Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Tanúk, miért jártok...

Kedves Tanúk, miért jártok házról házra?

Figyelt kérdés
Értem én azt ,hogy kell hirdetni Isten igéjét,de nem mindenkinek adatott meg az a tálentum,hogy hirdesse az igét.És még valami soha nem gondolkodtok el rajta ,hogy rossz úton jártok ?Láttam 1-2 helyen már tárgyalták ezt a témát ezért nem is feszegetem.Köszönöm a türelmet.

2018. febr. 7. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Jézus egyértelmű parancsot adott arra vonatkozóan, a Máté 28:19,20-ban, hogy a követői tegyenek tanyítványokká minden nemzetből való embereket, kereszteljék meg őket és tanítsák meg arra, hogy tartsák meg mindazt amit parancsolt nekik. Jehova Tanúi ennek a parancsnak tesznek eleget akkor, amikor felkeresik az embereket othonukban és Biblia témájú beszélgetést kezdeményeznek a házigazdával. Azért végzik házról-házra a prédikáló munkát, mert igy több embert tudnak elérni. De nem csak így végzik a prédikáló munkát, hanem állványos módszerrel is, mikor egy állványt helyeznek ki egy olyan helyre, ahol sokan megfordulnak. Itt nem szólítják le az embereket, hanem ha valaki kér egy példányt a kirakott anyagból, adnak belőle és ha kérdése van válaszolnak. Ezenkívül prédikálnak parkokban , köztereken stb.,mint Jézus is tette. Ennek a tevékenységnek a végzésével teszünk eleget Jézus parancsának. De nem csak mi, hanem a többi keresztény egyház is, talán mád módszerrel.
2018. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Minél többen vannak annál nagyobb a hatalom a befolyás és a pénz.

Ez ugyan olyan mint a politika.

2018. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Vidiripi


"Minél többen vannak annál nagyobb a hatalom a befolyás és a pénz."


Csakhogy Jézus nem e világból való így a követőinek sem arra kell törekednie hogy ezeket a dolgokat megszerezzék. Jézus sem ezt tette. Csak sajnos nagyon sok ember aki kereszténynek vallja magát nem olvassa el Jézus tanításait és nem arra törekszik hogy azok szerint éljen! Természetesen vannak kivételek!


Kérdező!

- Igen Jehova tanúi járnak házról-házra. Bár ez vitatott tevékenység. S igen Jézus egyértelmű parancsot adott. De érdekes hogy amikor az Úrvacsoráról van szó akkor már nem mindenkire vonatkozik a parancs.

De a bibliai leírás szerint ott is csak a tanítványok voltak pont úgy ahogyan az Utolsó vacsorán is. Kiemelném hogy írva van, 11 tanítvány!

Máté 28:16 A tizenegy tanítvány pedig elment Galileába, arra a hegyre, ahova Jézus rendelte őket. 17 Amikor meglátták őt, leborultak előtte, némelyek azonban kételkedtek. 18 Jézus pedig hozzájuk ment, és azt mondta nekik: Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön. 19 Menjetek el azért, és tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében. 20 Mindannak megtartására tanítsátok őket, amit én parancsoltam nektek. Íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.

- Az Őrtorony szervezet értelmezései nem következetesek. Millió dolog van amit félreértelmeztek és aztán ki kellett igazítaniuk. Az is lehet hogy egyszer ez is közéjük fog tartozni.

2018. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
$$$$$
2018. febr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
"parancs" !!!,,,,, nem hiszem, hogy parancs.Az őrtotony lehet parancsol mert az egy idióta diktatorikus erőszakos szervezet.Sátán katonái!! Mindet felkellene rúgni,lányaikat asszonyaiakat megcsinálni..megmutatni mi a jó.IDIÓTA parancsolgató férfi gyengeelméjű csürhét meg kivinni valami lakatlan szigetre,,, ott aztán élhetnék egymást,,,ott biztos ráébrednének, hogy eddig mi a francot csináltak,hazudtak egymásnak,,majd lebombázni őket,,miközben egymás előtt térdepelnek. IDIOTÁK, akik tönkreteszik gyermekeik életét,,Fúúj,de utálom őket,, még jó hogy reggelente lehúzom őket a wcn.Mind egy rakatt sz.r
2018. febr. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Az egyház összes épületét fel kéne robbantani.lehetőleg a vénekkel eggyütt.
2018. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

#1 „Jézus egyértelmű parancsot adott arra vonatkozóan, a Máté 28:19,20-ban, hogy a követői tegyenek tanyítványokká minden nemzetből való embereket, kereszteljék meg őket…”


Hát ez mindent megmagyaráz. Amit egy képzeletbeli alak mondott egy mesekönyvben, azt ti megfogadjátok. Gratula!

2018. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne irj így mások vallásáról.
2018. febr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:

Szia


Muszály kicsik korábbi időkben kezdenem a miértre? a választ.

Isten mindig figyelmeztette, intette a népet, amikor látta, hogy eltértek a parancsaitól, törvényeitől. Azért, hogy jobbá válhasson az életük.

Eről ír:Zakariás 7:7 "Hát nem kellene engedelmeskednetek Jehova szavainak, amelyeket a korábbi próféták által jelentett ki, amikor Jeruzsálem és a körülötte lévő városok lakottak és békések voltak, és amikor a Negeb és a Seféla is lakott volt?«”

2Krónikák 36:15 "Jehova, ősapáik Istene folyton figyelmeztette őket a követei által, újra meg újra, mert könyörületet érzett népe és lakhelye iránt."


Nos ez nem változott akkor sem, amikor Krisztus itt élt a földön. Állandóan tanította és figyelmeztette a népet, hogy térjen vissza Istenéhez. Sőt képzeld el, arra is tanította őket, hogy már nem a zsidó törvények szerint kell élniük, hanem úgy, ahogyan ő tanítja őket. Népszerű volt az üzenete? Tömegeket etett, gyógyított, feltámasztott, és miért ölték meg? A jóságáért? nem, hanem azért mert ragaszkodott ahhoz a tanításhoz, üzenethez, amit az Atyjától hozott. Elmondta a tanítványainak, hogy őket is űldözik, és megvetik majd ha ragaszkodnak az igehírdetés munkájához. Ezt mondta nekik:

János 15:17-27

"Ezeket azért parancsolom nektek, hogy szeressétek egymást. Ha a világ gyűlöl benneteket, ne feledjétek, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek. De mivel nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, ezért a világ gyűlöl titeket. Tartsátok észben, amit mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én szavaimat megfogadták, a ti szavaitokat is megfogadják majd. De mindezt azért művelik majd veletek, mert a tanítványaim vagytok, és nem ismerik azt, aki küldött engem. Ha nem jöttem volna el, és nem beszéltem volna nekik, nem lenne bűnük. Most azonban nincs mentségük a bűnükre. Aki engem gyűlöl, az Atyámat is gyűlöli. Ha nem vittem volna véghez közöttük mindazt, amit senki más nem vitt véghez, nem lenne bűnük. Most azonban láttak is engem, és gyűlöltek is, csakúgy, mint az Atyámat. De azért történt ez, hogy beteljesedjen, ami meg van írva a törvényükben: »Ok nélkül gyűlöltek engem.« Amikor eljön a segítő, vagyis az igazság szelleme – melyet elküldök majd nektek az Atyától, és amely az Atyától származik –, tanúskodni fog rólam. És nektek is tanúskodnotok kell, mert kezdettől fogva velem voltatok."

Tehát a tanítványainak TANÚSKODNIUK KELL. De vajon csak azoknak a keresztényeknek akikkel beszélgetett Krisztus? A Máté 28:19,20 arra mutat, hogy ez tanúskodó munka a világrendszer végéig folytatódni fog. Ezt ember soha nem lesz képes leállítani. Sőt, a versekben Krisztus biztositja mindazokat akik ezt a munkát végzik, hogy velük lesz a munka befejezéséig.


Nos itt jön a képbe a kérdésed, hogy miért házról házra? Mert Kriszus is ezt tette és a tanítványait is erre képezte ki.

Részletes utasítással látta el őket erre a szolgálati ágra a Máté 10. fejezetébe. Állandóan képezte őket erre munkára, ezek a versek is ezt bizonyítják:Márk 6:10

"Ezenkívül ezt mondta nekik: „Ha valahol bementek valakinek az otthonába, maradjatok nála, míg el nem mentek arról a vidékről."

Lukács 9:4

" Ha pedig valahol bementek valakinek az otthonába, maradjatok nála, és onnan induljatok tovább."

Amikor már nem volt Krisztus közöttük, az apostolok további tanításban részesítették a gyülekezeteket:

1Korintusz 4:17

" Ezért küldöm hozzátok Timóteuszt, minthogy szeretett és hű gyermekem az Úr szolgálatában. Ő majd eszetekbe juttatja, milyen módszerekkel végzem Krisztus Jézus szolgálatát, hogyan is tanítok mindenütt, minden gyülekezetben."

1Korintusz 10:33

" mint ahogy én is igyekszem mindenkinek mindenben a kedvére tenni, nem a magam hasznát keresve, hanem inkább sok emberét, hogy megmenekülhessenek."


Krisztus idejében sem, napjainkban sem tetszik mindenkinek ez a fajta munka, vagy szolgálat, hiszen akit nem érdekel, az zaklatásnak veszi. De ez a legalkalmasabb módszer arra, hogy elérjük az embereket, és elmondják az álláspomtjukat, akár azt is, hogy "ez engem nem érdekel" Ilyenkor is elfogadjuk Isten tanácsát: "Ám ha bementek egy városba, és nem fogadnak be titeket, menjetek ki annak főutcáira, és mondjátok: »Letöröljük még a port is, amely városotokból a lábunkhoz tapadt, figyelmeztetésül nektek. De azért tudjátok meg, hogy Isten királysága már közel van.« Lukács 10:10,11

ezt tette Pál is: "A zsidók azonban felbujtották az istenfélő, tekintélyes asszonyokat meg a város főembereit, és üldözést szítottak Pál és Barnabás ellen, és kiűzték őket a város határain kívülre. Ők akkor lerázták a port a lábukról, bizonyítékul ellenük, és elmentek Ikóniumba." Csel.13:50,51


"...nem mindenkinek adatott meg az a tálentum,hogy hirdesse az igét." Ha olvasod a Bibliát, MINDEN keresztény hírdette, és nem ír kivételről a Biblia. Ezt támasztja alá a gyakorlat is amit látok naponta, hiszen a 80-90 éves és a 5+ éves is részt vesz ebben a hírdető munkában, persze mindenki a képességei, és lehetőségei szerint.

2018. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1-7 ig.Mind embergyűlölők vagytok.

Rátok illik Jézus szavai.

János 8:44."Ti a ti atyátoktol,az Ördögtől vagytok,és a ti atyátok kívánságait óhajtjátok tenni.Az emberölő volt kezdettől fogva,és nem állt erősen az igazságban,mert nincs benne igazság.Amikor a hazugságot szolja,a saját lelkülete szerint szol,mert hazug ő,és a hazugság atyja".

Na ezek vagytok.

Mégis nem szégyen részetekről,hogy ilyen hangnemben beszélgettek?

Na hát nem kell kereszténynek valjátok magatokat,mert aki a bejegyzéseiteket olvassa,úgysem hhiszi.

De remélem ti se hiszitek,mert akkor még nagyobb tévedésben vagytok.


Az apostol azt mondja:"Aki gyűlöli embertársát az ember gyilkos.És egy gyilkos sem örökli Isten Királyságát"

2018. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!