal jobb magyarázat létezik!


" Az Univerzumba beletartozik az élet is. Hogyan jött létre az élet?"


Természetesen erre is megvan a sokkal jobb magyarázat, mint porból, és lélek leheletével létrejött valami, amit életnek neveztek!


"Ha leszólják az Istenben való hitem akkor sincs semmi gond!"


Ebben biztos voltam, hogy semmi gond!

Viszont nem ártana tisztázni valamit:

két eset van:

1. Nincs isten. Ezt azok állítják, akik megpróbálnak tudományos eszközökkel (ennek jelentését nem fejtem ki bővebben) gondolkodni. A tudomány ugyanis nem azt állítja, hogy nincs isten, hanem azt, hogy nincs rá bizonyíték és semmilyen kölcsönhatásba nem lép velünk. Még csak azt se mondja, hogy nem is lesz, legfeljebb ezt tartja valószínűbbnek. Az, hogy valami nincs, vagy a létezésére ezidáig nincs bizonyíték (e szónak is megvan a maga jelentése), az nagyon két dolog és nem keverendő.

2. Van isten. Ezt azok állítják, akiknek szükségük van istenre valamilyen módon, ezért hisznek ebben az állításban. Számukra nincs szükség bizonyítékra, ők erről vannak meggyőződve, e köré egy bonyolult rendszert építenek és (többé kevésbé) aszerint élnek. Általában kevésbé.



Világvallásokban, mint a judeo-kereszténységben, iszlámban, a reciprok értékkel vetített világszemlélet talaja a legteljesebb elváró gyakorlat. Arra tanítva a hívőiket, hogy ne a saját magad ura légy, hanem csak az Istened parancsait tartsd tiszteletben. Csak azt felejti el a szentszék közölni a hívőkkel, hogy az „Istened” parancsait a bigott egyházi vezetők, más szóval a szenthatalom emberei közvetítik feléjük. Tehát emberek!!


Konkrétan egy kérdés: Te aki semmi vagy egy hatalmas és végtelen univerzumban életedben miért lennél olyan fontos, hogy legyen halál utáni végtelen életed? Nem igazán logikus.

Sőt...


Másrészről: szerinted melyik Isten az, amelyik a számító jellemtelem, és hazug embereket fogadja be a mennyekbe? Azokat akik "biztos ami biztos" alapon beálltak a birkák közé? Szerintem az egész vallási ideológia egy velejéig romlott és hazugságokon alapuló elméletre épül, mégpedig arra, hogy az emberek egy jövőbeli haszon (PL: mennyekbe jutás) reményében lemondanak emberi és becsületes igaz dolgokról, igazságról és a Homo Sapiens Sapiens nevéhez méltatlanul viselkednek. Márpedig akinek ilyen motiváció kell ahhoz, hogy emberien viselkedjen, az sokkal kevésbé érdemli meg a jutalmat mint mondjuk egy ateista, aki nem is várt semmit, csak normálisan élt, segített másokon, és beilleszkedett egy fejlődő társadalomba, mert úgy gondolta helyesnek. Ha létezik egy racionális mindentudó isten, akkor pont, hogy a vallásos álszenteket vágja ki a francba gondolkodás nélkül.

2018. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
Én átfordítom a dolgokat és mindkettőtől bizonyítékokat kérek.
2018. febr. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Darkmoon80 ***** válasza:
58%

"Én szánalommal gondolok azokra az istentelenekre,akik életcéljuknak tartják elvenni az Istenben bízók reménységét,biztonságérzetét,életcéljukat,békességüket,kapcsolatrendszerük alapját képező hitét. "



Miért gondolod, hogy rombol az aki azt mondja: "Kelj fel és járj!" (talán ismerős a példa?)



Csupán arról van szó, vannak itt olyanok, akik azt mondják, nem kell a mankó, meg tudsz állni a saját lábadon is.

Egyenesítsd ki a gerinced, emeld fel a fejed a porból, ne érezd magad akkor is bűnösnek, ha nem tettél semmi rosszat.

Vállald fel, ha helytelenül cselekedtél, és ne abban bízz, hogy majd egy másik ember "feloldoz" és leveszi a válladról a lelkiismeret terhét.

Ismerd fel a világ működését, és ne egy álomvilágban élj, ahol képzeletbeli hatalmak tehetetlen pingpong labdája vagy csupán.

Ismerd fel hogy nem URA vagy a természetnek, hanem része, és cselekedj akként!

Ne higgy mesékben, hanem győződj meg a dolgokról.


Szerinted rosszat akar neked az, aki erre próbálja meg felhívni a figyelmedet?


Meglehetősen szomorú, ha csupán az ad reménységet neked, hogy egy mesevilágban hiszel, és közben vakon elmész az élet valódi értékei mellett! Ha tényleg csupán egy festett istenkép ad biztonságérzetet neked. Ha az életedben képtelen vagy valódi emberi kapcsolatokat kialakítani, amelyek az emberek belső értékein alapulnak, és nem egy torz ideológián.



DE, ha képtelen vagy saját lábadon megállni, hát használd a mankót nyugodtan. Senki sem fogja megpróbálni elvenni tőled, hacsak nem akarod azt bizonygatni másoknak, hogy de bizony, mindenki járjon mankóval. Ez tudod zavarja azokat, akik képesek anélkül is járni.


Béke neked!

2018. febr. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
71%
Stílustól függően vagy bánt, vagy nem, csak megyek tovább. Kár győzködni.
2018. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
69%

Még nem találkoztam olyannal, akinek túlságosan érdekelt volna a "kritikája" - az intelligensebbek amúgy sem "leszólnak" (legalábbis nyilvánosan nem :D), max. kulturált stílusban adják elő a véleményüket; de sok jó vitát is folytattunk régebben ezen az oldalon az értelmesebb ateistákkal. Az "IQ-bajnokok" hülyeségei (és/vagy a bunkó beszólások) meg a szerzőjüket minősítik, ilyen emberek véleményére nem adok... Néha jól leoltottam némelyiket, ha túlságosan idióta volt - páran annyira sötétek voltak, hogy észre se vették magukat, vagy legalábbis próbálták "megőrizni a látszatot". :D

De hívőkkel (vagy magukat annak gondolókkal) is többször keveredtem vitába egy-egy kérdés kapcsán, ha hülyeségeket írtak - és köztük is voltak olyan sötétek, akik az életben nem tudtak volna meggyőzni Isten létezéséről, ha ateista lettem volna...

Hosszabb kihagyás után nemrég kezdtem újra látogatni az oldalt, de már nincs se kedvem, se időm sokat írogatni, inkább csak olvasgatok. És főleg próbálok ellenállni a kísértésnek, hogy belefolyjak értelmetlen vitákba. ;)

2018. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
15%

16.Hsz!


A hit nélküli,vagy mások dogmáiban bízók bizonytalankodnak.

A szilárd alapokra épített hitű ember felkel,ha meg is botlik.


Az Alkotó hatalma megtapasztalására épített hit,biztos alapokon nyugszik.

Az emberek véleménye olyan biztos,mint a falevél élete:Ma van,s holnap kilométerekre elfújja a szél,hogy ott múljon el.

2018. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
80%
#19 nem vagyunk bizonytalanok. van saját értékrendünk, nem függünk egy láthatatlan sky daddytől
2018. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!