Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők (leginkább a keresztén...

A hívők (leginkább a keresztények) tényleg elhiszik amit a biblia leir, vagy csak megszokásból tartják a vallást?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint elég felvilágosult az emberiség ahhoz, hogy végre elfelejtse ezeket. A hit fontos, ezt nem vitatom, de teljesen abszurd az egész

2018. jan. 16. 07:17
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
16%

A válaszom igen, tényleg elhisszük.


Ha érdekel a téma, javaslom elolvasni Josh McDowell Több, mint ács, című könyvét, vagy Lee Strobel-től a Jézus-dossziét. Ez utóbbiból nemrég film is készült, ugyanezzel a címmel.

Mindketten harcos ateisták voltak, akik megpróbálták bebizonyítani, hogy a Biblia, különösen a Jézus sztori kamu, de mkre a kutatásuk végére értek, megtértek.

2018. jan. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy rossz kategória, nem az ezotériába, hanem a Kultúra és közösség ---> vallás kategóriába kellett volna tenni.
2018. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
40%
Mire gondolsz pontosan? Hogy elfogadják-e, hogy a tíz parancsolat, vagy Jézus tanítása jó? Igen, és ez a lényeg. Vagy, hogy szó szerint értelmeznek mindent, pl, hogy pontosan 6 nap alatt történt a világ teremtése? Nem sok ilyen embert ismerek. A Biblia évszázadokkal ezelőtt íródott, más társadalmi környezetben és akkor, amikor még a tudomány nem tudta a természetfelettinek hitt dolgokat megmagyarázni. Az erkölcsi tanítása a lényeg. ( nem az, amiben jónak tartják a férj halála után a sogorral való házasságot. Az, mint mondtam az adott társadalmi helyzetben volt fontos, hogy biztosan gondoskodjanak az özvegyről, árvákról. De a szeretet törvénye, vagy, hogy ne ölj, az elévülhetetlen.)
2018. jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
73%
#3, itt nem arról van szó, hogy hány nap alatt lett teremtve a Föld, meg ilyenek. Az egész keresztény tanítás lényege, hogy Jézus, Isten fia meghalt értünk, és harmadnapra feltámadt. Ha a feltámadás nem történt meg bukik az egész. Annak, hogy Jézus egy jó ember volt, jo tanítasokkal, annak semmi értelme önmagában. A fontos, hogy Jézus valóban az volt, akinek mondta magát? Valóban feltámadt? És ezeket vizsgálják azok a könyvek, amiket az első hozzászólásban ajánlottam.
2018. jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg pont nem ez a lényeg 4-es, hogy hogy született vagy halt meg, hanem, amit hátrahagyott. Értem mire gondolsz, hogy az egyház hatalmát alapjaiban rengetné meg. De az én hitemet nem. A kérdés pedig a keresztény ember miben hitéről szól. Ezt a nézetet vallja a legtöbb fiatal keresztény, mint én.
2018. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Miközben a Jézus dosszié filmet nézem, válaszolnék a kérdésre. Nekem az egész téma csak akkor hiteles, ha annak minden pontja igaz, es hihető. Ha minden második történet ferdités, és különböző korok, mind más isteneről beszélnek, akkor mégis mitől valósabb egyik a másiktól?
2018. jan. 16. 08:34
 7/52 anonim ***** válasza:
56%

Igen, elhiszem.


Lehet, hogy néhányan azt állítják, hogy a világ létrejött volna magától, ez hülyeség.


Kepler, Newton, Pascal is hivő volt.

2018. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:

#5, akkor félreértettelek, bocsi. Én js úgy gondolom, mint te, de a Jézus egy bölcs tanító dolognak nincs sok értelme, a Jézus-sztorinak akkor van értelme, ha Jézus valóban feltámadt. Én hiszem, hogy feltámadt.


#6, nézzed tovább, majd utána visszatérünk rá.

2018. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
21%

@3


Itt egy videó, nem tudom mennyire igaz, én hiszem, hogy igaz.


[link]

2018. jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
A film rendkívül érdekes, de én ettől szkeptikusabb vagyok. Nehéz barmit is elhinni, ha 26 éve mas véleményen voltál
2018. jan. 16. 09:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!