Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők miért van ez?

Hívők miért van ez?

Figyelt kérdés
Szóval szerintetek isten teremtette a földet,állatokat,növényeket de a marihuána ellen vagytok...akkor isten azért teremtette ezt vagy a kokacserjét hogy retegjetek tőle és elégesétték? Már akkor nem bűn szerintetek? Ha bibliát széttépni bűn szerintetek akkor egy isten által teremtet dolgot elpusztítotok?Nem értem hol itt a logika...
2018. febr. 14. 23:24
 1/7 Darkmoon80 ***** válasza:
77%

Nyugodtan felsorolhatnád még a malária szúnyogot, a pestist, a különböző élősködőket, stb...


Sőt tovább megyek az összes ragadozó állatot, amelyek más élőlények elpusztítása révén képesek életben maradni.


Persze a növény evők meg a növényeket "bántják"!


Miért nem fotoszintetizál mindenki?

Istennek lehetősége lett volna -ugye- úgy is megalkotni már eleve a világot?

Akkor semmi szükség sem lenne arra, hogy az élőlények másokat bántva maradhassanak életbe.

2018. febr. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent a maga helyén kell kezelni, és mindent arra kell használni, amire való. Ez nem logikus? A mérgező növények sem alkalmasak fogyasztásra, más a funkciójuk. A kábítószerek lassan ölő mérgek.
2018. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Drogozol, lelkifurdalásod van ettől, és emiatt nekiesel a hívőknek?:)
2018. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Isten azért adott értelmet, hogy használjuk. Minden növény hasznos, vagy te úgy gondolod, hogy a vadkender és a kokacserje annyi, hogy drog? Mert nem így van. A mákot miért teremtette? Hogy onnan vegyük az ópiumot? Az egy dolog, az a része káros, de egyébként ehető. A krumpli termése mérgező. De az embernek van agya és rájött, hogy a gumója meg ehető és az egyik alap élelmiszerünk lett.
2018. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül van orvosi marihuána a fejledteb országokban...ide is az kellene és sok ember jobban lenne
2018. febr. 15. 12:31
 6/7 HaEv ***** válasza:

Huh!

Mennyi indulat, Kedves Kérdező! :)

Vajon az atomenergiát vagy például a te energiádat, amivel nekirohantál a témának Isten teremetette-e? ... :)

A Biblia egy könyv, nem bűn, ha széttéped. Hajrá! :) Van belőle elég. Nekem éppen 5 db van papíron és 3 a telefonban, ja és egy a notbookomban. :) Melyikkel szeretnél kezdeni? Van másik. :)

A marihuána orvosi használatra igenis normális. Vannak helyek Európában, ahol be van tiltva a mák, mert az éretlen gubóból főzött teát kábításra lehet használni - nálunk meg "szenttehén", vagyis hungarikum. Mármint az érett mák. Az egyik unokatesóm is mákkal kezdte, aztán ragasztóval stb. Már jó ideje nem él, sajnálom. De nem tudtuk volna őt megóvni az önpusztító életmódjától azzal, hogy mindent elpusztítunk, amivel pusztítani akarja magát, mert akkor a sornak sose lett volna vége. Azzal kellett volna kezdeni valamit, ami miatt ezt tette. Hm. Én még gyerek voltam. Mielőtt... :)

Nem rettegek az alkoholtól azért, mert rengeteg alkoholista van a családomban. MÁR nem rettegek. Mert nem csak a rossz létezik, és különben is, amitől félsz, az irányít téged. Részt vesz a döntéseidben. Tetszik, nem tetszik. Az alkohol fertőtlenít. Most is van egy járvány, ami hányás-hasmenéssel jár. A jó kis magyar házipálinka meg fertőtlenít - bármekkora mértékben. Kérdés: mit szeretnél fertőtleníteni? Pusztán a gyomrodat vagy a teljes szervezetedet az agyadat is beleértve? Nos ez fogja meghatározni a mértéket is!

Nem a teremtett dolgok elpusztítása a megoldás, hanem a probléma gyökerének a megkeresése és feloldása. Ehhez nem kell kereszténynek lenni, hogy rájöhess. Ezt az elvet Isten nélkül is meg lehet találni. Hány és hány jó pszichológus és pszichiáter van és volt, aki nem hitt Istenben? És hány pusztító kábítószerellenes ember van, aki szintén nem hisz Istenben, és dühös mindenre, ami kábítószer...

Na akkor ebben hol a logika? Oké, a kérdés költői. :) De ha akarsz, válaszolhatsz.

2018. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ozcar ***** válasza:

Én sem értem a logikát a kérdéseddel kapcsolatban.

Ha hívő vagy, miért kérdezel ilyeneket, ha meg nem vagy hívő, miért kérdezel ilyeneket?

2018. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!